Zeeuws talent op Gentse Feesten 44 Kopje van Kanada 5 Romantiek in Veere Musiceren tegen slavernij dat mijn Bressiaanse vriend Johnny O.K. komt optreden. Die hebben we echt moeten overtuigen, want hij is ook al jaren gestopt. Op zondag heb ben we onder andere veel straatthea ter en een kindercircus. Hoe lang ons eigen optreden gaat duren? Geen flauw idee. We zien wel waar het schip strandt. We hebben allemaal een bloedhekel aan repeteren. Maar goed, als we vals zingen, gokken we er maar op dat het publiek de liedjes voor ons zingt, haha. Hoe dan ook, we gaan er een groot feest van ma ken." LOCATIE Klassiek Jonge Wolven Festival We willen jonge bands die veel potentieel hebben en op het punt staan om door te breken een duwtje in de rug geven. Het is mooi dat we hen dit jaar speelkansen kunnen bie den in zowel Vlaanderen als Zee land", zegt Ilja Bracke van Tref punt vzw. De organisatie zette in 2005 samen met AVS Oost- Vlaamse Televisie het Concours der Jonge Wolven op. Met als doel: jonge Oost-Vlaamse bands een kans bieden om een intiem con cert te geven op de Gentse Feesten. Twee jaar geleden werd het con cours een nationale wedstrijd, waarin Waalse, Brusselse en Vlaamse bands met elkaar strijden, onder de naam Jonge Wolven. Het is leuk om te zien dat sommige winnaars ook echt doorbreken „We merkten echter dat er ook veel mensen uit de regio Zeeland de Gentse Feesten bezoeken. We besloten daarom om dit jaar onze buren eens aan te spreken", vertelt Bracke. Want wie in Vlaanderen weet eigenlijk wat zich op muzi kaal vlak afspeelt in Nederland? En andersom? Zijn we echt zo ver schillend als soms gedacht wordt? „De bedoeling is dat we daar tij dens dit concours achter komen. Maar ik geloof dat die verschillen nogal meevallen en dat we qua muziek zeker op dezelfde golf lengte zitten. Zo bezoeken steeds meer Belgen Nederlandse festivals als Best Kept Secret, Down The Rabbit Hole en Lowlands." Via De Spot in Middelburg kon den Zeeuwse bands zich inschrij ven voor Jonge Wolven. Alle deel nemers moesten een demo en in formatie over hun band insturen. Muziekkenners kozen op basis daarvan de artiesten met de meeste potentie. Op 29 mei wer den de achttien finalisten bekend gemaakt. „Uiteindelijk haalden maar twee Zeeuwse bands de fi nale. Maar er hadden zich ook maar acht ingeschreven, terwijl er vanuit Vlaanderen driehonderd aanmeldingen waren. We weten niet waar dat verschil vandaan komt." Podiumkansen De achttien finalisten gaan van 14 tot en met 22 juli de strijd met el kaar aan op de Gentse Feesten. De Zeeuws-Vlaamse bands staan op donderdag 20 en vrijdag 21 juli op het podium voor Jonge Wolven. Er zijn twee titels te winnen: de Jonge Wolf en het Podiumbeest. De win naars mogen hun optreden op zondag 23 juli nog eens overdoen, op de laatste dag van de feesten. Bovendien mag de Jonge Wolf vol gend jaar de Gentse Feesten ope nen. De winnaar krijgt ook podi umkansen in Zeeland en Vlaande ren, een live-set op de radio en bandcoaching. Het winnen van het concours kan zelfs een stap betekenen rich ting roem. Zo won de populaire Belgische indiepopgroep Bazart ooit Jonge Wolven. En de jonge Gentenaar Raman, die vorig jaar het concours won, is momenteel naam aan het maken in Vlaande ren. „Het is leuk om te zien dat sommige winnaars ook echt door breken. Dat ze nu ook de kans krij gen om over de grens te spelen, is nog mooier." De organisatie hoopt in de toe komst een samenwerking in heel Nederland te kunnen realiseren. „We beginnen nu in Zeeland, maar wie weet waar het eindigt." donderdag 6 juli 2017 PZ Festival de Ballade, morgen t/m zondag 9 juli, 't Kopje van Kanada, aan de Nieuw Neuzenweg 1 in Hoek. Informatie en tickets via: festivalde- ballade.nl Twee musici die als solist een wereld carrière hebben opgebouwd en nu samen een recital verzorgen, kun je ge rust een droomduo noemen. Zo'n duo vormen Quirine Viersen (cello) en En rico Pace (piano). Ze vertolken in Veere werken voor cello en piano. Fünf Stücke im Volkston van Schumann is een romantische op maat naar de Tweede sonate in D van Beethoven en de Sonate in g van Rachmaninov. Zondag 9 juli, Grote kerk Veere, 15.30 uur Met het Kopje van Ka nada heeft festival de Ballade een prachtlocatie te pakken. Net als in de editie van 2012 vormt het uit zicht op de Wes- terschelde een bijzon dere setting voor de optredende artiesten. Giel van Boom, raads lid voor TOP/Gemeen- tebelangen, noemt het zelfs het mooiste plekje van Nederland. De landtong ligt tussen het Terneuzense sluizencomplex en de Wester- scheldetunnel in, op loopaf stand van bus station Wester- scheldetunnel. Bijzon der is dat er ook ge kampeerd kan worden op het festivalterrein. Campingtickets dienen van tevoren gereser veerd te worden. Poppodium De Spot houdt van avond het festival Spotlight. De op brengst gaat naar stichting Justice Care, die zich inzet tegen moderne sla vernij. Het festival start met een optre den van muziek school SoundCity. Daarna volgt een drumclinic van Ri chard Heijerman. Daarin zoekt hij de oorsprong van de blues, pop, hiphop en gangsterrap in Afrikaanse ritmes. Zangeres Isabel Provoost sluit het festival af. Vanavond, De Spot Middelburg, vanaf 18.00 uur De Zeeuwse bands Gork A27 en The Brightt spelen op de Gentse Feesten, die vrijdag 14 juli van start gaan. De Zeeuws-Vlamin gen staan in de finale van Jonge Wolven: het concours voor jong talent in Vlaanderen en Zeeland. Gertie de Boey Ilja Bracke The Brightt, donderdag 20 juli, 19.30 uur. Gork A27, vrijdag 21 juli, 18.30 uur. Alle concerten van Jonge Wolven zijn in Trefclub aan het Baudelo- hof in Gent. Info: Jongewolven.be en Gentsefeesten.stad.gent Gork A27 is een van de twee Zeeuwse bands die mag uitkomen op Jonge Wolven tijdens de Gentse Feesten, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49