5 Droomhuizen te koop op Schouwen-Duiveland Ik hou van de sfeer van jarendertigcafés met al die tierelantijntjes houden van gezelligheid." Gerda: „We zijn ook echte Bourgon diërs, houden van koken voor vrien den en familie. Daarom wilden we graag een restaurant en café in huis." Jan: „Dat werd De Verdwaalde Ja ger. Ik hou van de sfeer van jarender tigcafés, van de pietluttigheid en de tierelantijntjes. We lieten de bar en toog ophalen in Hengelo door een paar studenten, hij paste precies. De tafeltjes komen uit een café in Was pik en de stoeltjes uit Sluis. Verder is de ruimte gevuld met authentieke jachtspullen, zoals oude lokeenden, hertenkoppen en jachtprenten." Gerda: „Die vinden we op markt- jes, in brocantezaken of op Markt plaats. Pronkstuk is de oude Franse jachtkast. Puur toeval dat we die kon den kopen van iemand die hem op zijn beurt had overgenomen van een antiekwinkel die ermee stopte." Tafelen Gerda: „Ons huis in Dordrecht was strak ingericht, met Italiaanse de signmeubels. Dan is een monumen taal pand als dit wel even wat anders. Hier vind je de historische bouwstijl overal terug, met alle gebreken uit die tijd. Op zolder vonden we oude spul len, die we her en der in de inrichting hebben gebruikt, zoals de kapstok annex kast in de hal. In de grote eet kamer staat een enorme houten tafel. Daar tafelen we graag met vrienden of gezelschappen waarvoor we heb ben gekookt. Maar we zitten er ook wel met z'n tweetjes. Kaarsen aan, heerlijk." Tuinkamer Jan: „In de tuin maakten we een pri eel. Zo'n plek raad ik iedereen aan. Je kunt er lekker zitten in alle weers omstandigheden. Veel dingen in de tuin zijn gerecycled. Een oude bin- nenhaard bevestigden we aan de muur om op te barbecueën. Van overgebleven balken en stukken hout maakten we een tuintafel. Een oud kozijn en luiken sieren lelijke muren op. Het hoeft echt niet altijd duur te zijn." Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 7 juli 2017 n Z er kzee —Jan van Doorn Jan (58) en Gerda (58) van Doorn zijn getrouwd en hebben twee dochters die al uit huis zijn. Ze heb ben een hondje, Coo per. Gerda is creatief en altijd in de weer met het creëren van huiselijkheid. Jan is zelfstandig onderne mer in de ICT. Zierikzee Adres: Wandeling 8 Prijs: 315.000 k.k. Bouwjaar: 1920 Kenmerken: monu mentaal herenhuis met vier slaapka mers. Gelegen aan het water in het cen trum met vrij uitzicht. Kleine voortuin en patio. Burgh-Haamstede Adres: J.J. Boeijes- weg 18 Prijs: 995.000 k.k. Bouwjaar: 1995 Kenmerken: landhuis met rietgedekte kap. Zes kamers, twee badkamers. Luxe badkamer met ja cuzzi en stoomca bine. Perceelopper vlakte: 3.850 m2. Kerkwerve Adres: Boogerdweg 6 Prijs: 749.000 k.k. Bouwjaar: 1930 Kenmerken: vrij staand huis aan rus tige weg, tuin met zwembad, verwarmd door zonnepanelen. Zes kamers, waaron der vier slaapkamers. Zierikzee Adres: Lange Blok- weg 21 Prijs: 469.000 k.k. Bouwjaar: Tussen 1906 en 1930 Kenmerken: vrij staand huis met drie slaapkamers, ruime garage en tuin rondom. Gelegen aan een drukke weg. Per ceeloppervlakte: meer dan 1.000 m2. Noordgouwe Adres: De Katte 3 Prijs: 895.000 k.k. Bouwjaar: 1992 Kenmerken: ruime villa met veel privacy, in rustige, bosrijke omgeving. Zes slaap kamers en twee bad kamers. Geschikt te maken voor dubbele bewoning, praktijk of kantoor aan huis. Een café annex restaurant in huis was de droom van Gerda en Jan. FOTO'S MARIEKE MANDEMA KER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49