Zeven nieuwe spelers voor duel met Willem II O O) 0) O 12 ZE Winst voor Kerkhove in dubbel Wimbledon Mol en Oreel rijden in Nations Cup El Hattach neemt Permata bij de hand Ruud Pennings mag op de eerste speeldag meteen aantreden tegen zijn oude liefde. Hoek begint thuis tegen Smitshoek. SPEELSCHEMA HOOFDKLASSERSA Tennisster Lesley Kerkhove is gistermiddag doorgedrongen tot de tweede ronde van het dubbeltoernooi op Wimbledon. Samen met haar Wit-Russische dubbelpartner Lidziyia Marozava versloeg ze de Russinnen Kudry- avtseva en Panova met 6-2 4-6 7-5. De ontlading na het winnen van de thriller was groot bij Kerkhove. „Het ging heel goed. Het was mooi om in deze ambiance te mogen spelen én te winnen." Kerkhove en Marozava werden dinsdag als 'lucky loser' toegevoegd aan het hoofdschema. In de tweede ronde wacht mogelijk een tref fen met het als vierde geplaatste koppel Ba- bos/Hlavackova. De Zeeuwse wielrenners Wesley Mol en Lars Oreel zijn door talentcoach Peter Zijerveld op genomen in de KNWU-selectie voor de GP Général Patton. De wedstrijd, die deel uit maakt van de Nations Cup, wordt op 8 en 9 juli in Luxemburg verreden. De uit Kapelle af komstige Mol en Goesenaar Oreel rijden twee etappes van ongeveer 100 kilometer, over ge accidenteerd terrein. De eerste etappe start in Ettelbrück en finisht in Troisvierges, Muns- hausen-Munshausen is de tweede etappe. Vincent van der Kooij was in 1997 de laatste Nederlandse winnaar van de GP Général Pat- ton. In 2013 eindigde Mathieu van der Poel als tweede in het algemeen klassement. Khalid El Hattach heeft met Permata Indah Manokwari de halve finales van het AFF Fut- sal Championship bereikt. De Vlissingse zaal voetballer hielp zijn ploeg in het derde en laatste pouleduellangs Pyay United: 9-4. In Bangkok opende El Hattach na elf minuten de score voor Permata, dat van Pyay United moest winnen om de halve finales te berei ken. Permata liep uit naar een 3-0-voorsprong bij rust. Na de 3-1 breidde Permata de voor sprong onder leiding van een sterk spelende El Hattach weer verder uit naar 7-3. De Vlis- singer nam de 8-3 voor zijn rekening. Het duel eindigde in 9-4. Daarmee plaatste Permata zich voor de halve finales, die vrijdag worden afgewerkt. De finale wordt zondag gespeeld. Van der Lijke De Bruijn Poleij Het duel met Willem II wordt de tweede en laatste oefenwedstrijd van het Zeeuws elftal van deze zo mer. Volgende week vrijdag (14 juli) speelt het Zeeuws elftal op het veld van Yerseke al tegen ADO Den Haag. Voor die wedstrijd zijn 21 spelers geselecteerd. Negen spelers die dan in actie komen, zijn er tegen Willem II niet bij. Dat zijn de kee pers Joan van Belzen en Dennis Uijl, plus de veldspelers Fabian Wilson, Ruben Hollemans, Mart de Kroo, Reguillo Vandepitte, Remon de Vlieger, Tim de Winter en Xan- dervan der Poel. Voor hen in de plaats komen ze ven nieuwe gezichten, zodat de coaches Dolf Roks en Rogier Veen- stra over negentien spelers kunnen beschikken. De doelmannen zijn dan Matthew Lentink en Brian Meulmeester, terwijl ook Klaas van Hecke, Remco van Tiggele, Mats Willemse, Khalid El Hattach en Yannick van de Woestijne een uit nodiging hebben ontvangen. Het oefenduel met Willem II staat op 22 juli onder leiding van scheidsrechter Mathijs Jobse. De selectie van het Zeeuws