4 Top 5 Filmfreak Ab Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door Films en series zijn een probaat middel om steun te vinden in donkere tijden, tiet geheim: herkenbaarheid Ervaringsdeskundige Ab Zagt vindt troost in tv-series en speelfilms over echtscheiding. De Amerikaanse reeks Divorce, met Sarah Jessica Parker, is een interessant recent voorbeeld. et leed van anderen kan je eigen misère behoorlijk verzachten. Films en tv-series zijn een probaat middel om steun te vinden in donkere tij den. Het geheim: herkenbaar heid. De kijker krijgt het gevoel dat hij niet de enige is die ellende over zich krijgt uitgestort. Sommige mensen, ook al zijn het fictieve personages, hebben het nog slechter en dat kan ge- ruststellend werken. Neem een drama als echtscheiding. Wie ooit zijn huwelijk heeft zien stranden en geruzie over voogdij schap heeft meegemaakt, moet (nog) eens goed kijken naar Kra mer vs. Kramer (1979), een film klassieker op dit gebied. Meryl Streep - die opvallend veel echtscheidingsfilms op haar naam heeft staan - en Dustin Hoffman spelen een echtpaar dat uit elkaar is gegroeid. Hij is een workaholic en zij heeft tijd nodig om 'zichzelf te herontdekken.' Hun schattige zoontje blijft bij zijn vader die een zeer onhandige huisman blijkt te zijn. Twee jaar later staat zijn ex weer voor de deur. Zij eist haar kind op. Het leidt tot een rechtszaak die je als kijker je ergste vijanden niet toewenst. Het kan dus nog veel Waf zijn de favoriete echtscheidings films van Ab Zagt? Een top 5 die geen kijker, al dan niet gescheiden, mag missen. Zie ze scheiden Teksl AB ZAGT I olo s GC IMAGES l f 1 Kramer vs. Kra mer (1979). Wie ooit een vechtscheiding heeft doorstaan, herkent de strijd tussen Meryl Streep en Dustin Hoff man als zij vech ten over de voogdij over hun zoon. Opmerkelijk: de film kiest geen partij. 2 What Maisie Knew (2012). Relatief onbekend verhaal over hoe een 6-jarig meisje de schei ding van haar ouders ervaart. De film, gebaseerd op een roman uit 1897, is gena deloos over de egoïsti sche ouders. 201 zaterdag 8 juli 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 110