y Renners strijden om titel en dubbele punten Katja de Leeuwen legt de lat meteen hoog 40.000 1985-2000 13 TENNIS STATISTIEKEN Dit weekond worden de finales gespeeld van het internationale tennistoernooi Driekleur Challenger Zeeland. Daarna zit het evenement er alweer op. Aan de hand van cijfers zet de PZC een aantal feitjes over deze editie op een rij. Zo was er één tweeling actief in het hoofdschema in Middelburg. -ZV ranking zijn De Leeuwen liep op Hippisch Sportcentrum De Kroo met de met veel flair door de baan gaande Una- niem-zoon Gangster in Li twee keer op rij naar de zege (65,16 en 67,33%). Deborah Dollee stuurde de ruin Gijsbert in beide rubrieken naar de tweede stek (63,00 en 66,66). „Gangster deed zijn naam eer aan", zei De Leeuwen lachend.De ruiterclub Scheldestad uit Vlissin- genhad hem aangeschaft als mane- gepaard. Het bleek al snel dat hij niet geschikt was om door verschil lende ruiters te worden gereden. Hij bokte. Toen heb ik, een jaar ge leden, hem gekocht. En daar heb ik geen spijt van." Ze vervolgde: „Hij is overigens nog steeds niet de gemakkelijkste. Als je iets nieuws wil aanleren, be gint hij meteen te bokken. Dan moet je hem laten voelen wie de leiding heeft. Dat gaat mij steeds beter af. Gangster is springgericht gefokt. Met zijn zes jaar is hij nog jong. Dit is pas onze derde wed strijd in Li. We maken veel vooruit gang." Zeeveld stuurde in Mi de in de galop en uitgestrekte gangen uit blinkende hengst Hummer met de aansprekende scores van 76,16 en 72,50 procent twee keer op rij naar de zege. Jessica Nijpjes (Sint Lau rens) eindigde met Heinrich Heine-nazaat Hurrican N in beide proeven op tweede plaats (72,00 en 69,00). Zeeveld was over de Sint Mouritz Junior-zoon goed te spreken. „Hummer is een fantastisch paard om te rijden. Hij is werkwillig, kan geweldig bewegen en leert snel. Hij liep weer twee mooie constante proeven." Voor vandaag moest ze zich af melden. „Met die zes winstpunten vandaag zitten Hummer en ik in Mi bijna aan de limiet. De Omloop van Hengstdijk is ooit opgezet voor ploegen, maar de er varing leert dat steeds meer indi viduele renners zich inschrijven. Volgens Eddy de Kort van het wielercomité Hengstdijk wordt de omloop zaterdag vermoedelijk voor de laatste keer in ploegver- band gereden. „Dat zal behoorlijk wat minder kosten dan voor gaande jaren", weet De Kort. „Geen neutrale materiaalwagens meer en geen radioverbinding. Dat scheelt al heel wat." Hoewel er steeds minder ploe gen aan de start verschijnen, blijft de wedstrijd behoorlijk populair. Waar in de beginperiode zo'n twintig ploegen van de partij wa ren, is dat aantal nu teruggelopen tot zo'n acht teams. „Toch hebben we nog altijd ruim honderd ren ners aan het vertrek", zegt De Kort. „Dat is toch een bewijs dat de wedstrijd nog behoorlijk leeft bij de renners. We hebben hier met een klein comité toch iets moois neergezet. En tijdens de kermis organiseren we ook nog een criterium." Morgen wordt in Hengstdijk ook nog gestreden om het Neder lands kampioenschap van de Waod. „De eerste Nederlander uit de wedstrijd zal Nederlands kam pioen worden. Er zijn ook dubbele punten te verdienen voor het ge zamenlijk klassement van Waod en TMZ", aldus De Kort. De wedstrijd in Hengstdijk be gint morgen om 15.00 uur aan het Rapenburg in Vogelwaarde en gaat over 115 kilometer. vrijdag 7 juli 2017 Challenger Zeeland in cijfers Menno Kole Er waren negentien verschillende nationaliteiten actief in het enkelspel bij de mannen én vrouwen: Argentinië, Australië, België, Bosnië-Herzegovina, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Griekenland, Japan, Mexico, Oostenrijk, Rusland, Servië, Tsjechië, Turkije, de Verenigde Staten, Wit-Rusland, Zwitserland en natuurlijk Nederland waren vertegenwoordigd. Er waren in Middelburg ook een Noor, een Italiaanse en een speelster uit de Bahama's actief, maar zij sneuvelden al in het kwalificatietoernooi. De speler met de meeste internationale titels op zijn palmares is Jesse HutaGalung (29 stuks). Hij wordt op respectabele afstand gevolgd door Thiemo de Bakker (17), Boy Westerhof en de Oostenrijkse Melanie Klaffner (beiden 15). Van de 64 deelnemers aan het hoofdtoernooi waren er twaalf linkshandig; acht bij de mannen en slechts vier bij de vrouwen. Thiemo de Bakker stond in de zomer van 2010 op plaats 40 van de mondiale ranglijst en kan daarmee leunen op de hoogste notering van alle deel nemers. Igor Sijsling (52), Arantxa Rus (61) en Jesse Huta Galung (91) zijn de drie andere deelnemers die ooit tot de top-100 van de wereld wisten door te dringen. Nederland was, niet geheel toevallig, het land met de meeste spelers in het hoofd toernooi. Dat waren er 35 in totaal, waarvan acht bij de vrouwen en liefst 27 bij de Het totale prijzengeld bedraagt dit jaar 40.000 dollar. Het vrouwentoernooi staat met 25.000 dollar iets hoger aangeschreven op de internationale kalender dan het mannentoernooi, waar 15.000 dollar prijzengeld te verdelen valt. Er waren deze editie twee oud-toernooi- winnaars actief in Middelburg. Bibiane Schoofs won in 2011 het toernooi bij de vrouwen. Jesse Huta Galung was in 2015 en 2016 de sterkste bij de mannen. De oudste deelnemers komen uit 1985. Routiniers Boy Westerhof en Jesse Huta Galung bereiken in oktober de respectabele leeftijd van 32 jaar. De Australische Gabriella da Silva Flick (23-08-2000) is de jongste deelneemster. Yannick Verwater (15-04-2000) uit Krimpen aan de IJssel komt uit hetzelfde geboortejaar maar is ruim vier maanden ouder Jesse Huta Galung. FOTO LEX DE MEESTER Het niveau op Zeeland Outdoor Dressage blijkt erg hoog. Met overwinningen voor Katja de Leeuwen (Vlissingen) en Maaike Zeeveld (Driewegen) begonnen de Zeeuwen gisteren in Nieuw en Sint Joosland sterk aan deze twaalfde editie. Lucien Roelandt Vlissingen Wim de Vos Vogelwaarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41