Sorry is niet genoeg Conflict gemeente en dorpsraad Sluiskil Bewoners praten over langer thuis wonen Avondeten 2 ARBEIDSMARKT VERANDERING Mensen moeten zichzelf voortdurend bijscholen om klaar te zijn voor de volgende stap, de volgende werkgever en nieuwe eisen. Niets is nog zeker. Commentaar In twee jaar tijd hebben de commissarissen van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen hun eigen loon bijna verdubbeld: van 8.500 tot bijna 15.000 euro. De voorzitter van de raad van commissaris sen, George Lernout, toucheert zelfs 18.780 euro. Daarmee over treedt de raad de regels van zijn eigen beroepsgroep, de Vereniging van Toezichthouders in Woningcorporaties. Die heeft bepaald dat leden maximaal 11.458 euro en de voorzitter maximaal 17.186 euro mogen verdienen. Volgens Lernout en directeur-bestuurder Ralph van Dijk gaat het om een vergissing. Mede op aangeven van de accountant dachten de commissarissen zich te houden aan de Wet Normering Topin komens. Dat deden ze ook, maar omdat de beroepsgroep die wette lijk toegestane salarissen te gortig vindt, heeft ze een eigen code op gesteld. Die is verplicht en gaat uit van een fors lagere beloning. Maar dan nog. In de Wet Normering Topinkomens is een maxi mum aangegeven. Dat is dus niet de norm, zoals Lernout denkt. Zo staan de toezichthouders van Woongoed Middelburg, een corpora tie die volstrekt vergelijkbaar is met Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren, zichzelf een salaris toe dat een derde is van dat van hun Zeeuws-Vlaamse collega's. Het besluit deugt van geen kanten. Of de commissarissen hebben willens en wetens hun beloning zo hoog mogelijk opgeschroefd. Dan deugen ze niet. Of ze hebben niet alleen geen benul van de re gels van hun doelgroep, maar ze hebben ook niet in de gaten dat de meeste andere corporaties heel anders omgaan met de geldende normen. Dat maakt ze dom en wereldvreemd, waardoor ze even min deugen voor hun taak. Sorry zeggen en terugbetalen is het minste wat ze kunnen doen. Maar de geloofwaardigheid van de commissarissen is weg. Dus opstappen ligt meer voor de hand. Sorry zeggen en terugbetalen is het minste. Opstappen ligt meer voor de hand De dorpsraad Sluiskil behoort tot de actiefste én eigenzinnigste be wonersorganisaties in de gemeente Terneuzen. Dat geeft wrijving, vooral als het gaat om de rolverde ling. De dorpsraad vindt onder meer dat de gemeente te weinig onder steuning biedt, meldt wijkwethou der Cees Liefting in het dorpsblad Sluiskil, waarbij wijkcoördinator Cees Wissel het nogal eens moest ontgelden. De gemeente is op haar beurt van mening dat de dorpsraad te veel op de stoel van de gemeente gaat zitten. Als voorbeeld noemt Liefting de dorpsraad-enquête naar wateroverlast in Sluiskil, terwijl de gemeente met Zeeland Seaports en Rijkswaterstaat al bezig was met een onafhankelijk onderzoek. Meerdere overleggen zijn ge voerd om de verhoudingen te ver- Wij blijven uiteraard aanspreekpunt voor bewoners en bedrijven beteren, met als resultaat dat de ge meente zich voorlopig heeft terug getrokken. „Wij blijven uiteraard aanspreekpunt voor inwoners en bedrijven in Sluiskil", geeft Liefting aan. jan Dane, voorzitter van de dorpsraad, wil niet reageren. ALMANAK Tijdens het avondeten vechten Lieke (9), Norah (6) en Ruben (3) meer dan eens om het hoogste woord. Op toerbeurt mag een van hen als eerste vertellen hoe de dag is verlopen. De andere twee houden zich dan even koest, maar eigenlijk is dat een onmogelijke opgave. Vooral Ru- ben heeft nogal eens lak aan de verhalen van zijn zussen. Opeens riep hij iets onbegrijpe lijks: „Howawannedoejoedoe!" Norah reageerde geïrriteerd. „Ik ben aan de beurt en ik versta je ook nog eens niet!" Ruben liet zich de mond niet meer snoeren. „Norah, ik praat Engels!" Boek aan Huis zoekt vrijwilligers Moordverdachte uitgeleverd Duitse bespeelt orgel basiliek Terneuzen Bromsnor moet terug in de wijk Zevenduizend Zeeuwen die werk zoeken, werkgevers die zitten te springen om werkne mers. Dat moet toch zó opgelost zijn? Zijn we liever lui dan moe? Nou, nee. De meeste werkzoeken den willen dolgraag werken. Het probleem is dat vraag en aanbod niet goed op elkaar aansluiten. Het onderwijs probeert leerlingen klaar te stomen voor de toekom stige arbeidsmarkt. Dat is lastig, ge zien de snelle ontwikkelingen in het bedrijfsleven en de economie. Eigenlijk loopt het onderwijs altijd achter. Vanuit