„Veel minder, ja. Op Ibiza ga ik nog wei eens naar een feest, maar ik zie de zon dan niet meer opkomen. Ik ben sinds twee jaar ook volledig gestopt met drin ken. Leek me mooi samengaan met stop pen met werken. Mijn vrouw en ik waren laatst nog wel samen op festival Coa- chella in de VS. Maar dan rijd ik na de eerste dag feesten gewoon met de auto naar het hotel." „Heel af en toe neem ik nog een pilletje. Paddenstoelen vind ik ook nog steeds mooi. Maar lang niet zo vaak meer als vroeger." „Het is een behoorlijke transformatie, ja. Maar ja, elke cel in een menselijk lichaam vernieuwt zich in zeven jaar tijd hele maal. Dan is het niet zo gek dat je veran dert, toch? Daarbij probeer ik ook bewust te groeien als persoon. Daarvoor gebruik ik ook ayahuasca. Dat helpt me enorm op die reis." „Een Braziliaanse kruidendrank die je stimuleert om naar het binnenste van jezelf te kijken. Je gaat jezelf afvragen hoe je bezig bent als vader, echtgenoot of vriend. Het heeft me ook geholpen bij de beslissing bij ID&T weg te gaan. Midden in zo'n trip werd me gevraagd: 'Denk je weieens aan stoppen?' Die vraag had ik mezelf nog nooit durven stellen." „De sjamaan. Maar als je dat opschrijft, denkt iedereen vast: die Stutterheim is koekoek. Het gaat om een heel ervaren man, wiens werk het is zo'n ceremonie goed te begeleiden. We vragen hem een paar keer per jaar om voor ons uit Colombia over te komen. Zo'n sessie is heel reinigend. Vergelijk het met een goed gesprek met een psycholoog, maar dan van een paar uur lang." „Die suggestie kwam hard binnen. Maar het antwoord kwam al snel naar boven: geen slecht idee. Ik geloof dat je je lot voor een groot deel in eigen hand hebt. Door het nemen van die beslissing kon ik verder groeien en heb ik een veel in tensere band met mijn gezin gekregen." „Dat is wel anders, natuurlijk. Maar ik krijg nu nog kippenvel als ik denk aan hoe goed onze plannen met die toren zijn geslaagd, hoe het binnen overal gonsde tijdens het laatste Amsterdam Dance Event. Het gaat erom dat je van tevoren iets bedenkt, een risico neemt en het dan allemaal ziet lukken." „We gaan wel even een feestje vieren, hebben een mooie VIP-tafel met veertien vrienden. Mijn kleding hangt al weken klaar. Het zou zomaar eens kunnen dat we ouderwets doorgaan tot we de zon zien opkomen." «I Je gaat niet meer uit voor je plezier? Je bent ook gestopt met drugs? Je echtgenote Lisca zei: 'Duncan is in de vijftien jaar dat ik hem ken een totaal ander mens geworden. Veel rustiger en zachter.' Wie stelde die vraag? Wat antwoordde je op de vraag over stoppen met werken? Je hebt nu belangen in verschillende bedrijven en bent mede-eigenaar van de A'DAM Toren aan het IJ. Haal jij uit een zakendeal net zoveel voldoening als uit een deinende massa feestgangers? Hoe ziet de laatste Sensation er vanavond eigenlijk uit voor jou?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 102