erger. Alle oorzaken van huwe lijksbreuken zijn door Holly wood behandeld. Een nieuwe liefde, ordinair overspel, huiselijk geweld, een uitgebluste relatie, alle variaties hebben al eens de revue gepasseerd. De Amerikaanse serie Divorce (niet te verwarren met de gelijk namige Nederlandse tv-reeks) portretteert ook een huwelijk dat bijna ter ziele is. Sarah Jessica Parker (de ster van Sex and the Cityspeelt Frances, een ge trouwde vrouw die een wat sneue buitenechtelijke affaire achter de rug heeft. Belangrijker is dat het incident haar doet twijfelen over de houdbaar heidsdatum van haar huwelijk. Twijfel De hele io-delige serie tobt Frances of ze wel een einde aan haar verbintenis moet maken. Als zij met een vriendin praat die al een vechtscheiding achter de rug heeft, slaat de twijfel bij haar toe. Divorce hinkt op twee gedach ten. De serie probeert zowel gees tig als aangrijpend te zijn. Een gewaagde dans op het slappe koord die niet altijd tot een be vredigend resultaat leidt. In een interview in het AD verklaarde Parker dat zij geen loodzwaar drama en geen farce wilde maken. Maar dat zijn bij uitstek de filmgenres die heel goed pas sen bij echtscheidingsverhalen. Zo bont en zwartgallig als The War of the Roses (1989), waarbij de echtelieden (Kathleen Turner en Michael Douglas) elkaar naar het leven staan hoeft het niet altijd te zijn. Aangenamer is een film als The First Wives Club (1996), waarin drie vrouwen wraak nemen op hun ex-echtgenoten die gekozen hebben voor een jongere geliefde. Een hilarische ervaring, mede door de vertolkingen van Goldie Hawn, Bette Midler en Diane Keaton. Vooral vrouwen zullen opveren bij hun creatieve yltó* TH wraak- I M exercities. wK Wie een Bffir voorkeur geeft aan zwaar, realis tisch drama komt na tuurlijk uit bij de Zweedse gigant Ingmar Bergman (vijf keer ge trouwd, vier keer gescheiden). Zijn magnum opus op dit gebied is natuurlijk de serie Scènes uit een huwelijk (1973), waarin een echt paar over een lange periode met veel pijn en (heel soms) plezier onderzoekt wat voor hen de beste manier is om al dan niet samen door het leven te gaan. Al met al 229 minuten huwe lijksanalyse. Het verbijsterende: het drama oogt nog steeds alsof het gisteren is gemaakt. Ter lering ende vermaak. II AB ZAG 'T ¥@abzagt Kong: Skull Island De reuzenaap King Kong blijft tot de verbeelding spreken. Ook in deze nieuwe filmversie, waarin de oorlog in Vietnam op de achtergrond meespeelt, wordt hij met militaire mid delen belaagd. De kijker voelt met hem mee. BIJ STEFAN OP REPEAT ¥@stefanraatgever a Arcade Fire - Creature Comfort Nog drie weken en dan verschijnt het nieuwe album van Arcade Fire. Na het overrompelende Best Kept Secret- optreden van de Canadese groep kan het niet anders dan album van de zomer worden. 3 Scènes uit een huwelijk (1973). Taaie, Zweedse kost van Ingmar Berg man. De regisseur fileert het huwelijk van Mari anne (Liv Ullman) en Johan (Erland Jo- sephson) tot op het bot. Zelfs de tweede huwe lijken van beide exen voldoen niet aan de verwachtingen. 4 Heartburn (1986). Scenariste Nora Ephron schreef een snoeihard boek over haar ge strande hu welijk met journalist Carl Bernstein die met Bob Wood ward het Watergate- schandaal openbaarde. 5 Blue Valentine (2010). Hartver scheurend drama over twee derti gers (Michelle Williams en Ryan Gosling) die hun huwe lijk langzaam tussen hun vin gers door voelen glippen. Realistischer wordt een crisis zelden. Uit elkaar Sarah Jessica Parker speelt Frances, die twijfelt of ze zal scheiden van Robert (Thomas Haden Church). WG magazine 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 111