Vv Waarde kan wel een feestje gebruiken Meerderheid raad Goes kiest voor andere afvalinzameling Leerlingen basisschool Schore zwermen uit over zes scholen 7 Openbare basisschool De Tunnel in Schore sluit na 12 juli definitief zijn deuren. De leerlingen van groep 8 gaan verder op de middelbare school. Maar waar gaan de leerlingen van de overige zeven groepen eigenlijk naartoe? Natuurlijk vinden ze het allemaal jammer dat de school dicht gaat. De leerlingen van De Tunnel kon den tot nu toe bijna allemaal lo pend naar school. Volgend schooljaar zal de fiets of de auto gebruikt moeten worden. Want ze zwermen uit over zes scholen in Kapelle (2), Biezelinge (1), Hansweert (2) en zelfs 's-Graven polder (1). „Veel ouders hebben gekozen voor een school met een continu- rooster, zodat ze minder vaak heen en weer hoeven te rijden", vertelt leerkracht Dinette Stelling. „Maar veruit de meeste leerlingen gaan naar 't Honk in Kapelle." Om de scholieren niet helemaal onvoorbereid naar hun nieuwe school te laten gaan, is er op 15 juni een proefdag geweest. „We hebben met alle zes de scholen geregeld dat de leerlingen op hun nieuwe onderkomen een dagje konden meedraaien. En sommi gen zijn nog een dagdeel extra naar de doorschuifmiddag ge weest." Voor de deuren definitief slui ten, wordt er eerst nog toege werkt naar een afscheid. „Maan dag en dinsdag gaan we een cir cusvoorstelling voorbereiden", al dus Stelling. „Die voorstelling is dinsdagavond. Daar nodigen we het hele dorp voor uit. En woens dag komen de kinderen dan nog van 10.00 tot 12.00 naar school. Dat houden we bewust heel klein. Het zal een vreemd moment zijn, ook voor ons. Ik denk dat de emo ties dan wel een rol gaan spelen." Jessy Kloosterman Zon Nieuwenhuijse I - f-41 Lars Hoondert Dylan Sentse Rowan Meerman Op Koningsdag is het er altijd erg gezellig, maar een echt dorpsfeest, dat hebben ze niet in Waarde. Als het aan de initiatiefnemers van het Kaaifeest ligt, komt daar vanaf mor gen verandering in. „Vroeger had Waarde het geitenfeest, dat in de ja ren 80 het hoogtepunt beleefde. Zo groot als toen zal het morgen niet worden, maar we hopen wel dat het Kaaifeest een nieuwe traditie wordt", aldus organisator John Lobbezoo. Het evenement vindt vooral plaats rond Fietscafé 't Spulletje, waar het idee is ontstaan. Ook op de oprit naar de haven staan kraampjes en op het haventje zelf staan oldti mer-tractoren. „Er is een kleine braderie, muziekvereniging Voor uit speelt en er is vooral heel veel eten en drinken", zegt Lobbezoo. Ook geeft de brandweer demon straties. Het plan is om een jaarlijks wis selend goed doel aan het Kaaifeest te koppelen. „Dit jaar is het de stichting Pïr, die een kindervakan tieweek in Roemenië organiseert. De laatste keer waren daar ook ne gen Waardenaren bij betrokken." Het Kaaifeest is morgen van 14.00 tot 22.00 uur. PvdA en GroenLinks probeerden de raad via moties nog op andere gedachten te brengen door te plei ten voor omgekeerd inzamelen. In die situatie brengen inwoners zelf hun restafval weg naar (nieuw aan te leggen) ondergrondse contai ners. De andere fracties gingen echter mee met de afweging van wethou der Loes Meeuwisse. Zij wees er andermaal op dat er een reële kans bestaat dat uiteindelijk (landelijk) wordt overgegaan op nascheiding van afval. „Het is dus een enorm financieel risico om nu 80 onder grondse containers te gaan aanleg gen." Meeuwisse zei dat ze verwacht dat ook met diftar de doelstelling van 100 kilo restafval per persoon per jaar in 2020 kan worden ge haald. Dat gegeven was voor met name GroenLinks zwaarwegend om niet mee te gaan met het colle gevoorstel. Ook de GL-motie om een volle dig variabel tarief op basis van de hoeveelheid aangeboden afval in te voeren, haalde het niet. Volgens Meeuwisse bestaat dan de kans dat de gemeente de kosten niet meer kan dekken. Wat betreft chronisch zieken, mindervaliden en mensen met baby's, die door het gebruik van (incontinentie)luiers meer afval en dus hogere kosten hebben, zegde Meeuwisse toe dat zij tege moet zullen worden gekomen. Iris Goedegebure vrijdag 7 juli 2017 BE De laatste dagen op De Tunnel Willem Adriaansens Gaat naar: De Schuttevaer, Hansweert, groep 5. „Ik ken daar al heel veel kinderen omdat ik er op judo zit. Daar judoën ook kinderen van De Schuttevaer. Wij zullen wel gaan fietsen met m'n broertje Billy." '9 Gaat naar: De Eendracht, Hansweert, groep 7. „Het is lekker dichtbij en ik ken er bijna iedereen. Mijn tante woont er en mijn broertje zit er op voetbal en zelf kom ik er ook vaak." Gaat naar: De Linden, 's- Gravenpolder. Groep 8 „Mijn moeder gaat er wonen eind van de maand en ik zit er al op voetbal. In mijn nieuwe klas zitten heel veel bekenden. Ik ken er maar twee niet." Gaat naar: De Moolhoek, Kapelle, groep 4. „Mijn opa en oma wonen er dichtbij. Maar in mijn nieuwe klas ken ik nog niemand. Het zijn ook heel grote klassen van soms wel veertig kinderen." It rl p, Gaat naar: De Linge, Biezelinge, groep 6. „We zijn zelf ook christelijk en mijn vader en moeder vonden het een goede school. Ik ken al een stuk of negen van de negentien leerlingen uit mijn nieuwe klas." Joeri Wisse Waarde Afval, je kunt er lang over pra ten en dat deed de Goese ge meenteraad gisteravond dan ook. Om uiteindelijk in meer derheid te besluiten om per 1 juli volgend jaar over te gaan op het diftar-systeem: hoe meer afval inwoners aanbie den, hoe meer ze betalen en omgekeerd. Luc Oggel Goes Lars, Iris, Rowan, Zon, Jessy en Dylan (vlnr). foto's mechteld jansen Gaat naar: 't Honk, Kapelle, groep 8. „Het is een leuke school en ik ken er al veel meisjes van turnen. Maar ik zal er wel op de fiets of met de auto naartoe moeten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68