4 t Michiel Huisman in vergezochte complotfilm Inclusief gratis wijncursus 7 Veelbelovende herstart puberale superheld bT 1 SPIDER-MAN: HOMECOMING Spider-Man ging voor Holland, die op school vanwege zijn achternaam Dutch werd genoemd, een droom in vervulling. Hij klinkt oprecht als hij vertelt dat hij als kind in Spider-Man pyjama's sliep. „Ik ging zelfs naar feestjes verkleed als Spider-Man. Zo idolaat was ik." Holland, die door de vakbladen vo rig jaar als aanstormend talent werd betiteld, belaagde zijn manager met tientallen emails toen hij hoorde dat er een nieuwe Spider-Man-film ge maakt zou worden. Hij kreeg een au ditie. „Er waren on geveer zes kan didaten, was mij verteld. Ik heb een maand moe ten wachten. Ik kwam er zelf achter dat ik de rol had gekregen toen ik op het een website van Marvel Comics. Man, ik ging door het plafond." Voor Holland brak vervolgens een hectische periode aan. Als iemand met een Britse achtergrond moest hij overtuigend een tiener uit de New Yorkse wijk Queens vertolken. „Ik heb, om het accent te leren, onder meer drie dagen onder een valse naam op een school in Queens geze ten. Dat was een aparte ervaring om dat ik in een scheikundeklas be landde, waar leerstof werd behandeld waarvan ik totaal geen verstand heb. Maar de ervaring was wel verhelde rend, aangezien het Engelse school systeem totaal anders in elkaar zit." Zelf speelde Holland in Engeland op school jarenlang rugby. Maar toen zijn teamgenoten begonnen te groeien, was hij niet meer geschikt voor die sport. „Ik zou zeker een zware blessure hebben opgelopen. Dus toen ben ik maar op dansles ge gaan. Iets waarvan ik totaal geen spijt heb." De vraag na Spider-Man: Homeco ming luidt hoe lang Holland het vol houdt. Zijn voorgangers hielden het na drie (Maguire) en twee (Garfield) films voor gezien. „O, ik heb een contract voor drie films", flapt Hol land eruit, om vervolgens te con stateren dat hij dit eigenlijk niet had mogen zeggen. „Te laat! Bovendien zal ik als Spi der-Man ook nog in een aan tal andere films figureren. Met andere woorden: ik kan van mijn Spider-Man-fantasie de komende jaren nog genoeg ge nieten. Dat ben ik zeker van plan." Trappelend van ongeduld wil de 15-jarige Peter Par ker als Spider-Man in actie komen tegen de grote crimi nelen. Maar van zijn opdracht gever - miljar dair Tony Stark, alias Iron Man (Robert Downey jr.)-mag hij in zijn wijk Queens alleen maar oude vrouwtjes helpen. Eerst het kleine werk, daarna volgende de seri euze klussen. Maar daar neemt de ambitieuze tie ner natuurlijk geen genoe gen mee. De herstart van Spider- Man, de derde versie in de recente filmserie, begint 9R - - A "v T v niet slecht. De keuze van Tom Holland als de spin- nenman werkt uitstekend. Met het onbesuisde karak ter van Parker, een puber met een dubbelleven, kan Holland heel goed uit de voeten. Spider-Man: Homecoming heeft een andere insteek dan de vorige films uit de reeks. Tobey Maguire (3 keer) en vooral An drew Garfield (2 keer) leden al snel aan metaal moeheid. Holland oogt fris, onbevangen en komt sympathieker over. Ook heeft deze Spider- Man een interessante te genspeler. Sluw gecast is Michael Keaton die als de vliegende schurk Vulture eindelijk kan aantonen wat zijn Oscarwinnende rol in Birdman eigenlijk in petto had. -A.Z. 2:22 vAKSDERBILT Het tijdstip 2 uur en 22 minuten spreekt bij filmmakers kennelijk tot de verbeelding. Er bestaat een misdaadfilm uit 2008 met Val Kil mer die zich om 02.22 uur 's nachts afspeelt. In de thriller 2:22 met een hoofdrol voor Michiel Huisman, is het moment 14.22 uur van evident belang. Huisman speelt een verkeers leider in New York die het gevoel heeft het slachtoffer te worden in een crime passionnel die zich der tig jaar eerder in de hal van Grand Central Station heeft afgespeeld. Het lijkt erop dat duistere krach ten dit drama willen herhalen. Uit deze samenvatting blijkt al enigszins hoe vergezocht 2:22 is. De door Huisman gespeelde Dy lan ziet overal patronen in zijn le ven terugkeren die duiden op na derend onheil. Zijn nieuwe vrien din (Teresa Palmer) lijkt er ook bij betrokken te zijn. Fans van Huisman komen zeker ËLL APa aan hun trekken. Herhaaldelijk stapt hij in en uit bed om zijn torso te tonen. Maar een meer aannemelijk verhaal had de film nog aantrek kelijker gemaakt. - A.Z. Retour En Bourgogne Wijn maakt tongen los, maar ook emoties. Zelfs de productie van dit Franse exportartikel kan de gemoederen behoorlijk verhitten. Dat ervaren twee broers en een zus als hun vader - eigenaar van een respectabele wijngaard - is overleden. Wat er met de perce len en de wijnvoorraad in Bour gogne gaat gebeuren, maakt tal van sentimenten los die het drie tal uit elkaar dreigen te jagen. Be houden of verkopen, is de vraag. Met een dergelijk gegeven weet regisseur Cédric Klapisch wel raad. Uitgebreid gaat hij in op de familieverhoudingen, de irrita ties, maar vooral het maakproces van de diverse wijnsoorten. En passant krijgt de kijker ook nog een wijncursus aangeboden. Wanneer en hoe de druiven ge plukt mogen worden, de keuzes in de verwerking en de grillen van de natuur. Eigenlijk is dit gedeelte veel boeiender dan het geneuzel van die kibbelende familieleden die vooral met luxeproblemen te kampen hebben. - A.Z. donderdag 6 juli 2017 GO keer als tiener ACTIEFILM Regie: Jon Watts. Hoofd rollen: Tom Holland, Robert Downey jr. en Michael Keaton. ïlEf.V *- v ■4 Spider-Man wil de wereld redden in Spider-Man: Home coming FOTO COLUMBIA PICTURES THRILLER Regie: Paul Currie. Hoofdrollen: Michiel Huisman, Teresa Palmer en Sam Reid. Michiel Huisman in het Grand Central Station van New York. FOTO ENTERTAINMENT ONE DRAMA Regie: Cédric Klapisch. Hoofd rollen: Ana Girardot, Pio Marmaï.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51