4 Hun geduld werd behoorlijk op de proef gesteld, maar met volharding en een portie geluk wisten Jan en Gerda van Doorn toch hun droomhuis in Zierikzee te bemachtigen. Met een heus huiskamercafé. Huizenpaspoort IJ ri jr orspronkelijk komen ze bei den uit Dor drecht, maar Jan en Gerda hou den erg van de kust. Texel was altijd favoriet en daar had het stel ook een huisje. Maar om zich daar defini tief te vestigen, was niet praktisch. Dan was Schouwen-Duiveland han diger en enigszins vergelijkbaar. Jan: „Eerst huurden we een pand in Zie rikzee. Op een gegeven moment liep de huur af en tegelijkertijd kwam Havenpark 27 te koop. De prijs was veel te hoog voor ons, maar toch gin gen we kijken. We vonden het een prachtig, statig pand met een ziel. We zijn Bourgondiërs en houden van koken voor vrienden We waren meteen verkocht. Helaas lag het niet binnen ons bereik. Toch werden we er steeds verliefder op. Telkens als we in Zierikzee waren, wandelden we er langs met het idee dat het ooit van ons zou zijn." Eindelijk gekocht Gerda: „In de tussentijd bekeken we andere huizen, de meeste in de om geving van de Oude Haven. Toen de prijs van ons droomhuis daalde, was er ineens meer belangstelling voor. Konden we niet uitstaan, natuurlijk. Wij wilden het huis per se kopen. We zetten alles op alles, verkochten ons eigen huis in Dordrecht en wis ten dit huis toen eindelijk te be machtigen." Jan: „Alles is gestript, pallets verf gingen er doorheen en honderden meters aan water- en gasleidingen. In mei 2015 trokken we hier in. Een grote glimlach op ons gezicht toen de verhuiswagen voor kwam rijden. We voelden ons de koning te rijk." Oude lokeenden Jan: „Het bevalt nog steeds goed. Bij mooi weer zitten we voor de deur op een bankje. Soms moeten we even van het eiland af, een andere omge ving opzoeken. We zijn toch stads mensen, hebben we gemerkt. We ZIERIKZEE vrijdag 7 juli 2017 PZ Leven als een koning Mariska den Hartog —Gerda van Doorn Het monumentale pand van De Ver dwaalde Jager staat aan het Havenpark 27 in Zierikzee. Het pand bestond oor spronkelijk uit drie huizen met verschil lende bouwjaren, van circa 1780 tot begin 1900. Op de bene denverdieping zijn een huiskamercafé, een grote eetkamer, de keuken en nog een kleine eetkamer gele gen. Boven twee bad kamers, twee slaap kamers, een werkka mer en een woonka mer. Het huis heeft een diepe stadstuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48