Meninaen O 7 Herman moet wachten op Fleur 20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO Het is een jaarlijkse traditie van André Rieu tijdens zijn Vrijthofconcerten in Maastricht: een special guest. David Hasselhoff kwam gisteren het podium op in KITT, zijn robotgestuurde bolide. „Dit geeft de show iets extra's." Op school werd ik gepest r Tijdens het audiozomerzappen stuitte ik de afgelopen dagen tientallen keren op Jan Smit. Niet op de zingende Jan Smit, die heb ik geen enkele keer gehoord, nee, ik werd gebombardeerd met meningen over Jan Smit. Dat kwam natuurlijk omdat Jan Smit, er zijn intussen al tientallen pagina's over volgeschre ven en honderden gigabytes via internet over verstuurd, een mening had, bij Jinek. Ja, een mening, ledereen heeft tegen woordig overal een mening over. En over die mening hebben dan weer alle anderen een mening. Al die meningen over meningen worden vervolgens rondgepompt via de soci ale media. Op de radio heb je rubrieken waarin men meningen geeft over die meningen die men sen hebben over de meningen van anderen. En over die rubrieken geven mensen op soci ale media dan weer hun mening. Met die me ningen is natuurlijk lang niet iedereen het eens omdat er nou eenmaal heel veel verschil lende meningen zijn. Maar dan heb je geluk kig weer andere radiorubrieken die die me ningen over meningen over meningen over meningen in een context plaatsen. Maar als er iets is waarover mensen van mening kunnen verschillen, dan is het wel een context. Dus dan zie je dat er een debat ontstaat over de mening van de desbetreffende redacteur van die rubriek die zich op basis van de meningen over meningen over meningen over menin gen zelf een mening probeerde te vormen. Nu is natuurlijk de vraag: wat is hierover mijn mening? Of kan ik hier beter geen me ning over hebben omdat mijn mening weer zal leiden tot talloze meningen van mensen die om wat voor reden dan ook andere me ningen zijn toegedaan? Ze zullen die menin gen uiteraard ventileren via de meningen platforms, die meningen zullen geliket en ge- disliket worden, maar dan zijn er gelukkig nog weer andere radiorubrieken... Het lijkt wel of heel Nederland, met be houd van bijstandsuitkering, overal iets van moet vinden. Dit land lijdt aan een ernstige vorm van meningitis. En maar slachtofferen als anderen iets an ders vinden. Dan zeg ik: vind dan ook niets, Smit. Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en be wonder maar lui niet zo. Even voor de duide lijkheid: dit is geen mening, het is gewoon zo. Lakvoor Tijn haalt het miljoen lX Van der Meer in Billy et is een bijzon der moment daar op het podium bij het Vrijthof concert van An dré Rieu. Als de violist zijn special guest aankondigt, splijt het orkest in twee helften en staat daar plotseling die zwarte auto met dat heen en weer zwiepende lichtje. Zachtjes rijdt de bolide het podium op, waarna het or kest losbrandt met de bekende tune van Knight Rider. De acteur stapt uit, brengt met veel aplomb zijn horloge naar de mond en roept: 'KITTget out of here, it's my show'. Ik kende André niet, maar was onder de indruk van hem en zijn orkest Jawel, David Hasselhoff in da house, in dit geval: op het Maastrichtse Vrijthof dat sinds gisteren is omgeto verd tot een openluchtconcertzaal. Traditionele gastheer: oer-Maas- trichtenaar André Rieu, die met zijn Johan Strauss Orkest zijn jaarlijkse zomerconcerten geeft. De violist maakte er door de jaren heen een goede gewoonte van om een special guest uit te nodigen. Van Lionel Ri chie tot André van Duin en van Rocco Granata tot Jermaine Jackson, ze kwamen allemaal langs in Maas tricht, waar in 2011 ook Anthony Hopkins aandachtig toeschouwer was. Rieu nam dat jaar een wals op die door de beroemde acteur was ge componeerd: And the waltz goes on. Spareribs En nu is Maastricht dus in de ban van David Hasselhoff, ster van Knight Ri der en Bay watch, populaire series uit de jaren tachtig en negentig. De ac teur en violist kennen elkaar sinds een aflevering van Wetten, Dass?, het Duitse amusementsprogramma van Thomas Gottschalk. „Dat was in 1989, we hebben daarna altijd contact gehouden", vertelde TheHojf giste ren na de repetities. „Ik kende André niet, maar was onder indruk van hem en zijn orkest. Het is een eer dat ik hier met hem kan optreden. Weet je, ik volg de band Green Day een Fleur schrijft op de website van het KRO-NCRV-datingpro- gramma dat ze door alle drukte rond Boer zoekt Vrouw onvol doende tijd aan haar studie heeft kunnen besteden. „Afgelopen week heb ik gehoord dat ik nog een halfjaar langer moet stude- ren om alles goed af te kunnen maken. Als je naar mijn afgelo pen jaar kijkt, is het ook niet vreemd dat ik niet alles heb afge rond. Mijn focus heeft vooral bij Boer zoekt Vrouw en Herman ge legen en alles wat daar omheen kwam en komt kijken." Fleur hoopt in december 2018 haar diploma te krijgen. „Daarna ga ik plannen maken voor de toekomst. Dat is natuurlijk erg spannend en het gaat een heel avontuur worden. Zoals ik het nu zie, word ik waarschijnlijk geen docente geschiedenis maar ga ik het avontuur in Frankrijk aan." Met dat laatste doelt Fleur op een leven als boerin in Frankrijk. Over een paar weken gaat ze weer naar Herman. Maar niet al leen. „Ik ga voor het eerst een paar dagen met mijn beste vrien din en haar vriend. En dan gaat Teuntje, de nieuwe pup van Her man, ook mee om te emigreren naar Frankrijk." Quote van de dag vrijdag 7 juli 2017 Reageren? vincent@persgroep.nl ACTIE De door Youp van 't Hek en Wendy van Dijk gelanceerde actie Lak door Tijn heeft de be oogde 1 miljoen euro opgele verd. Het geld is voor een appa raat om kinde ren met hersen stamkanker te behandelen. Knight Rider meets Rieu FILM Ruben van der Meer (foto) is een van de spe lers in het regie debuut van Theo Maassen. De cabaretier, zelf niet in de film, begint deze week aan de op names van Billy. Ook Ellen Par- ren en Christine de Boer spelen in de film. 3 ■o Dennis Jansen 44 —David Hasselhoff Zingende acteur David Hasselhoff en de swingende André Rieu tijdens de generale repetitie, foto marcel van hoorn/epa Liefdeskoppel Herman (25) en Fleur Verwaaij uit Boer Zoekt Vrouw heeft nog steeds seri euze plannen om te gaan sa menwonen op Hermans boer derij in Midden-Frankrijk. Maar de Brabantse Fleur denkt niet eerder dan in december 2018 bij haar geliefde te zullen in trekken. Tom Tates Boer Herman en zijn Fleur. FOTO KRO-NCRV Penoza-actrice Sigrid ten Napel vertelt in JAN dat ze vroeger een buitenbeentje was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20