„Daar zijn we heel bewust mee bezig. Mijn oudste dochter is 15 en verdient nu haar eigen geld met het bakken van taarten. Dat handeltje stimuleer ik, zoals mijn vader (voormalig CMG-topman Cor Stutterheim, red.) dat ook bij mij deed. Ik wilde op mijn 18de graag een auto. Prima, maar ik moest er wel voor werken. Toen ik halverwege was met sparen, legde hij de andere helft bij. Zo heb ik het ook gedaan toen mijn dochters recent een bootje voor op de gracht wilden. „Kijk, je kunt moeilijk ontkennen dat je geld hebt. Iedereen kan via Google het bedrag van die deal achterhalen. Maar ik zeg wel altijd tegen mijn dochters: geld is er ook om iets goeds mee te doen. Daarom hebben we ze meegenomen naar Lesbos, waar we een vluchtelingenkamp hebben opgezet. We zijn namelijk zo bevoorrecht dat we voor anderen het verschil kunnen maken." „Ja, een broer en zus uit Damascus. Ze blijven hier een paar maanden. Ik geloof er echt in dat dat helpt. Hoe eerder die mensen de taal spreken en kunnen mee doen, hoe beter. Je moet trouwens niet denken dat we hier thuis de hele dag met elkaar optrekken. Die twee hebben hun eigen ritme. Al koken ze vanavond wel lekker Syrisch voor ons." „Het woord vluchteling heeft in Neder land een heel negatieve betekenis gekre gen. En natuurlijk, ik heb er heus wel een paar nachtjes over moeten slapen. Maar nu ze er eenmaal zijn, denk ik dat ik onbewust toch beïnvloed was door die Paspoort Duncan Stutterheim Privé angstige stemming in ons land. „Ik zie gewoon mensen die helemaal niets meer hebben en uit alle macht pro beren een nieuw bestaan op te bouwen. Ze zijn nu twee jaar in Nederland en kunnen bijna beginnen met een Neder landstalige opleiding. Dat is toch prach tig? Natuurlijk hoor ik ook die zorgen over het inpikken van banen. Nou, met deze stijgende economie hebben we straks een schreeuwend tekort aan mensen, dat voorspel ik je." „Ik ben niet weemoedig of nostalgisch. Dingen komen en gaan. Vooral in het nachtleven. Natuurlijk was Sensation mijn kindje. Het feest is baanbrekend geweest. We waren de eerste met een grote danceshow met vuurwerk en live theater. Maar dit is de achttiende keer. Dan nadert een concept simpelweg zijn einde." „Hij is zeventien jaar geleden overleden. We hebben hem vanaf editie twee op die manier geëerd, vroegen iedereen in het wit te komen. Hoe lang moet je daarmee doorgaan? In het begin was het feest echt onderdeel van ons rouwproces. Op Sen sation verwerkten we ons verdriet. De eerste jaren lieten we op grote schermen foto's van Miles zien. Alle bezoekers wis ten zo van ons verlies. Dat is inmiddels natuurlijk anders." „Dat kwam door Miles' begrafenis. Een paar maanden voor hij stierf, was een oom in Ierland omgekomen bij een verkeersongeval. Miles en ik waren op zijn begrafenis en verwonderen ons over de positieve stemming. Na afloop ging iedereen de kroeg in om sterke verhalen over mijn oom te vertellen. We vierden echt zijn leven. Toen zei Miles: 'Zo wil ik het ook.' Niet wetend natuurlijk dat dat een paar maanden later al zou zijn. „Een dag na het ongeluk zaten we al Geweldenaar 'Als jochie heb ik nooit gedroomd van een groot imperium.' Ik hoorde dat hier op dit moment twee Syrische vluchtelingen in huis wonen. Moest je lang nadenken of je je huis wilde openstellen? Geboren 5 september 1971 in Purmerend. Opleiding Vwo (niet afgemaakt). Loopbaan Begint op zijn 18de een koeriersbedrijf. In 1992 stapt hij over naar de feest- organisatie als het eerste grote feest dat hij met zijn vrienden houdt, een eindexamen party in de Jaar beurs in Utrecht, een groot succes blijkt. Met vrienden Irfan van Ewijk en Theo Lelie zet hij ID&T op, dat onder meer de feesten Thunderdome, Innercity en Mys- teryland bedenkt. Het succesvolst is Sensation, dat in 2000 voor het eerst plaatsvindt. Inmiddels zijn er wereldwijd 117 edities gehouden, in onder meer Rusland, Australië, Brazilië, Zuid-Korea en de VS. In 2013 wordt ID&T overgenomen door het Amerikaanse SFX. Stutterheim blijft aan als direc teur, maar neemt twee jaar later ontslag. Gisteren verscheen Cele brate Life; Het verhaal van ID&T. Getrouwd. Drie dochters: June (15), Phoenix (13) en Pixie (2). Het dancefeest dat voor de grootste rijkdom heeft gezorgd, Sensation, houdt ermee op. Wat voor gevoel geeft dat jou? Sensation begon heel serieus. De toevoeging 'white' was een hommage aan jouw bij een auto ongeluk overleden broer Miles. Ook dat eerbetoon stopt. Waarom werd de dresscode wit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 100