KIEK GERUIMD Kapper Hollebrandse heeft al vijftig jaar een zaak in Krabbendijke 8 Heel wat Krabbendijkenaren kennen de humor van kapper Ko Hollebrandse. Maandag is het precies vijftig jaar geleden dat hij de kapperszaak aan de Dorpsstraat overnam. Zo, dat is weer gelukt zonder verdoving", grijnst kapper Ko Hol lebrandse (76) wan neer hij de kapmantel afdoet bij Martijn Meeuwse (17). Even daarvoor maakte hij het zelfde grapje bij z'n 16-jarige kleinzoon Ryan. Of hij nog meer van die klassiekers heeft? „Zal ik je haar maar houden, zeg ik altijd als klanten vragen: wat krijg je van me." Vijftig jaar geleden begon hij zijn eigen kapperszaak aan de Dorpsstraat. „En ik zit al 62 jaar in het vak. Op mijn 13de begon ik met het inzepen van klanten in de zaak van mijn vader. Het zit in de familie, mijn opa was ook al kap per. Nadat ik al mijn diploma's had gehaald, heb ik ook nog twee jaar en acht maanden in Ridderkerk gewerkt, de zaak in Yerseke was niet groot genoeg voor twee gezin nen." In 1967 kon hij de kapperszaak in Krabbendijke overnemen. Tot op de dag van vandaag werkt hij nog elke dag, de eerste klanten zijn er soms al om 7.00 uur. „Na mijn 65ste alleen nog maar in de och tenden." Mede daardoor is zijn klantenbestand aardig vergrijsd. „Veel jongeren hebben niet zo veel vertrouwen in een kapper van bijna 77 jaar oud." Ten onrechte, bewijst hij. „Neem nu mijn kleinzoon Ryan. Die heeft echt een modern kapsel. Kort aan de zijkanten en bovenop lang. Ik heb graag dat ze precies zeggen wat ze willen, dan kan ik daar naar toe werken. Er zijn klan ten die bang zijn dat ze ik ze dan een zeur vind. Dat is natuurlijk niet zo. Ik heb liever dat ze tevre den de deur uitgaan dan dat ze denken dat ik er maar wat van maak." Hollebrandse heeft heel wat modetrends voorbij zien komen. „Toen ik net begon, waren de kap sels van de Beatles en de Stones populair, al waren ze daar in Krab bendijke minder enthousiast over dan in Ridderkerk. Tegenwoordig lijken de moderne kapsels weer veel op vroeger: kort opgeschoren en met een scheiding in de haren." Het interieur van de kapsalon is in al die tijd bijna ongewijzigd ge bleven. „Het meubilair is nu 49 jaar oud, die ik heb na een jaar nieuw aangeschaft. Die kasten staan er ook al vanaf het begin. Vroeger stonden daar scheerspul len en tabak in, dat verkocht ik ook nog." Het tempo van de Krabben- dijkse kapper is onveranderd ge bleven. „Vier klanten in een uur en tussendoor ook nog de telefoon opnemen. Met nat scheren ben ik snel gestopt, dat kostte te veel tijd." Doordat hij zo vlot werkt, kon hij z'n prijs altijd laag houden. „Acht euro voor hele korte kapsels, negen euro voor een gedekt kap sel." Zolang de klanten, ook uit dor pen als Yerseke, Waarde en 's-Gra- venpolder, blijven komen, blijft Hollebrandse doorknippen. „Stil zitten en niets doen kan ik niet. En om 8 uur 's ochtends heb ik nog al tijd meer zin om te knippen dan om een rondje te fietsen." vrijdag 7 juli 2017 Vogelverschrikkers ruimen het veld. Bij Heikant zit hun werk erop. Voor dit seizoen althans. De tarwe moet nog even afrijpen. In de schuur staat de combine klaar, doorgesmeerd en met volle tank. fotocamileschelstraete Ko (76) knipt gewoon door Joeri Wisse Ko Hollebrandse knipt zijn kleinzoon Ryan, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36