het bedrijfsleven zijn initiatieven om dat te veranderen, maar het blijft behelpen. Dat is te sterk gesteld. Maar we moeten wel af van het idee dat we uitgeleerd zijn als we van school komen. De tijd van de vaste baan voor het leven is voorbij, waar schuwt Joost Heeroma van Tempo- Team. Werknemers moeten zich zelf voortdurend bijscholen om klaar te zijn voor de volgende stap, de volgende werkgever, nieuwe ei sen. „Vraag jezelf af: stel, ik word boventallig, heb ik dan de juiste di ploma's en certificaten om weer mee te doen?" De vraag is: welk vak? Banen ver dwijnen, nieuwe banen komen. De arbeidsmarkt verandert voortdu rend. Een vak als accountant, waar voor je alleen regeltjes hoeft toe te passen, zou kunnen verdwijnen onder invloed van technologische ontwikkelingen. Robotisering en automatisering is één van de vier grote trends die de De tijd van de vaste baan voor het leven is voorbij arbeidsmarkt beïnvloeden. De tweede is globalisering; de concur rent zit niet meer om de hoek, maar misschien wel in Japan. Fysieke winkels maken plaats voor web winkels die wereldwijd opereren. De derde is duurzaam - milieube wust - ondernemen. En tot slot zijn er demografische ontwikkelingen zoals de hogere levensverwachting en vergrijzing. SLUIS Welzijnsorganisatie De Zeeuwse Huiskamer gaat met be woners van West-Zeeuws-Vlaan- deren in gesprek over 'langer thuis wonen'. Dat is een trend die zich steeds meer manifesteert, maar waar ook grenzen aan zitten en die soms voor problemen zorgt. De Zeeuwse Huiskamer wil over praktische ervaringen en wensen van West-Zeeuws-Vlamingen ho ren en zo een schakel vormen tus sen bewoners en zorgorganisaties. Over de uitkomsten en ervaringen gaat de organisatie in gesprek met onder meer ZorgSaam, Warmande, Nucleus (huisartsen) en de ge meente Sluis. Die kunnen er dan rekening mee houden in de zorgvi- sie die ze samen opstellen voor de regio. De eerste bijeenkomst is maan dag, voor inwoners van Sluis, Cad- zand en Retranchement, in het multifunctioneel centrum (mfc) De Keure aan de Kloosterstraat in Sluis. Woensdag zijn bewoners van Breskens, Nieuwvliet, Schoondijke en Groede welkom in het mfc De Korre aan Ghistelkerke in Breskens. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.00 uur. Aanmelden kan via aanmelden@dezeeuwsehuiska- mer.nl. Voor de overige kernen volgen in het begin van september drie bij eenkomsten. vrijdag 7 juli 2017 n De gemeente Terneuzen heeft het overleg met de dorpsraad Sluiskil voorlopig opgeschort, omdat de onderlinge verhoudin gen zijn verstoord. Harmen van der Werf Sluiskil -Cees Liefting, wijkwethouder Tip? redactie@pzc.nl IJZENDIJKE Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen zoekt vrijwilli gers om boeken te be zorgen bij mensen die aan huis gebonden zijn in IJzendijke. Vrijwilligers vormen het hart van de Boek aan Huis dienst. Voor hun inzet krijgen zij een lidmaatschap van de bibliotheek, kortingen voor trainingen en work shops en vergoeding van onkosten. Opgeven via a.ingels@bibliotheek- zeeuwsvlaanderen.nl. KNOKKE De Roemeen die ver dacht wordt van de moord op Sofie Muylle (foto), in januari in Knokke, wordt uitgele verd aan België. Dat be sloot de Roemeense rechtbank. Hij komt eind volgende week naar Brugge. De recherche zegt bewijs tegen hem te hebben, maar hij ontkent. Sofie werd in een uit gaansnacht vermoord en gevonden onder een ter ras op het strand. HULST De Duitse organiste Ute Gremmel-Geuchen speelt vanavond in de Basiliek van Hulst. Zij ver zorgt het derde orgelcon cert van de 43ste orgel cyclus. Gremmel-Geu chen is gespecialiseerd in renaissance- en barok muziek. Ze brengt varia ties op het Veni Creator, het Luther-koraal Komm, de Priestermars van Mo zart en het Vater unser im Himmelreich van Men delssohn. Aanvang om 20.00 uur. Bromsnor, de goedmoe dige politieman uit de tv-serie Swiebertje, moet terug in de wijken en dorpen in Terneuzen, vindt raadslid Ellen de Neef van Provinciaal Be lang Zeeland. Ze wil daarom een uitbreiding van het aantal bijzon dere opsporingsambte naren en bovenal van hun takenpakket. Werknemer moet bij de les blijven Ondine van der Vleuten Vlissingen Hoezo? Dat diploma waarmee je van school bent gekomen, stelt toch hopelijk wel iets voor? Worden we dan opgeleid voor werkloosheid? Is het dan niet genoeg als je goed in je vak bent? - Joost Heeroma, TempoTeam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74