Terug naar 'die goeie ouwe tijd' i 4 De Ballade Na een onverwacht optreden op de Havendagen in 2015 ontstond het idee: 'Wat als we nog één laatste keer met de Lamaketta's gaan knallen?' Twee jaar later is het zover. Met festival de Ballade. ^1 Festival Pim-pam-petten en pelpinda's eten tijdens Retro Café Argentijnse klanken inkerkOostkapelle ie de Lama ketta's zegt, zegt Maikel Harte. De leadzanger is het gezicht van de Ter- neuzense band in ruste. „Dat is mijn lot, daar ben ik me bewust van. Ik zit er echt niet altijd op te wachten om in de spotlights te staan. Maar uiter aard vertel ik graag over ons aan staande reünie-concert en festival de Ballade." In 2006 kwam er officieel een eind aan de Lamaketta's. Door een speling van het lot ging het bij Harte toch weer kriebelen. „Bij de Havendagen in 2015 zou André Hazes junior op treden. Plotseling werd hij echter ge veld door ziekte. De organisatie wist even niet meer waar ze het zoeken moest. Uit wanhoop belden ze mij: of ik ze misschien uit de brand kon hel pen? Eigenlijk kon ik toen maar één ding bedenken: mijn oude kompaan Donny Benjaminsz vragen of hij zin had om samen als Lamaketta-duo op te treden. Voorafhad ik er nogal twij fels over. We zijn tenslotte al in 2006 gestopt. Het was muzikaal zeker niet perfect, maar de hele tent wist onze liedjes nog mee te zingen. Ik was echt met stomheid geslagen. Sindsdien bleef het door mijn hoofd spoken. PROGRAMMA Het zou toch wel erg gaaf zijn om nog een allerlaatste keer met de voltallige formatie van zes man op te treden. De rest was gelukkig net zo enthou siast als ik." Nadat de eerste plannen gesmeed waren, raakte Harte in gesprek met een aantal stamgasten in het café van zijn vrouw. „Die gasten, een groep enthousiaste twintigers, verklaarden me echt voor gek. Dat ik zo veel moeite ging doen voor een enkel op treden. 'Maak er dan meteen een heel festival van', was hun reactie. En dan ook maar meteen drie dagen. Ze bo den aan me te helpen en zo is festival de Ballade geboren. Of ja, herboren eigenlijk. In 2012 hebben we een een daagse editie gehouden. Die festival stichting bestond nog steeds, dus dat kwam mooi uit." Eigenlijk had hij de wens om er een volledig Zeeuws festival van te maken. „We hebben Blof en Racoon dan ook benaderd, maar hun komst bleek niet haalbaar. We besloten het breder te trekken en streektaal als thema te nemen. Hier past een band als Rowwen Hèze natuurlijk perfect bij. Die treedt vrijdagavond op." Bij de vraag of Ronnie Flex ook in streektaal komt optreden, moet Harte smakelijk lachen. „Ronnie Flex past inderdaad niet helemaal binnen het thema, haha. Ik moet eerlijk zeg gen dat ik hem echt totaal niet kende. Ik dacht dat het een uitzendbureau was of zoiets. Maar ja, we hadden in no-time al zo veel kaarten verkocht, dat we winst dreigden te gaan ma ken. Dat was nou ook weer niet de bedoeling. Daarom besloten we een act voor de jeugd te zoeken. Mijn smaak is het niet echt, maar mijn Als we vals zingen, gokken we er maar op dat het publiek de liedjes voor ons zingt stiefdochter van zestien loopt al we ken te stuiteren." De locatie van de Ballade, aan de Westerschelde, is uniek te noemen. „Het moest hoe dan ook ergens aan de Schelde zijn. We hebben ooit op getreden bij het Schelpenhoekje bij de Griete. Daar bleek de doorgaande weg helaas niet af te sluiten te zijn. We treden nu op bij 't Kopje van Ka- nada, een landtong net buiten Ter- neuzen. Ik heb gehoord dat die naam komt van de Canadese populieren die daar vroeger stonden, maar die in de oorlog gekapt zijn." Ondanks de afwezigheid van Blof en Racoon is festival de Ballade nog steeds behoorlijk Zeeuws getint. „Met Danny Vera hebben we een ar tiest gevonden die perfect bij onze stijl past. Ik vind het ook schitterend 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Tango donderdag 6 juli 2017 P2 Reünie wordt festival Bas Dingenouts w Vrijdag: Optredens van Rowwen Hèze, Jordy, The Spunyboys, Oorgasme en Ronnie Flex (foto). Zaterdag: Optredens van Kiki, The Small Things, A Boy called Johnny, de Lamaketta's, Johnny O.K., Acting the Maggot, Miss Bont- beats en Danny Vera. Zondag: Doorlopend straattheater, straatcir cus van De Ballen van Balthazar. Muziekoptre- dens van Johnny and the gangsters of love en Blaas of Glory. 44 Maikel Harte Nostalgie in Zierikzee. Het Kerk plein wordt zaterdag omgetoverd tot een 'huiskamer' uit de jaren 60 en 70, met golden oldies en ouderwetse bordspellen. In Oost- kapelle brengt tango kwintet Grupo de Sur een ode aan Astor Piazzolla. En in De Spot wordt stilgestaan bij moderne slavernij. Lekker buiten wegdromen bij de klanken van gouden num mers uit de jaren 60 en 70 en ondertussen ouderwetse bord spelletjes spelen en pelpinda's knabbelen. Tijdens het Retro Café dat Centree zaterdag houdt, verandert het Kerkplein in Zierikzee in een nostagische huiskamer in de openlucht. Ter wijl Lappie Lapstok de kinde ren vermaakt met haar pop pentheatervoorstelling De Slis sende Sleutel, kunnen volwas senen de heupen losgooien op de western swing van Little Kim and the Alley Apple 3, de ame- ricana nummers van Molly and Tenbrooks, het bluesritme van Shakedown Tim and The Rhythm Revue en de vinyl van dj Rita Lynn. Spelletjesliefheb bers kunnen zich uitleven in de spel-o-theek met 'retrotain- ment'zoals bingo, pim-pam- pet en sjoelen. Daarnaast leg gen schoenpoetser Mr. Lau en barbershop Van Dam de be zoekers op ouderwetse wijze in de watten. Mocht het op de dag van het openlucht Retro Café regenen, dan verplaatst het feest zich naar restaurant De Beuze. Zaterdag 8 juli, Kerkplein Zierikzee, 16.00-23.00 uur In de Dorpskerk in Oostkapelle klinkt woensdag de tango tijdens een concert van het Nederlands-Ar gentijnse kwintet Grupo del Sur. De groep, die bestaat uit Matias Pe- drana, Anne-Marie van de Grint, Paul Hagenaars, Ivo de Greef en Mare van Rooij speelt dan voornamelijk nummers van tango-koning Astor Pi azzolla. Woens dag 12 juli, Dorpskerk Oostka pelle, 20.00 uur De Lamaketta's treden op met volle bezetting: Barry van Esbroek, Arno Francke, Jean-Paul Harre man, Donhy Benjaminsz en Maikel Harte (vIprT'FoiocAHicEspHÊLsrfftAÊT-E-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48