Klaar voor De Ballade Beloning bij woningcorporatie in 2016 hoger dan toegestaan Toch nog naar het mbo Zeeuwse Mondriaan in Den Haag De toezichthouders bij Woongoed Zeeuws-Vlaanderen verhoogden vorig jaar opnieuw hun vergoeding. Daarmee overtraden zij de regels. „Het is hier misgegaan." Corné van der Meer uit Arnemuiden kon door zijn dyslexie het vmbo niet afronden. Maar dankzij een proef op de CSW kan hij toch naar het mbo Hij zag het licht in Zeeland, maar nu is in Den Haag zijn hele oevre te zien De raad van commissarissen van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen liet vorig jaar zijn eigen bezoldi ging met 33 procent stijgen, net als in 2015. De beloning van de toe zichthouders overschreed daar mee het maximum dat de sector heeft gesteld. Volgens de woning corporatie is dat niet met opzet ge beurd. Instellingen in de semipublieke sector zijn sinds 2013 gebonden aan de Wet Normering Topinko mens (WNT). Die betekent in de praktijk dat directeur-bestuurders minder verdienen dan voorheen. Voor toezichthouders zijn de nor men juist ruimer geworden, van wege hun toegenomen taken en verantwoordelijkheden. Veel sectoren vinden de WNT- normen té ruim en hanteren hun eigen grenzen. De Vereniging van Toezichthouders in Woningcorpo raties (VTW) kent vanwege 'de pu blieke taak' van corporaties een zo geheten beroepsregel. Alle leden zijn verplicht zich daaraan te hou den. Bij Woongoed Zeeuws-Vlaan deren ging de bezoldiging van de commissarissen omhoog van 11.404 euro naar bijna 15.000 euro. In 2014 verdienden zij nog rond de 8.500 euro. De voorzitter van de raad van commissarissen krijgt 50 procent extra. George Lernout, die halverwege 2016 de voorzittersha mer overnam van Toine Huijs- mans, ontving afgelopen jaar 18.780 euro (waaronder 11.342 euro over het tweede halfjaar). De raad, die zijn eigen beloning vaststelt, zit daarmee ruim boven de VTW-normen. Die bepalen dat leden maximaal 11.458 euro en de voorzitter maximaal 17.186 euro mogen verdienen. De commissa rissen van Woongoed zijn lid van de VTW. Leden zijn nadrukkelijk gebonden aan de beroepsregel. Voorzitter Lernout reageert ver rast. „Het is nooit de bedoeling ge weest om ergens van af te wijken. Wij willen exact de norm volgen. Woongoed heeft daarvoor extern advies gevraagd en en daarop is de bezoldiging aangepast. Verder heb ik me er eigenlijk nooit zo in ver diept. Maar als het niet goed is, dan zal het moeten worden gecorri geerd en zullen we moeten terug betalen." Het is nooit de bedoeling geweest om ergens van af te wijken Lernout verwijst verder naar di recteur-bestuurder Ralph van Dijk. Die erkent, na enig onderzoek, dat Woongoed fout zit. „Het is hier misgegaan." De accountant heeft eind 2016 een tussencontrole ge daan en daarbij geconstateerd dat de commissarissen 'onder de norm' verdienden, terwijl zij be sloten hadden dat zij precies het maximum zouden krijgen. Er zijn in allerijl nabetalingen gedaan, om de bezoldigingen aan te vullen tot de limiet. De accountant ging echter ten onrechte uit van de WNT-norm en niet van de verplichte, lagere VTW-norm. „Er is dus een foutieve correctie uitgevoerd, waardoor de commissarissen nu te hoog zitten. Dat gaan we corrigeren", zegt Van Dijk. „Ik heb nog wel een appeltje met de accountant te schillen, want ik voel me erg op het verkeerde been gezet." De VTW-norm is geen advies of richtlijn, maar een maximum. Vrij wel alle woningcorporaties kiezen ervoor niet het onderste uit de kan te halen. Bij Woongoed Middel burg bijvoorbeeld, dat qua omvang in dezelfde categorie valt als de naamgenoot in Zeeuws-Vlaande ren, kregen de leden van de raad van commissarissen vorig jaar 5.250 euro en de voorzitter 7.875 euro. ZEELAND2 It vrijdag 7 juli 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 4 ZEELAND 10 Muziek, eten en drinken met de Westerschelde aan je voeten. Wat een schitte rende locatie hebben de organisatoren van festival De Ballade tot hun beschikking Op het 'Kopje van Kanada', net buiten Terneuzen, werd de afgelopen dagen een compleet festivalterrein uit de grond gestampt. De Ballade, met onder anderen Ronnie Flex, Rowwen Hèze, Danny Vera en De Lamaketta's, begint vandaag om 19.45 uur en duurt tot zondagavond.ZEELAND7 Commissarissen in de fout Rolf Bosboom Terneuzen - George Lernout, voorzitter raad van commissarissen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73