nterior 6 Stadsraad presenteert aanbevelingen Kortingen tot 50% op designmeubelen Woontrend Zeeland De Nieuwe Jachthaven van Brou wershaven moet worden dooront wikkeld tot een nautisch kwartier. Daarvoor moet op het hoge deel bij de molen een gebouw worden neergezet met horeca, winkels en appartementen. Daaromheen wordt een park aangelegd waar kin deren kunnen spelen en waar ook de muziektent staat. Dit is een van de belangrijkste aanbevelingen uit de gisteren ge presenteerde stadsvisie Brouwers haven. Het voetpad langs de jacht haven wordt verbreed tot een bou levard en dat gebeurt ook in de bocht bij het Tonnenmagazijn en aan de Haven Noordzijde. Zo ont staat een mooie loop naar het cen trum. Hier verdwijnt Jacob Cats van zijn vaste stek op de Markt. Het beeld wordt aan de kop van de Oude Haven op een verhoogd pla teau gezet. Eromheen komen trap pen. Op de wanden langs de 'Trap pen van Brouw' worden verhalen verbeeld: over de handel, de garna- lenvangst, het loodswezen en na tuurlijk over Cats zelf. Brouwershaven zag met lede ogen de christelijke school verdwij nen en de openbare wordt ook be dreigd. In het huisvestingsplan van Op de Trappen van Brouw worden verhalen over de stad verbeeld de gemeente wordt voorgesteld in het noordwesten van het eiland twee nieuwe grote basisscholen te bouwen. Een ervan moet in de Westhoek komen. De Brouwse stadsraad heeft de ambitie de an dere school te huisvesten. Om te kunnen groeien, moet Brouwershaven bouwen voor ou deren en voor jongeren. Gedacht wordt aan cascowoningen voor starters. Het terrein van garage Sla ger, de ijsbaan en de loodsen van Van Ast aan de Oude Schouwse Dijk zijn hiervoor aangewezen. Ook in de binnenstad is nog ruimte voor inbreiding. In totaal zouden er enkele tientallen woningen per jaar bij moeten komen. De stadsraad realiseert zich dat deze voornemens niet op stel en sprong uitvoerbaar zijn. Maar een aantal is dat wél. Zo moet op korte termijn de jachthaven worden op gefrist. De oude stadswallen moe ten zichtbaar worden gemaakt. Om te beginnen is een vlag ge maakt met daarop Jacob Cats en de tekst 'Ik hou van Brouw'. Het idee is dat bewoners en bedrijven de vlag aanschaffen. Het eerste exemplaar wordt mor gen gehesen bij de opening van de Brouwse Dag. De sale is gestart in onze showroom! Wij maken ruimte voor de nieuwe col lectie en verkopen showroommodellen tegen kortingen tot 50%. U vindt alvast een voorproefje op www.woontrend.nl/sale. Kom voor het volledige aanbod langs in onze showroom! Wees er snel bij, want weg weg. IN DE REGIO Yoga in Zonnemaire Smakelijke Wandeling door Inlaag MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag vrijdag 7 juli 2017 SD Brouwershaven barst van ambitie Veel meer dan nu moet het mari tieme karakter van Brouwersha ven worden benadrukt. De Smalstad wil straks ook een re- gioschool huisvesten. Ton van den Nouweland Brouwershaven SALE Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 0118 55 55 60 ZONNEMAIRE In de stiltetuin van de Zonnehoeve in Zonnemaire wordt morgen, zaterdag, een yoga-ochtend gehouden. Deelne mers dienen zelf een yogamatje of badhanddoek mee te nemen. De kos ten bedragen 12 euro, inclusief koffie of thee. Bij slecht weer wordt er uit geweken naar de schuur van camping de Zonnehoeve. Meer informatie is te vinden op www.atmar.nl. ZIERIKZEE Een gids neemt lief hebbers morgen, zaterdag, mee voor een 'smakelijke' wandeling door de Koudekerkse In laag. Tijdens de wande ling neemt gids Arie Bakker de deelne mers mee terug in de geschiedenis van de strijd tegen het water, dat het landschap groten deels heeft be paald. De dijkdoor braak bij de Schel- phoek onthult een deel van de zwarte bladzijde uit de ge schiedenis van Schouwen- Duive- land. Natuurkok Al- bert serveert ver schillende Zeeuwse zaligheden, vers en puur natuur. De excursie start om 12.00 uur bij de Plompe Toren in Zierikzee en eindigt rond 14.00 uur. Vooraf aanmelden is noodzakelijk: nm.nl/activiteiten. ZIERIKZEE Centree organiseert zaterdag 8 juli van 16.00 uur tot en met 23.00 uur haar jaarlijkse Openlucht Retro Café op het Kerkplein in Zierikzee. Dit jaar staat het thema 'good old sixties en seventies' centraal waarbij er hoofdza kelijk muziek op het programma staat. Zo zijn er optredens van Little Kim (foto) the Alley Apple 3, Molly and Ten- brooks en Shakedown Tim The Rhythm Revue. Daarnaast zijn er ook spellen te spelen zoals sjoelen en Pim- Pam-Pet en is er een programma voor kinderen. Bij slecht weer wordt er uitgewerken naar de Beuze. Toegang vrij. BROUWERSHAVEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Expositie textiel kunst Annemarie Flapper; Tonnenma gazijn, 9.00- 12.00 uur: Yoga Jac queline Binnendijk; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; De Vanger, 9.00 en 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 15.30 en 16.30 uur: Bewegen voor kinderen op muziek-de Pretplan- ner, BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Windkracht; De Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereni- ging; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Wisseltentoonstel ling 'Aardappel'; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljarten en kaarten; Recrea tieterrein van Lange- raad, 9.00-14.00 uur: Kofferbakverkoop; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Afsluitingscon cert Oosterlands Fanfare; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereniging Phoenix; Waters noodmuseum, 10.00-17.00 uur: Foto expositie Jakarta; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; FiZi, 20.00 uur: Little Men; Gast- huiskerk, 13.30- 16.30 uur: Open Kerkdagen; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Concert Zeeuws Jeugdorkest; Stad huismuseum, 11.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Zilver van Kaft tot Kaft; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereniging Nut Uitspanning; RETRO CAFE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59