Blij met weinig Geld geluk 'ALS WE EEN HUIS KOPEN, GAAN WE HET VERHUREN' Merel en Dario wonen in een huurappartement in Maastricht. spaarpot van de bank." Dario: „Sinds november heb ben we de eerste veganistische koffiebar van Maastricht. We willen leren van het proces." Merel: „We zien wel." Dario: „Een Syrische jongen werkt bij ons in het kader van zijn integratie, wij leveren een bijdrage aan zijn kennis van de maatschappij. Ik fitness met hem. We zijn goede vrienden geworden." Merel: „Dario's sportschool abonnement is qua uitgaven het enige extraatje dat we ons veroorloven. We leven heel goedkoop. Kleren krijg ik van vriendinnen of familie. Men sen kopen veel overbodigs. Daar heb ik geen behoefte aan." Dario: „Merel maakte onze kledingkast van een gevonden tak. Dat past in onze filosofie, dingen simpel houden." Merel: „Ik heb de oude kapotte smartphone van mijn broertje. Boeken kopen we wel. Dario is een stofzuiger van kennis." Dario: „Ik lees het liefst non- fiction. Daar geef ik graag geld aan uit." Merel: „Gezamenlijk betalen we 50 euro aan gas en licht. Ik geloof 13 euro aan water. Aan internet zijn we 25 euro kwijt." Dario: „Boodschappen doen we niet. Koken hebben we uitbesteed aan een vriend." Merel: „Een gepassioneerd kok. Voor 5 euro per portie halen wij bij hem een met liefde bereide maaltijd." Dario: „Dingen zoals wc-pa- pier betalen we om de beurt." wie zijn het? O -€2000 €2000 - €3500 €3500 -€5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Dario komt uit Albanië en woont sinds zijn 18de in Nederland. Hij ging op zijn 2de naar Griekenland." Dario: „Merel en ik zijn al vijf jaar heel gelukkig met elkaar. We zijn meteen gaan samenwonen." Merel: „We betalen 644 euro huur. In het contract staat dat het 45 vierkante meter is, maar de bruikbare ruimte is minder omdat het schuin afloopt. We krijgen huurtoeslag." Dario: „Maastricht is niet goed koop, omdat het een drukke studentenstad is." Merel: „We woonden eerst in een huis van 300 vierkante meter, daar waren we twee jaar lang eigenaar van een B&B. Na onze studies nam de huiseigenares de B8cB over. Wij gingen een paar maanden in Roemenië wonen." Dario: „Ik wilde terug naar Ne derland om misschien advocaat te worden. We hebben een half jaar in Amsterdam gewoond, waar ik stage liep." Merel: „Ik heb geklust op de Zuidas. Jasje/dasje/kokerrokje. Je verdient er veel, maar betaalt ook fiks voor je levensonderhoud. Ik weet in ieder geval dat ik nooit meer voor een baas wil werken, ik word er miserabel van." Dario: „Merel is een echte onder neemster." Merel: „Al op mijn 4de had ik een jamkraampje langs de weg. Van kleins af aan stopte ik al mijn centjes in mijn Penniemaat, de „We sparen voor ons eerste eigen huisje." Dario: „We zijn niet zo van eigendom. Als we een huisje kopen, zouden we het verhuren en zelf gaan reizen." Merel: „We willen iets verzin nen dat voor ons een wereldreis betaalt, een internetbedrijf of zo." Dario: „We doen heel weinig conform wat maatschappelijk van ons verwacht wordt." Merel: „In de zaak gaan grote bedragen om, maar privé leven we minimalistisch, we zijn tevreden met heel weinig." Dario: „We hebben wel allebei een flinke studieschuld." Merel: „Ik moet 30.000 euro afbetalen." Dario: „Ik iets minder." Merel: „Als ik me over die schuld zorgen zou moeten maken, dan zou ik nergens komen. Ik wil vooruitdenken." Dario: „Dat doe je goed!" 41 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto ANNEMIEK MOMMERS H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl Merel Godelieve Huysse (25) Jurist en ondernemer Dario Mezini (25) Jurist en ondernemer Gezamenlijk netto-inkomen: Merel: Samsung S6 - na twee weken laten liggen in een vliegtuig Dario iMac - was niet portable Merel: Opel Mo- vano (bestelbusje) - in Roemenië doorverkocht Dario: elektrische gitaar die ik van mijn 14de tot mijn 18de had-elke dag op gespeeld Merel: Merel: magazine 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 109