Dubieus slaapzakje 66 7 MAISON MARLOUS a 4. Tiroler 15,95, 6. Groen 5. Blauw Van asbak tot zitzak Een tuimelplug kan ook nog Of misschien een schroefanker? Heavy stuff? Laat je informeren Toen mijn Deense schoonzus haar in trede deed in onze fa milie, realiseerde ik me pas hoe erg ik de Deense en Zweedse taal heb verkracht tijdens onze vakanties in Scandinavië. Het is dan ook naïef om te denken dat je je het Deens en Zweeds als Nederlander net zo gemak kelijk eigen maakt als het Duits of Frans. Waar ik in het Frans of Duits nog wel benul heb van de uitspraak, kan ik dat bij voornoemde talen wel vergeten. Deens en Zweeds zijn beter ontcij ferbaar dan - pak 'm beet - Fins of Russisch, maar daar houdt het doorgronden van betekenis of uitspraak voor mij wel zo'n beetje op. BoligLiv Zo koop ik, als ik in Dene marken ben, het tijdschrift BoligLiv. Toen ik dat aan mijn schoonzus vertelde, keek ze me meewarig aan. WAT DOEN WE? 'Boligg Lif Dat tijdschrift kende ze niet. Nadat ik het tijdschrift liet zien, zei ze: 'Oooo, 'bolie lieuw'! Ons gesprek verliep onge veer hetzelfde toen ik haar deelgenoot maakte van mijn liefde voor Moomin (u weet wel, dat Fins-Zweedse nijl paardfiguurtje van een paar Het is naïef om te denken dat je als Nederlander snel Zweeds leert columns geleden). 'Moé- min? O, je bedoelt de mu- mitrollene!'Ja, die. In de landen zelf valt me dezelfde meewarigheid ten deel. Houd ik tegen een lo kale bewoner een bloemle zing over zijn woonplaats, dan denkt die persoon door mijn uitspraak van de be treffende plaatsnaam waar schijnlijk dat ik het over een magische plek daar ver, ver vandaan heb. Gelukkig spreken de meeste Denen en Zweden vloeiend Engels. Dat is niet alleen leuk voor mijn eigenwaarde, het voor komt bovenal een hoop ver warring. Merknaam Bij een Zweedse kringloop vond ik dit allerliefste slaap zakje met daarop nogal pro minent een merknaam ge drukt. Het verbaasde me dat hij er nog hing; de kringlo pen in Zweden zijn over het algemeen leeggeplunderd aan het einde van de mid dag. Bij thuiskomst ontdekte ik dat die tekst geen merk naam was, maar dat één of andere activistische ouder 'kött ar mord' op het slaap zakje had gezeefdrukt. Zulke rake taal begrijp ik zelfs zonder tolkende schoonzus. 'Vlees is moord' op een kinderslaapzakje. Geen wonder dat het ding er nog hing. Misschien moet ik hem alleen al in gebruik nemen als herinnering aan mijn taalkundige stuntelig heden. vrijdag 7 juli 2017 bodyandbeautyshop.com 139,95, Witloft 79,95, riemen.nl Een tuimelplug staat grote overbruggingen toe. Als je dik plaatma teriaal hebt, dan is dit een goed idee. De plug lijkt op een holle wand- anker. Het verschil is dat er bij een tuimelplug schroefdraad of een haak uitsteekt, en bij het holle wand-anker niet. Handig voor lampen. Dan komen we bij de expansieplug oftewel het schroefanker. Hier voor heb je een spreid- tang of aantrektang nodig. (Van mijn klus- adres in Frankrijk leerde ik dat dit ook wel een pince pour chevilles a expansion heet. Mooi hè?) Gemaakt van me taal, dus geschikt voor zwaardere klussen. Ver wijderen kan door de plug uit te boren. Echt zware dingen moet je op de con structie bevestigen. Soms is hier al rekening mee gehouden; dan is achter de gipsplaten een houten plaat gezet. Laat je vooral goed in formeren in de winkel. Ga erheen met informa tie over het type wand en het precieze gewicht van wat je wilt ophan gen. Marlous bezoekt (verras sing!) een kringloopwinkel. In Zweden. Ineens is ze ontzettend 'lost in transla tion'. Kringloopwinkels bezoe ken en huizen stylen met vintage is in Denemarken en Zweden Nationale Hobby Nummer Eén. Daarom bevindt zich bijna op elke hoek van elke straat van elk gehucht een kringloop. De Denen en de Zweden hebben er verstand van, dus de kans op het vinden van een designklassieker voor weinig is praktisch nihil. Sowieso liggen de kring- loopprijzen in Scandinavië een stuk hoger dan in Ne derland. Daartegenover staat dat je in Scandinavië geweldige spullen vindt (glas, keramiek) die in Ne derland niet te krijgen zijn. Google in Denemarken op kring loopadres sen met het woord 'genbrug'. In Zweden zoek je op ïoppis' of op loppiskartan.se voor een up-to-date bestand van tweedehands adressen in de buurt. In de zomer wor den in Zweden veel loppis (rommelmarkten) gehou den. Ze worden aangege ven met bordjes of aange kondigd bij de supermarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51