I Gemeente vergoedt schade schoolgebouw Overlast bij voetbalkooi Zierikzee heeft aandacht van de gemeente ugAfro*, decirke"n Plein Montmaertre koestert de diepste gedachten op houten schijfjes 7 De schutting bij Zierikzees Plein Montmaertre kleurt langzaam bont. Talloze wensen en hartenkreten worden op schijfjes boomstam geschreven. Uts- Hier, deze is leuk", wijst Inge de Groot op een schijfje op oog hoogte: 'Fijne muur, daar word ik blij van. Klaas'. „Of dit, heel eenvoudig, maar tegelijk heel krachtig: Gebor genheid". In combinatie met mini-schil derijtjes als het gebakken eitje, de gele smiley met zonnebril en een vrolijke vogel of bloemetjesge zichten veroorzaken de persoon lijke teksten een grote aantrek kingskracht op voorbijgangers. Een Duits gezinnetje speurt de wensmuur af en krabbelt dan wat met de zwarte stift op een briefje. De boodschap wordt zorgvuldig opge vouwen en in het fleurig beschilderde vogelhuisje gedepo neerd. Want dat kan ook. Q> ft De Groot heeft een plastic bood schappentas vol schijfjes van de schutting geplukt en haar naastge legen atelier binnengedragen. Een aantal is in anderhalfjaar tijd ver weerd en vervaagd. „Sommigen zijn helemaal zwart geworden. We lakken ze nu af, wit of met een leuk kleurtje, en dan kunnen er m weer andere teksten op wor den geschreven. Zo gaan ze wat langer mee. Uiteindelijk zullen ze ook wel weer ver weren, maar dat is net als het leven. Een mooie ge dachte op zich, toch? Zo hou je stand. En we vullen ze van tijd tot tijd bij met een nieuwe par tij." Het initiatief van de kunste naarskring rond het Plein Mont maertre ontstond eind 2015, ver telt De Groot. „We kregen een kerstboom om neer te zetten, maar hadden geen geld voor bal- Waarjeook om je heen kijkt, steeds moet hier iets nieuws te ontdekken zijn len. Dus hebben we wensschijfjes gezaagd en die in de boom gehan gen. Door de aanslagen in Parijs eerder dat jaar hing de boom bin nen de kortste tijd vol hartenkre ten en vredeswensen. Omdat we het zonde vonden alles weg te gooien, hebben we ze naar de schutting verhuisd." Een felrood bordje met wat re gels in het Frans ge tuigen van twee gelief den die elkaar eeu wige trouw beloven. 'Mijn hele leven gelukkig zijn aan jouw zijde. G+F.' Een stukje verderop hangt een variant in het geel. „Maar ook hele persoonlijke soms. 'Geen ruzie meer in dit ge zin'. Dat zag ik een meisje van een jaar of acht opschrijven. Best wel heftig." De Groot slikt even. „Er zitten ook hele leuke tussen hoor, of bijzondere exemplaren. Hier, moet je kijken." Haar vingers ont vouwen een kassabon van de Xe- nos van 16 juni dit jaar. Italiaanse mix, bruschetta, twee rustieke kaarsen en drie kaarsen in een gla zen pot, voor een paar euro. Op de achterkant staat met sierlijke let ters geschreven: 'Veel sterkte en positieve gedachten voor de pap van Wendy (Ospel)'. „Die mensen wilden hun wens heel graag kwijt, denk ik." In De Groots atelier liggen nieuwe vogelhuisjes klaar om te worden opgehangen. Twee exem plaren gemaakt van theepotten, met een afdakje. Daar mogen straks ook briefjes in. Het strand huisje compleet met waslijn en bi kini gaat straks gewoon de boom in. „Die is écht voor de vogels", zegt De Groot. „Zo heb ik er nog een paar die her en der komen te hangen. Net als de lampenkapjes. Waar je ook om je heen kijkt, steeds moet hier iets nieuws te ontdekken zijn. Montmaertre wordt meer en meer een bele vingsplein." De gemeente, eigenaar van alle schoolgebouwen op Schouwen- Duiveland, vergoedt de schade van 10.300 euro aan OBS 't Kofschip in Zierikzee. De school werd vorig jaar bezocht door dieven. Die sneden al het lood van het dak. Daarna veroorzaakte regenval nog schade aan het interi eur van de school. Deze reparaties en het aanbren gen van loodvervanger op het dak kwamen uit op een bedrag van 10.307,11 euro. Het schoolbestuur, de stichting Obase, heeft de ge meente verzocht de rekening te voldoen. Dat moet bij schadeposten groter dan 5000 euro. Eigen risico De gemeente heeft de schade ge meld bij de verzekeringsmaat schappij, die inmiddels heeft uitge keerd. Daarbij is wel het eigen risico van 2500 euro in mindering ge bracht. Verder heeft de gemeente Obase inclusief btw betaald, terwijl de verzekering exclusief deze belas ting uitkeerde. Bij volgende schade- afhandelingen komt dit niet meer voor, beloven de ambtenaren. De gemeente ontving uiteindelijk een vergoeding van 6018,27 euro. Jutters van de Waste Bag Chal lenge Schouwen-Duiveland erge ren zich groen en geel aan het afval dat overal ligt. „Ik ga er voorlopig niet meer naartoe, want het is dweilen met de kraan open", zegt Leo Nouwen uit Zierikzee fel. „We jutten veel en graag en als het dan weer voor een behoorlijke tijd net jes is, geeft dat een goed gevoel. Maar hier valt niet tegenaan te jut ten." Hangjongeren De skaters en voetballers zijn vol gens hem maar voor een klein deel schuldig aan de troep. „Het komt met name door ou dere hangjongeren die het par keerterrein als ontmoetingsplek gebruiken. Ze blowen, drinken, eten en flikkeren alle afval zo op straat. Je wordt er moedeloos van", zegt hij. „Wij vinden dat de ge meente of politie er tegen moet optreden. Door ze erop te wijzen, of nog beter: een stevige bekeuring uit te schrijven." Dat is de gemeente ook van plan, laat een woordvoerder weten. Wethouder Jacqueline van Burg heeft toegezegd dat er extra prul lenbakken worden geplaatst en burgemeester Gerard Rabelink wil werk maken van het toezicht. Hij wil dat handhavers van de ge meente, politieagenten en jonge renwerkers samen gaan werken om wat aan de overlast te doen. Op welke termijn is nog niet duidelijk, maar 'het heeft onze aandacht' is de boodschap. vrijdag 7 juli 2017 SO- Fijne muur, daar word ik blij van! Marcel Modde Zierikzee FOTO MARIEKE MANDEMAKER Inge de Groot moet het vogelhuisje met briefjes van tijd tot tijd legen. Uitbrei ding is in de maak. -Inge de Groot Ton van den Nouweland Zierikzee De voetbalkooi in Zierikzee lijkt bijna garant te staan voor over last. Zelfs nu die naar het par keerterrein aan de Schelde- straat is verhuisd waar weinig omwonenden zijn, ontstaan er problemen: het is er een grote zooi. Elodie Kint Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60