3 Geïnterviewd door BN'ers Every Valley Patriots Day Castlevania De regels gelden niet Cd Dvd Serie Boek mercieel medewerker Sanne Baggen vindt de voorstelling moeilijk in woorden te vatten. „Het is iets dat je echt zelf moet beleven." Speciaal voor festival Onderstroom heeft Cirque Pardi! een spectaculaire opening gepland. „Zullen we ver klappen wat we van plan zijn?", vraagt Baggen aan Van Gelder. In eer ste instantie antwoordt die ontwij kend, maar kort daarna maken ze het toch bekend: een van de teamleden gaat zonder enige zekering op een koord boven de metershoge tent ba lanceren. „We hopen natuurlijk dat het niet te hard waait, want anders kan het niet doorgaan. Als je op die hoogte op een beweeglijke kabel staat, levert een beetje te veel wind al levensgevaarlijke situaties op." Trend Het uithalen van bloedstollende ca priolen lijkt overigens een trend te zijn tijdens de komende editie van Onderstroom. Zo vindt op een dak in het water van het Nollenbos de dans voorstelling Hellend Vlak plaats. Op de steile helling verbeelden de dan sers vier mensen die tegen het water vechten nadat hun huis door de kli- maatopwarming is ondergelopen. Zullen de zonderlingen het geza menlijk redden of kiezen ze ieder voor hun eigen hachje? Zeker is dat hun waaghalzerij het publiek op het puntje van de stoel doet zitten. Soortgelijke nijpende situaties zijn ook te zien tijdens de show Culbuto: op een metershoge paal haalt een on bevreesde acrobaat bravourestukjes uit op een duikelaar. Wie ervan droomt om eveneens straatartiest te worden, kan een be gin maken door een aantal work shops te volgen. Zo verklapt illusio nist Pau Segalés een aantal kneepjes van zijn vak tijdens lessen goochelen. Terwijl zich bij de workshop van Cir que Pardi! wellicht nieuwe jongleurs of acrobaten ontpoppen. Van Gelder: „We willen de grens tussen artiest en publiek weghalen. De magische ver schijning van het podium moet tast baar worden." Naast cursussen voor de bewege lijke lenigen en slinkse virtuozen zijn er ook activiteiten voor de kunstzin nige knutselaars. Zo kunnen zij kar tonnen dozen omtoveren tot mu ziekinstrumenten of bordjes stempe- Cirque Pardi! is een len bij de reizende linoleumdrukke- van de grote acts van rij Art To Take. dit jaar. fotosileks Tijdens Dwaallumen kan vooral worden genoten van de creativiteit van Beeldjutters. In het voormalige hotel Britannia verlichten zij het in terieur met videoprojecties die het geheel in een betoverend licht plaat- ZOMAAREENGAST sen. Op dezelfde locatie is een project van de eerstejaarsscholieren van CSW-Bestevaêrte zien. Zij hebben samen een stop-motion film ge maakt die tijdens Onderstroom in première gaat. Het aanbod is gevarieerd en breed en het programma goed gevuld. De weinige gaten die er vallen worden onder andere opgevuld met muziek vanuit een echte Barkas Framo auto uit 1959. Daar vullen de dj's van Ra dio Barkas De Luxe de stiltes met krakend vinyl', tot de platen uitge draaid zijn en het tijd wordt om op huis aan te gaan. En zo verdwijnt da delijk ook weer het artiestendorpje van Cirque Pardi!. Het grasveld naast Britannia ligt er dan weer bij als voorheen. „Toch zal het voor de be zoekers niet langer een doorsnee Vlissings veldje zijn", gelooft Elske van Gelder. „De magie van de herin nering blijft hangen." donderdag 6 juli 2017 PT Het is een wonderlijke, maar leuke band: The Pu blic Service Broadcasting. Every Valley is de vijfde plaat van de Britse forma tie, opnieuw instrumentale muziek door spekt met samples uit informatiespotjes, propagandamateriaal en historische op namen. 'Door middel van de muziek van de toekomst de lessen van het verleden doorgeven', is hun doel. Het levert in elk geval een interessante cd op. Morgen uit bij Test Card Recordings. Op 15 april 2013 werd tij dens de marathon in Bos ton een aanslag ge pleegd. Direct zetten bur gemeester, politie en de inlichtingendiensten alles op alles om de daders te pakken en nieuwe aanslagen te voorko men. Patriots Day gaat over die race tegen de klok, met onder anderen Mark Wahlberg, Kevin Bacon en John Goodman in de hoofdrollen. Verschijnt zaterdag bij Belga Films. Castlevania is de titel van een nieuwe ani- meserie op Netflix, waarvan de eerste vier afleveringen vanaf deze week te zien zijn. De serie is gebaseerd op het gelijknamige videospel uit 1987. In deze Japanse ani matie gaat Ellis als enig overgebleven lid van de Belmont-familie achter graaf Dra- cula aan. Daarmee hoopt hij Oost-Europa te redden. Vanaf morgen op Netflix. Voor de Amerikaanse schrijfster Ariel Levy liep het leven op rolletjes. Ze was zwanger, getrouwd, had haar financiën op orde en werkte voor het tijdschrift The New Yorker. Maar in Mongolië kwam haar zoon te vroeg maar nog levend ter wereld - helaas maar voor even. Goddank kon Levy haar leed omzetten in prachtig proza en schreef ze het boek De regels gelden niet. Verschenen bij Atlas Contact. Als bezoeker loop je de kans om geïnterviewd te worden door een bekende Ne derlander en op tv te komen. Voor het programma Zomaar een gast op NP03 worden drie dagen lang opnames ge maakt op Onder stroom. ledereen uit het publiek kan geselecteerd worden. Zangeres Ryanne van Dorst (ook bekend als Elle Bandita, en van de tv-serie Geslacht!) neemt morgen en zater dag de interviews af. Zondag is dat actrice Imanuelle Grives (Wie is de mol en Alleen maar nette men sen). Voor Zomaar een gast worden allerlei festivals bezocht. Niet alle vraaggesprekken halen het pro gramma. Festival Onderstroom, vanavond tot en met zondag 9 juli, boulevard Vlissingen. Voor het hele pro gramma en tickets zie: festivalon- derstroom.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47