li 0) Geen grijze muis, maar stijltijger 6 Weer een nieuwe Spider-Man? Ja! Voor de derde keer sinds 2002 krijgt de stripheld een nieuwe verflaag. Deze maal mag de jonge Britse acteur Tom Holland het spinnenpak aantrekken. Modegek Coco hoopt een stijl icoon te worden, foto dutch filmworks FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Baby Driver Sage Femme My Cousin Rachel 'In Blue' opent Film by the Sea StarWars met live muziek I en van zijn eerste da- gen op de filmset van Spider-Man: Homeco ming zal Tom Holland tot zijn schaamte niet I snel vergeten. De 21-ja- I rige acteur trof op de set Robert Downey jr. die in de film weer eens als Iron Man opdraaft. Nadat Holland minutenlang zijn lofzang had afgestoken op de door hem zo bewonderde acteur kwam hij tot de pijnlijke conclusie dat hij de stuntman aan het bewieroken was. Excuus van Holland: de stand-in lijkt sprekend op de echte Downey. „Ik ontdekte mijn blunder pas toen de echte Downey de kamer binnen kwam", vertelt Holland enigszins be dremmeld. „Maar hij zag er de humor gelukkig wel van in." Als kind ging ik al naar feestjes verkleed als Spider-Man Sinds hij de rol van Spider-Man kreeg, zit Holland op een wolk. De tengere acteur, die onder meer in de musicalversie van de dansfilm Billy Elliot optrad, weet eigenlijk niet goed wat hem overkomt. „Voor deze film heb ik de hele wereld afgereisd om interviews te doen. Ik weet niet eens meer in welke tijdzone ik nu zit", zegt hij, slaperig ogend, in Barcelona. Elke keer moet Holland maar uit leggen in hoeverre zijn Spider-Man verschilt van de vorige versies die door Tobey Maguire en Andrew Gar field zijn gespeeld. „Het grote onder scheid met de vorige films is dat de kijker Spider-Man nu meemaakt als tiener. In de andere versies was hij een wetenschapper, een soldaat en een multimiljonair. Nu is hij eigen lijk een soort superheld in oplei ding." Met het veroveren van de rol als 100% Coco Niki Smits 100% Coco-jeugdboeken zijn heuse meidenbestsellers. Want wie droomt er tegenwoordig niet van om beroemd te worden met iets waar je goed in bent? Modegek Coco (13) hoopt een stijlicoon te worden. Maar al op de eerste middelbareschooldag blijkt ze de enige die panterlaarzen en vintage jurkjes cool vindt. De po pulaire kliek bestempelt haar prompt tot Coco de Clown en daarom besluit ze om een onopvallende, grijze muis te worden. Maar Coco blijft haar ex centrieke outfits wél anoniem op haar eigen, steeds populairder wor dende Style Tiger-vlog posten. Tessa Schram heeft met enkele Carry Slee verfilmingen op haar naam al erva ring met jeugdfilms. Bovendien kreeg Schram, dochter van Dave Schram (Lover of Loser) en Maria Pe ters (Kruimeltje), het genre met de paplepel ingegoten. Waar het format van bijvoorbeeld een Slee-verfilming realistisch en herkenbaar is, blijkt 100% Coco uitgesprokener, komischer en ietwat uitvergroot. En zo hoort het ook: je moet je kop boven het maaiveld uitsteken als ware fashio- nista. donderdag 6 juli 2017 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Verschrikkelijke Ikke 3 872.000 2 (-) Baby Driver 342.000 3 (3) Pirates of the Caribbean 334.000 4 (1) Transformers 304.000 5 (2) Wonder Woman 293.000 ACTIEFILM Een jonge snelheidsduivel raakt ver zeild in een milieu vol doorgewinterde misdadigers die banken overvallen. Hij probeert zich te ontworstelen, maar moet daarvoor een groot offer bren gen. Met onder anderen Kevin Spacey en Jamie Foxx. DRAMA Het leven van Claire (Catherine Frot) kent weinig hoogtepunten. Totdat de extravagante Béatrice (Catherine De- neuve) in haar leven verschijnt. Haar leven is daarna nooit meer hetzelfde. DRAMA Rachel Weisz schittert in deze verfil ming van de klassieker van Daphne du Maurier. Zij speelt een mysterieuze vrouw die ervan wordt verdacht haar man te hebben vergiftigd. Tot op het laatste moment blijft onduidelijk wat haar ware aard is. FESTIVAL De 19de editie van het Zeeuwse film festival Film by the Sea 8-17 september) wordt geopend met de verto ning van In Blue, van regisseur Jaap van Heus- den. Maria Kraakman is een stewardess die in Boekarest een relatie krijgt met een dak loze jongen. Dit zet haar be staan op losse schroeven. ACTIE Star Wars fans die in septem ber of oktober in New York zit ten, kunnen vier episodes - A New Hope, The Empire Strikes Back, Return of theJedien The Force Awakens - bekijken. Deze worden ver toond met be geleiding van het New York Philharmonic, dat de sound track van John Williams brengt. E Spider-Man deze Ab Zagt Tom Holland FAMILIEFILM Regie: Tessa Schram. Hoofdrollen: Nola Kemper, Merel de Zwart. - Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50