Tommy Wieringa Vloggers moeten werken in de ouderenzorg weer sexy maken 13 CULTUUR SNUIVEN IN ARNHEM Goedverblij ,n Die tekst was een nieuw dieptepunt in Wilders' smaad repertoire en veroordeelde de linquent wordt in Nederland eerder voor een sollicitatie gesprek uitgenodigd dan iemand met een buitenlands klinkende achternaam zonder strafblad. Dat is de conclusie van een onderzoek van drie crimino logen en een socioloog, zoals ge publiceerd in het Tijdschrift voor Criminologie. Ze baseerden dit op 520 fictieve sollicitatiebrieven die ze naar be drijven met online vacatures stuurden. De verzonnen sollici tant was in alle gevallen 20 jaar, in Nederland geboren, had soms een Nederlandse, soms een Ara bische achternaam, en soms een strafblad en soms niet, waarbij het type misdrijf verschilde. omdat het inzicht verschaft in de keuken van het etnisch profile ren. We kijken als het ware mee in het hoofd van de personeels- manager die iemand moet aan nemen. Peter met een smetje, Ahmed zonder. Wikken, wegen. Van Peter weet je zeker dat hij een strafblad heeft, van Ahmed dat hij het zal krijgen. Dat is al leen een kwestie van tijd. Liever niet bij jouw bedrijf, dan maar. Bij de afwijzing van Ahmed speelt de verbeelding een grote rol. Hoewel Ahmed objectief ge zien geschikter is voor de baan omdat hij geen strafblad heeft, geven de fantasiebeelden die on weerstaanbaar opdoemen bij het lezen van zijn buitenlandse ach ternaam de doorslag: lui, onbe trouwbaar, ingewikkeld etens- gedoe tijdens de ramadan, moge lijke salafïstische voorkeuren in de familiekring, of erger nog, bij hemzelf- zomaar een paar asso ciaties die de doorslag kunnen geven om hem niet uit te nodi gen voor een sollicitatiegesprek. Ze verklaren de irrationele keuze voor Peter. Met Peter weet je wat je hebt. Eigen volk eerst. benoemd tot burgemeester van Zaltbommel, Ahmed Marcouch tot die van Arnhem. Rehwinkel had weliswaar geen strafblad maar wel een smet - als burge meester van Groningen was hij onbereikbaar in noodsituaties en liet hij de stad voor het eind van zijn termijn in de steek voor een baan die niet bleek te bestaan, of zoiets dergelijks. Uit zijn hande len bleek in elk geval opportu nisme en karakterzwakte. Maar bij zijn benoeming in Zaltbom mel geen spoor van protest van Wilders en zijn vrienden. Toen in Arnhem daarentegen de onkreukbare Ahmed Mar couch werd aangesteld, namen ze de moeite om er helemaal naar toe te rijden en een grievend spandoek op te houden. De tekst GEEN ARNHEMMISTAN, WE RAKEN ONS LAND KWIJT rijmde gelukkig niet maar was wel een nieuw dieptepunt in Wilders' smaadrepertoire. En dat terwijl Marcouch van de harde aanpak van probleemjongeren is, de Gay Parade naar zijn stadsdeel haalde en een verbod wil op het volgen van de salafïstische islam. Hoe geïntegreerd wil je het heb ben. brengt nog eens helder aan het licht dat het hem om alle Marok kanen gaat, en niet alleen om cri minele Marokkanen, zoals hij laf hartig nuanceerde in het 'minder Marokkanen'-proces. De vraag die voorligt is deze: welk principiële bezwaar heeft Geert Wilders nog tegen de route die leidt van etnische profilering naar etnische zuivering? Als Nadia Oliveira (25) opmerkin gen krijgt van haar vrienden over haar werk in de zorg, is het vaak: „Knap hoor, datje dat kunt!" „Men sen denken dat het alleen ouderen wassen is, maar het is zo veel meer. Alleen worden die leuke dingen in de zorg niet zo goed onder de aan dacht gebracht", zegt de stagiaire in verpleeghuis De Hofstee van zorg instelling Laurens. „We doen zo veel leuke dingen met die mensen: pannenkoeken bakken, winkelen. En in het team is het gezellig." Nadia is een van de drie jonge werknemers van Laurens die vanaf vandaag gaan vloggen over hun werk. Elk week plaatsen ze een nieuwe video op de site en de Face- book- en Instagrampagina's van de zorginstelling. Het doel: meer jongeren interes seren voor werk in de zorg en op die manier kandidaten vinden voor de tientallen vacatures bij de ver pleeghuizen van Laurens. Het idee ontstond nadat Hugo Borst en Carin Gaemers met hun Zorgmanifest bij de politiek hon derden miljoen euro's extra voor de ouderenzorg wisten los te krijgen. „Er komt geld voor meer mensen, dan zou het wel heel cynisch zijn als er geen mensen te vinden zijn die het werk willen doen", zegt Borst, die in deze krant columns schrijft over zijn moeder die al ja ren in een verpleeghuis verblijft. „Maar het is niet makkelijk om die mensen te vinden, werken in de ouderenzorg moet een beetje 'sexy' worden gemaakt. Want dit is het beroep van de toekomst." Dat vindt ook Nadia, zij werkte als stagiair in het verpleeghuis waar de moeder van Borst wordt ver zorgd, en rondde onlangs haar stu die als verzorgende af. „Nu heb ik hier een zomerbaantje. Daarna ga ik verder leren in de zorg." 2 overnachtingen inclusief ontbijt en 2x diner voor slechts 89,- p.p. Voordeelprijs: 89,00 p.p. vrijdag 7 juli 2017 Ahmed Zulk onderzoek is onthullend Peter Rehwinkel werd onlangs Wilders' verzet tegen Marcouch A Hugo Borst, zijn moeder en vlogster Nadia Oliveira. foto frank diemel m Extra geld voor de ouderenzorg komt er, nu de mensen nog die voor die ouderen zorgen. Jonge werknemers van zorginstelling Laurens uit Rotterdam gaan daarom vloggen over hun werk. Cyril Rosman Rotterdam Met deze aanbieding profiteert u van het beste van twee werelden: enerzijds de prachtige natuurrijke omgeving en anderzijds de historische binnenstad van Arnhem. In de bruisende hoofdstad van Gelderland valt altijd wel wat te beleven: gezellig winkelen, een terrasje pakken of een museum bezoeken. Het hotel ligt op slechts en kele minuten van het NP de Hoge Veluwe, een prima uitvalsbasis voor een fiets- of wandeltocht. Breng ook een bezoek aan het Openlucht museum, Kröller Müller Museum of Burgers'Zoo. Postillion Hotel Arnhem*** ligt vlakbij het stadscen trum van Arnhem. Alle kamers zijn van alle gemakken voorzien. In het restaurant vindt u moderne, eigentijdse gerechten waarbij veel gebruik wordt gemaakt van bio logische producten. INBEGREPEN: Welkomstdrankje 2x overnachting in een standaard kamer 2x uitgebreid ontbijtbuffet 2x heerlijk 3-gangen diner 1 dag fietshuur Gratis WiFi parkeren Adviesprijs: 191,50 p.p. rg www.goedverblijf.nl/pzc1506 085 - 489 90 19 (ma - vr 9 tot 18 u. I za 10 tot 16 u.) (j) reisnummer: pzc1506 Actie is geldig t/m 20-12-2017. Prijzen zijn o.b.v. 2 personen per kamer, exd. reserveringskosten a €7,50 per boeking. RESERVEREN MEER INFO: GOEDVERBLIJF.NL WINNAAR 2016'BESTE HOTELAANBIEDER' zoover

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13