'Ik ben vader van drie kinderen. Dan is het logisch dat je de dansvloer verlaat' bij elkaar met de vriendengroep, de jon gens die ook ID &T vormden. Het eerste wat ik zei was: we gaan er een feestje van maken. Het moest vrolijk zijn, dus vooral niet zwart. Nou, wat is het tegenoverge stelde? Wit. De begrafenisdag eindigde met een feest in het Krasnapolsky Hotel in Amsterdam. Een soort hemel met al leen Miles' favorieten hadden we er ge maakt. We draaiden de muziek waarvan hij hield, serveerden al zijn favoriete ge rechten en hadden zijn lievelingswodka uit Rusland laten komen. Dat feest heette Celebrate Life. Dat thema hebben we daarna meegenomen naar Sensation." „Dat ging met een lach en een traan natuurlijk. Man, er is veel gehuild die avond. Maar we dansten tijdens een mooie houseplaat ook rond Miles' kist. Dat snapten niet alle bezoekers, inder daad. Moesten ze nou meedoen of niet? „Als ik eraan terugdenk, heb ik zeker niet alleen verdrietige herinneringen. We hebben echt afgerekend met die Neder landse begrafeniscultuur van koffie met een plakje cake. Het is een van onze beste feesten geweest." „Absoluut. Elk jaar. Maar de laatste jaren wel op een andere manier. Dan ben je niet meer bezig met verwerken, maar denk je: man, wat had Miles dit mooi gevonden. Het verdriet blijft, maar de rauwe randen gaan eraf. We zijn ook gestopt zijn verhaal zo te profileren. We wilden niet leuren met onze rouw." „Nee, dat was voor de lol. We hebben als jochies nooit gedroomd van een groot feestimperium. Wel hadden we al vroeg een grote passie voor housemuziek. Ik ben gezakt voor mijn vwo omdat ik mijn huiswerk niet maakte. Ik stond altijd in de discotheek, de iT in Amsterdam was voor mij een openbaring. Een wereld waarin iedereen door elkaar liep: van beroemdheden als Marco van Basten tot extravagante gays en 'ombouwers'. De muziek verbond iedereen. Als organisa tor moet je zorgen dat mensen zich vereenzelvigen met jouw feest. Dat is moeilijk, hoor. Als mensen te lang moe ten wachten bij de wc's is dat soms al een reden nooit meer terug te komen." „Midden in de euforie moet je dat soort beslissingen natuurlijk nooit nemen. Toen ik de maandag erna wakker werd, wist ik het zeker: het is mooi geweest." „Nou ja, die zag zo iemand als ik als een oudere meneer natuurlijk. Zo is het ook gewoon. Ik ben vader van drie kinderen. Dan is het logisch dat je de dansvloer verlaat." Miles werd maar 24 jaar. Kun je feesten na zo'n dramatische gebeurtenis? Dacht je bij elke Sensation weer aan Miles? In het gisteren verschenen boek Celebrate Life, over de 25-jarige geschiedenis van ID&T, staat beschreven hoe de miljoenen- business begon met een oude jaarsfeest in een buurthuis in Landsmeer, in 1991. Droomden jullie toen al van meer? In 2015, tijdens jouw laatste Sensa tion als baas bij ID&T, staarde je over de massa uit en dacht: ik zou wel gek zijn om dit op te geven, vertelde je eerder in een interview. Wat had de 18-jarige Duncan van de huidige versie gevonden? 121 zaterdag 8juli 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 101