9 8 SCHOOLJAAR BRIEFJES, BERGEN CHOCOLA EN KETTINKJES Het is alsof ze jarig zijn. Aan het einde van het schooljaar worden juffen en meesters overladen met cadeaus, briefjes, tekeningen en gedichten. Een bedankje van kinderen en ouders voor de goede zorgen. Kettinkjes Juist die persoonlijke briefjes doen meesters en juffen smelten. Maar daar laten de meeste ouders het niet bij. Ze kopen van alles om de leraren te be danken. Douchegel, bodylotion, bloemen, maar vooral veel, héél veel chocolade. „Ik had eens een collega die geen chocola lustte. Die had aardig wat uit te delen", zegt Annemieke den Hoed, groep 4 juf op de PCB Meester Lalleman in Moordrecht, la chend. Geen chocolaatjes, maar een blik vol snoepjes kreeg ze gisteren van de 8-jarige Janne- fien Verkiel. Want, zo schrijft het meisje in het bij behorende gedichtje, dan kan haar aller-allerbeste juf uitdelen. Ik kreeg felroze nagellak van een meisje, omdat ik tegen haar had gezegd dat ik die kleur zo mooi vond Juffen krijgen kettinkjes met persoonlijke teksten, zelf geregen kralenarmbanden met het woord 'su perjuf en sleutelhangers van strijkkralen. „Deze week kreeg ik felroze nagellak van een meisje, om dat ik die bij haar zo mooi vond staan", vertelt Kelly Bakker, juf van groep 5 op de Sint Jans- chool in Amsterdam. „Die cadeautjes die iets persoonlijks laten zien van mij of een leerling, vind ik het leukst." Veel leraren hebben thuis een kastje, plankje of doos waar ze de mooiste briefjes of cadeaus be waren. Voor Agathe Vermeu len, juf van groep 8 op het Noorderlicht in Goes, is het een briefje van Michelle. Ze schreef: 'Eerst von ik taal stom maar nu niet meer! Je was heel goed in taalles geven! En leuk dat we daarbij ook ver haaltjes mochten schrijven! Topjuf!' De juf zelf daarover: „Wat zij schreef, raakte me. Dat is wat ik probeer: lessen leuker maken tijdens het leren. Supergaaf toch als een leerling dit aan je schrijft?" Juf Kim is de liefste van de wereld.' 'Top juf.' 'Ik ga je nooit vergeten'. Basis schoolleerkrachten krijgen hele liefdes verklaringen van hun leerlingen aan het einde van het schooljaar. Van korte briefjes tot zelfgemaakte gedichten: sommige kin deren gaan helemaal los om hun juf of meester te laten weten dat ze het afgelopen schooljaar hebben genoten. De leerkrachten die op scholen in het midden van Nederland werken, hebben vanaf vandaag zo mervakantie. Daar lagen de lieve teksten afgelopen week al op het bureau. Vooral de kleintjes storten hun hart uit. „In de bovenbouw is het niet meer stoer om de juf een liefdesbrief te schrijven", er vaart Kim van Gerwen, juf van groep 5 op de Handreiking in Eindhoven. „Maar een kleuter overlaadt je met tekeningen vol hartjes en lieve fo netische teksten." vrijdag 7 juli 2017 Doei en bedankt Wot leren we deze wech? —Kelly Bakker, juf in Amsterdam 4 Juf Annemieke kreeg van haar leerling Jan- nefien (8) een blik vol snoepjes, foto frank de roo Ellen van Gaaien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8