Irrationele angst 6 UI UI QO Emancipatie is een leuke uitvinding, maar de barbecue bedienen blijft een mannending. Een echte man weet waar vandaan de wind waait en hoe je houtskool behandelt. Daarom: schorten voor kerels. Hieke Grootendorst geeft elke week klustips én een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een lijst(je) ophangen 2. Donkerblauw 3. Attributen 1. Grillig DE KLUSVROUW Wordt het een wokkei? Of wordt het toch een spreidplug? Holle wand vrijdag 7 juli 2017 99,00, BarrelQ Schort voor echte mannen 30,90, Esschert Design 18,50, gekshirt.nl Je hebt gipsplaatplug- gen van kunststof of metaal. Die zien eruit als een soort spiraal of wokkei. Met een accu schroefboor draai je ze zo in gipsplaten. Schroef er achteraan en klaar ben je. Deze plug gen zijn geschikt voor lijstjes en andere lichte dingen die je wilt ophan gen. Er bestaan ook spreid- pluggen met vleugels. Je boort een gat waarin de plug past. Met het bijgeleverde pennetje klap je de vleugels aan de andere kant uit. Deze plug verwijder je door met een mesje het zichtbare deel af te snij den. Het achterste deel valt achter de holle wand. Sinds ik professio nal ben, heb ik een angst voor boren. Telkens als mijn telefoon gaat, ben ik bang dat een klant belt om te vertellen dat het door mij opgehan gen lijstje naar beneden is gestort en in gruzelemen ten is gevallen. Wat lijkt me dat vreselijk! En als ik boor, hoop ik al tijd dat er geen water uit de muur komt spuiten. En dat ik geen elektrische schok krijg. Alsof ik alles aan het toeval overlaat. Dat is eigenlijk belachelijk, want voordat ik ga boren bekijk ik de situatie wel degelijk goed. Ik meet het leidingwerk en de elektra. Ik ge bruik de juiste pluggen en schroeven, dus mijn angst is compleet irratio neel, zoals een psycho loog zou zeggen. Dat weet ik ook, en al zou het een keer misgaan, dan hoort dat ook bij mijn vak. Ik denk zelfs dat als er iets zou gebeuren, ik heel rus tig zou blijven. Maar goed. Ik ben dus bang dat wat ik bevestig, óf niet stevig genoeg is, óf dat ik iets in de muur raak. Voor holle wand-bevesti gingen zijn gelukkig heel veel oplossingen bedacht die werken. Misschien dat ik weer wat zekerder word als ik aan een ander vertel hoe het moet en vooral: welke pluggen je gebruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50