Hondje Fred maakt heel wat mee in de haven 9 CHECK DIT! Sjaak Allemekinders (58) uit 's-Heer Arendskerke richtte in 2012 met zijn vrouw, twee kunstenaars en een schrijver Een Bunder Kunst op. Hij is geboren en getogen in Zeeland. Lasc „Ik heb een hoveniersbedrijf en mijn vrouw en ik kochten in 1995 een hec tare grond. Tweederde daarvan richt ten we parkachtig in. We kwamen la ter op het idee om er af en toe wat te organiseren. Mijn zaak veroorzaakt soms overlast en het is daarom fijn om buren, klanten en dorpsgenoten wat terug te kunnen geven. Zo is in 2000 de vaste kunst- en beeldentuin ontstaan op de Bunder en twee jaar later besloten we een stichting op te richten en meer te organiseren." Artiesten op schoot „De Bunder is een bijzondere plaats. Mensen kunnen een vaste collectie beelden bekijken in een parkachtige omgeving en we hebben een tent waarin we activiteiten houden, zoals concerten. In die tent kunnen zo'n 75 mensen, dus de optredens zijn erg intiem, een beetje huiskamerachtig. De artiesten zitten bijna bij je op schoot. Daar is de muziek ook op af gestemd. We kiezen geen alledaagse dingen, maar proberen ons te onder scheiden. Grote, bekende namen staan niet op het programma, we kie zen voor originele muziek." Achtertuin „In de loop der jaren ben ik me steeds meer gaan interesseren in kunst. Het leuke is dat ik verschillende kunste naars in mijn eigen achtertuin kan ontmoeten. Ik vind de kunstwereld erg bijzonder. Die mensen zijn zo ge passioneerd bezig met hun werk... Dat vind ik prachtig om te zien en wil ik graag delen met anderen. Van weggeven word je ook rijker." Folkblues „Ik ben een liefhebber van blues- en folkmuziek. Het trio Sheesam Lo tus Son, dat hier zaterdag optreedt, brengt ook folkblues. Ik heb helaas niet veel tijd om veel andere concer ten te bezoeken, maar het is wel mijn doel om het meer te gaan doen. Ik houd van kleinschalige optredens, ik Ik vind het leuk dat ik kunstenaars in mijn eigen achtertuin kan ontmoeten hoef niet in een massa te staan. Afge lopen najaar ben ik nog naar een op treden van zangeres Selah Sue gaan kijken in Tilburg en we gaan ook al tijd naar festival Wonderstroom." Musea „Mijn vrouw en ik bezoeken graag musea. Zo zijn we naar Kunstschouw in Schouwen geweest, dat was erg leuk. Het Watersnoodmuseum is ook mooi. Maar als het echt om kunst gaat, rijden we graag naar de Verbeke Foundation in Kemzeke. Dat mu seum vind ik prachtig. Ook in Noord- Brabant hebben we al een aantal mu sea bezocht. Het zijn vaak verras sende bezoeken." Inspiratie „Ik sta altijd versteld van de energie en passie van kunstenaars. Ik krijg er zelf ook energie van. Ik ben niet op gegroeid met kunst, het is iets waar je van kinds af aan mee bezig moet zijn. Maar ik ontwerp al jaren tuinen en doe soms echt inspiratie op op de Bunder." Echte Zeeuw „Ik ben geboren en getogen in Zee land. Ik ben een echte Zeeuw, die houdt van zijn provincie. Ik vind na tuurgebied het Zwin ontiegelijk mooi. Echt: als je iets moois wil zien, moet je daarheen. Maar ook Retran- chement, Sluis en het Land van Saef- tinghe zijn fijne plekjes om te vertoe ven. Zeeland heeft veel verrassende hoekjes en kantjes. In juli of augustus zal ik niet langs de kust gaan wande len of fietsen, want dan is alles over spoeld met mensen. Juni is de ideale maand om deze provincie te ontdek ken." Het Binnenhof „In Restaurant het Binnenhof in Goes komen mijn vrouw en ik erg graag. Je kunt er geweldig lekker eten en de ambiance is altijd goed. Daar naast komen we ook veel in Breskens, dan gaan we naar Loods Tien of Beachhouse 25. Lekker ongedwongen in een bankje hangen aan het strand." Wie: donderdag 6 juli 2017 pï 'Juni is de ideale maand om Zeeland te ontdekken' Gertie de Boey Sjaak Allemekinders Sjaak Allemekinders: „Ik sta al tijd versteld van de energie en pas sie van kunstenaars." fotojohanvan DER HEIJDEN Het trio Sheesam Lotus Son uit Canada brengt folkblues en treedt zaterdag 8 juli op bij Stich ting Een Bunder Kunst aan de Pan- hoeveweg in 's-Heer Arendskerke. De tent gaat open om 20.00 uur, het concert begint om 20.30 uur. Tickets zijn te koop via eenbunder- kunst.nl. Naam voorstelling: Joris Lutz en Fred in de haven Joris Lutz Genre: muzikale voorstel ling Leeftijd: vanaf 4 jaar Waar: Belasting en Dou anemuseum in Rot terdam Wanneer: zondag 9 juli 13.00 uur Rotterdam is de toepasselijke setting voor de muzikale voorstelling Fred in de Haven. Tij dens het optreden in het Belasting en Dou anemuseum bezingt en leest Joris Lutz verha len uit zijn gelijknamige prentenboek. Hij vertelt over de avonturen die het hondje Fred mee maakt in Rotterdam. In de havenstad hebben zelfs honden banen en dus gaat Fred aan de slag. Alleen gaat het bijna mis als hij in de haven aan de slag gaat; hij belandt bijna in Ar gentinië. Joris Lutz neemt zijn jonge publiek mee op avontuur met Fred en zijn vriendjes. Veertig pagina's en negen lied jes verder wordt duide lijk of de trouwe vier voeter zijn baasje ooit zal weerzien. Zodra de laatste pagina wordt omgeslagen en de avonturen van Fred in Rotterdam erop zit ten, zal Lutz een sig neersessie geven. Het multitalent werd be Joris Lutz vertelt en zingt over de avontu ren van hond Fred. FOTO JAN KOK kend door zijn rol als Matthijs in de televisie serie Ha, die Pa! en door zijn werk als pre sentator van onder an dere Feyenoord TV. Sinds 2006 brengt hij samen met de schrij vers Bram Klein en Bart Wijtman het hondje Fred tot leven. Er ver schenen meerdere kin derboeken - met cd's - over de avonturen die Fred in verschillende Nederlandse steden meemaakt. De eerste uitgaves van deze boe ken werden geïllu streerd door Rob Derks van Studio Noodweer. Onlangs is het avontuur van Fred in de Haven echter helemaal ver nieuwd; Bram Klein heeft het verhaal naar deze tijd getrokken en Bart Wijtman en Joris Luts hebben aansteke lijke nummers aan de vernieuwde versie toe gevoegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53