OZCAN AKYOL Vaak masturberen en seks helpt tegen kanker, of toch niet? Of kies voor^onze Spanje TQ corendon LAST MINUTE TOP 5 MarbleAMA Andalucia 6 Personal All Inclusive 8 DAGEN NU VANAF VERTREK JULI corendon nl ©0237510606 Column Die hele infantiele en voor spelbare bedoening rond de naderende aanstelling van Ahmed Marcouch als burgemees ter van Arnhem legde voor mij toch iets heel belangrijks bloot. Het gebeurde gistermiddag, toen ik op internet naar de beel den van een demonstratie keek, waar PW-leider Geert Wilders als zelfbenoemde verlosser uit de auto stapte. Hij zou Arnhem wel eventjes behoeden voor het kali faat. Plotseling moest ik aan mijn ci nematografische held denken: Austin Powers. In een van de films rondom deze beroemde geheim agent - die heel goed bij de vrouwen ligt, geen vijand vreest en in principe al les voor elkaar krijgt - vindt er iets ontwrich- tends plaats. Hij raakt zijn mojo kwijt, een de sastreuze ontwikkeling, die zomaar het einde van zijn carrière kan be tekenen. Voor ik verder ga, moet ik misschien eerst het begrip mojo verklaren. Volgens het alwetende internet gaat het om 'innerlijke kracht, zelfverze kerdheid of een sprankeling. Let terlijk een combinatie van motiva tion en joy.' Het is die cocktail van eigenschappen waardoor iedereen uiteindelijk voor de charmes van de man of vrouw met de mojo zwicht. Heel lang had Geert Wilders mojo. Elke uitspraak die hij deed, zorgde voor een landelijke pole miek. Maar gisteren was al les anders: als een clown die al twintig jaar met dezelfde circusact rond reist, stapte hij uit de ge blindeerde auto. De ge bruikelijke kleer kasten scanden omstandig de meute, die voor een groot deel bestond uit hongerige pers, voor wie de komkommertijd een lange lijdensweg is. Op internet werd de spot gedre ven met de PW-voorman, wiens gedrag inmiddels zo voorspelbaar is geworden, dat robotisering van parlementariërs steeds dichterbij komt. Zelfs Kamerleden van an dere partijen lieten met een kwinkslag merken dat ze totaal niet onder de indruk waren van Wilders' actie, die door het leven moest gaan als een 'massaal pro test'. Ik geloof dat ik het toen besefte: Geert Wilders is zijn mojo kwijt. Als een pias stond hij daar voor het stadhuis, met een oud laken, waarop een al even sleetse tekst stond gedrukt: 'Geen Arnhemmis- tan. We raken ons land kwijt'. Ik vroeg me net als veel andere men sen af waar die dubbele m in Arn- hemmistan voor stond. Ik denk: mojo. Als een clown met een 20 jaar oude circusact stapte hij uit de auto 21 ejaculaties per maand staat ge lijk aan 252 keer per jaar of bijna 70 procent van alle dagen in een jaar. Zo vaak moeten mannen dus klaarkomen om gezond te blijven, aldus de Amerikaanse weten schappers. Zij baseren hun studie op bijna 32.000 mannen, die zij acht jaar lang volgden. Wie vaak seks heeft of masturbeert, heeft 33 procent minder kans op prostaat kanker. De onderzoekers weten niet precies waarom ejaculeren het ri sico op kanker verlaagt, maar mo gelijk loost de man op deze ma nier kankerverwekkende afval stoffen. Ofwel: hij spoelt de lei dingen door. Jaarlijks krijgen 11.000 mannen in Nederland prostaatkanker en overlijden er ruim 2600. Het is een ouderdomsziekte. Boven de 70 jaar heeft 30 procent van de man nen prostaatkanker, boven de 90 jaar nagenoeg iedereen. Al vaker werd het verband aan getoond tussen het aantal zaadlo zingen en het verminderde risico op prostaatkanker, maar nog nooit in zo'n omvangrijk onderzoek, zegt uroloog Gert Dohle van het Erasmus MC in Rotterdam. Toch gelooft hij er niet in dat zaadlozin gen de prostaat zuivert. „Dat is nog nooit aangetoond." i Uroloog gelooft niet dat zaadlozing de prostaat zuivert Zelf denkt hij eerder dat andere factoren verantwoordelijk zijn voor het wel of niet ziek worden, zoals leefstijl en gedrag. „De man nen die in dit onderzoek veel zaadlozingen hadden, leefden on gezonder. Zij waren dikker, rook ten meer, waren vaker gescheiden en hadden vaker een geslachts ziekte. Door die leefstijl worden zij minder oud, waardoor de pros taatkanker sowieso minder kans krijgt." Dohle denkt bovendien dat deze groep mannen minder ge neigd is om naar de dokter te gaan om zich te laten testen op moge lijke prostaatkanker. Curagao Costa de la Luz Islantilla Voor de kids, Voor de ouders 1 donderdag 6 juli 2017 @ÖzcanAkyol Mo o Mannen die bijna dagelijks een orgasme krijgen, hebben min der kans op prostaatkanker. Dat beweren onderzoekers van de Amerikaanse Harvard-uni- versiteit. Hanneke van Houwelingen Rotterdam 8 DAGEN v.A. Arenal Pins Logies Ontbijt Riverside Garden All Inclusive Zornitsa Appartementen Logies ★★'A i Bingo Curagao Logies •k+H'k Marble Stella Maris Ibiza All Inclusive 8 juli - 72 dagen Vertrek Maastricht vertrek 12 13 juli vertrek augustus 2 zwembaden met apart kinderbad Gratis high speed wifi Entertainment en animatieprogramma Uniek Personal All Inclusive concept Diverse (a-la-carte)restaurants Vlak bij fantastische zandstranden Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 7,8 of 12 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en adminis tratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. De €50 zomerkorting is per boeking en niet verwerkt in de genoemde prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6