Linda heeft werk te verg Burgemeesters voeren harde strijd tegen motor bendes Vakbond Marechaussee woedend over proef bij pascontrole op Schiphol De Koninklijke Marechaussee zet onervaren en ongewapende burgers in bij de paspoortcontrole op Schiphol. De vakbond is woedend. Met d£hele g familie in een* kangoeroehuis Peperdure flip-flops met porno- hakken U r>- 23.44.33 +00.12 +00.14 +05.04 1. 2. 3. 42. Zeeland telt ruim 7.000 werklozen en 'slechts' 3.800 vacatures. Waarom worden die dan niet vervuld? Linda Visser van Uitzendbureau Randstad weet het wel; veel werklozen voldoen niet aan de eisen van bedrijven.zeeland 2 Onder marechaussees is onrust ontstaan over een proef om de drukte op de luchthaven in goede banen te leiden. Burgers - zonder enige ervaring bij marechaussee of politie - mogen aan de slag als grensbewaker op Schiphol. Daar voor is de functie 'reservist nieuwe stijl' in het leven geroepen. Deze reservist krijgt een stoom cursus grensbewaking van zes we ken, waarna hij zich marechaussee mag noemen. Bij wijze van proef loopt nu één ongewapende reser vist op Schiphol rond. Het plan is om dat aantal snel uit te breiden. Hoeveel burgers precies als grens bewaker aan het werk kunnen, is nog onbekend. „Levensgevaarlijk", zegt Sven Schuitema, voorzitter van de Marechausseevereniging, de vakbond voor marechaussees. „Grensbewaking is een vak dat niet even in zes weken te leren is. Het werk vergt ervaring en een scherp oog voor verdachte gedragingen, ook in de rij voor de paspoortcon troles. Deze reservist draagt wel een uniform, maar geen wapen. Dat is een risico, want hij kan oog in oog komen te staan met een terrorist of een terugkerende jihadist. Als een aanslag dreigt, kan hij niets doen." De burgerreservist wordt mo menteel ingezet voor de pascon trole in de aankomsthal. Hij moet in enkele seconden beslissen of ie mand Nederland en het Schengen- gebied in mag. Normaal gesproken duurt de opleiding voor mare- Levensgevaarlijk. Grensbewaking is geen vak dat in zes weken is te leren chaussee meer dan een jaar. Daar hoort ook een zogeheten IBT-oplei- ding bij, waarin onder meer aan houdingstechnieken en schietvaar digheden worden bijgebracht. De burgerreservist krijgt deze training niet. Een woordvoerder van de Ko ninklijke Marechaussee bevestigt dat de reservist onervaren en onge wapend is. „Maar hij is altijd samen met een gewapende collega." Na de proef wil de marechaussee bekijken 'of de manier van opleiden voldoet'. „Je leert inderdaad niet in zes weken om marechaussee te zijn, daarom gaan we na de proef kijken wat er nog mist aan vaardigheden." Schiphol - waar 1.500 mare chaussees werken - maakt zich op voor een drukke zomerperiode. Ook ex-marechaussees wordt ge vraagd om bij te springen. Nieuwsmedia C Binnen 'IP? mf V Buiten m Voor meer Tournieuws zie pagina 22 en pzc.nl/tourdefrance ZESDE ETAPPE 1. Marcel Kittel 05.05.34 2. Arnaud Demare +00.00 3. André Greipel +00.00 6. Dylan Groenewegen +00.00 ALGEMEEN KLASSEMENT »P3 Christopher Froome Geraint Thomas Fabio Aru Dam FOTO PETER NICOLAI Burgers bewaken de grens Peter Winterman Cyril Rosman Schiphol —Sven Schuitema, vakbond »P9 Lekker warm weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 VVc',.' »P10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1