h boeken geleefd, maar daar door je omgeving, die ik graag in Nazomer wilde onderzoeken. In mijn omgeving had iedereen een 'normale' baan. Met fictie schrijven kun je geen droog brood verdienen, werd er gezegd, dat is een hobby. Ik nam dat voor waarheid aan, dus hield ik het voor mezelf. Maar op een gegeven moment voelde ik een immense drang om die eerste thriller te schrijven, Onrust. Hoe moest ik dat doen? Ik had drie kinderen en werkte al zestig a zeven tig uur per week aan mijn dierenboeken en de eindredactie van een tijdschrift. Dus besloot ik dat boek dan maar in mijn eigen tijd te schrijven: om li uur 's avonds mocht ik nog een paar uur aan Onrust werken. Vroeger kon ik echt extreem hard werken - drie uur per nacht slapen en maar gaan. Soms zette ik 's ochtends een kop koffie en merkte ik 's nachts om uur pas dat die koffie nog steeds naast me stond en dat ik de hele dag niks had gegeten of gedronken. Ik denk dat ieder een die een creatief proces doormaakt, dat wel herkent. Die flow neemt op zo'n moment alles over." „Een roman is een vorm van slow writing. Een thriller heeft die stuwende voort gang van de plot, omdat je wilt weten hoe het verder gaat. In een roman draait het veel meer om de ontwikkeling van de buiten nog veel te weinig' personages, de keuzes die ze maken. Dat moet interessant zijn. Ik geef mezelf veel tijd daarover na te denken en al die lagen uit te pluizen." „Ik heb iets meer rust gekregen. Op een gegeven moment besefte ik: ik heb vooral via m'n boeken geleefd, maar daarbuiten nog veel te weinig. Ik wilde meer tijd in de werkelijke wereld doorbrengen. In middels durf ik erop te vertrouwen dat invallen niet weg zijn als ik ze niet met een opschrijf. Mijn laptop kan ik nu soms zelfs een paar dagen wegleggen. Er zitten nog steeds veel verhalen in mij, maar er zijn er ook al veel uit. Ik hoef me niet meer te haasten." <l BESTE BOEKEN schrijver leest Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Een boek dat ik maar niet kan uitlezen... ECHTE LIEFDE Anne wil haar ex Rory niet meer zien in Opstaan, een roman van Jackie van Laren. (Boekerij, €15) GROTEHOND In De bucketlist van Lauren Watt is de hond van hoofd persoon Lauren haar beste vriend. (Boekerij, €15) TWEEDELEVEN Franse bestseller van Raphaëlle Gior dano over persoon lijke ontwikkeling en creativiteit. (Prometheus, €19) EERSTE ZIN Wanneer de man achter de toonbank naar mijn geluksgetal vraagt aarzel ik. Het Lot. Geluk of vloek? Jennifer E. Smith Nazomer is je tweede roman. Wat geeft een roman jou als schrijver anders dan een thriller? Is de drang om te schrijven na al die jaren nog even sterk? Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. Van Katarzyna Bonda ver scheen onlangs Het meisje uit het noorden. Sirenen van Joseph Knox. Dit boek is magnetisch, het brengt je in trance. Eenmaal begonnen, wil je niet meer stoppen met lezen. geen fictie. Ik lees wel non-fictie, interviews en ik hou van encyclopedieën. De Humanistic Encyclopae dia of Sports en The Cata logue of Forest Mushrooms bijvoorbeeld. Ik spendeer veel tijd in bibliotheken en lees veel oude kranten. is Leven Lot van Vasily Grossman. Ik wil dit echt lezen, maar om de een of andere reden is dit nog niet gebeurd. Het is te dik, het omslag is te hard en ruw, en het onderwerp is behoorlijk zwaar. Ik ben eigenlijk een beetje bang voor dit boek. 181 zaterdag 8juli 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 108