elftal voor het duel met Willem II ziet er als volgt uit. Doel: Matthew Len tink (Kloetinge), Brian Meulmees ter (Goes). Verdediging: Renzo Roemeratoe (Vlissingen), Klaas van Hecke (Goes), Milton Roemeratoe (Vlissingen), Lionel Fitsch (Baren- drecht), Giovanni Siereveld (Vlis singen). Middenveld: Quincy Goo ding (Vlissingen), Remco van Tig gele (Kloetinge), Yarick Dorst (Bruse Boys), Mats Willemse (Bruse Boys), Khalid El Hattach (Vlissingen), Raymond Wolff (Goes), Yannick van de Woestijne (Goes). Aanval: Daniel Wissel (Goes), Hoessein Bouzambou (Vlissingen), Kyle Doesburg (ASWH), Erwin Franse (Goes), Steve Schalkwijk (Vlissingen). Zou het schema zo uit de computer zijn ge rold? Of zou er bij de KNVB stiekem nog ie mand met humor ach ter de knoppen hebben gezeten? Wat de oorzaak ook is; bijzonder is het wel dat uitgerekend het duel Vlissingen-Halsteren op de allereerste speeldag van het nieuwe seizoen gepland staat in de hoofdklasse. Promoven dus Goes begint op zondag 3 september met een uitwed strijd tegen Meerssen. De kans is aanwezig dat het duel tussen Vlissingen en Halsteren dan al gespeeld is, want het be stuur van de Walcherse club be kijkt de mogelijkheden om het duel met Halsteren op zaterdag avond 2 september te spelen. Het belooft in ieder geval een vlam mende opening te worden, want John Karelse - de nieuwe trainer van Vlissingen - staat dan tegen over zijn voorganger Ruud Pen nings (foto), die bij Halsteren met Josimar Pattinama, Jonathan Con- stansia, Roysel James, Abdoe Ab- denbi, Ariën Pietersma en Perry Bierkens over zes spelers met een Vlissingen-verleden beschikt. Ka relse en Pennings werkten afgelo pen seizoen ook allebei bij JVOZ. Op de tweede speeldag gaat Vlissingen op bezoek bij UDJ'19, terwijl Goes dan de eerste thuis wedstrijd speelt, tegen Gemert. Op speeldag drie, op zondag 17 september, staat de Zeeuwse derby Vlis- singen- Goes al op het pro gramma. Ook dat duel wordt wellicht op zater dagavond ge speeld. De derby Goes-Vlissingen staat op zondag r8 maart op het gisteren gepubliceerde competi tieprogramma. De laatste speeldag is op zondag 27 mei. Hoek Zaterdag-hoofdklasser Hoek be gint het seizoen op zaterdag 2 sep tember met een thuiswedstrijd te gen Smitshoek, dat zich afgelopen seizoen pas via de nacompetitie veilig wist te spelen. Een week la ter gaat de formatie van trainer Jannes Tant op bezoek bij Jodan Boys, in Gouda. Daarna volgen in september nog duels met Ter Leede (thuis), Argon (uit) en RWH (thuis). De KNVB had de indelingen van de hoofdklassen vorige week al be kendgemaakt. De voetbalbond pu bliceerde gisteren ook de indelin gen van de overige klassen in het amateurvoetbal. In het zaterdag voetbal zijn Kloetinge en promo vendus Bruse Boys zoals bekend de enige twee Zeeuwse ploegen in de eerste klasse. Ze kruisen de de gens komend seizoen met veel clubs uit de regio Rotterdam en één naam springt er daarbij uit. Kloetinge en Bruse Boys spelen namelijk tegen de amateurs van Feyenoord. Sportclub Feyenoord maakte in 2013 de overstap naar het zaterdagvoetbal, begon in de vierde klasse en promoveerde in 2014,2015 en 2016 ieder jaar als kampioen. Afgelopen seizoen bereikte het de nacaompetitie maar lukte het niet om te pro moveren. Oud-prof Shabir Isoufi is één van de nieuwelin gen bij de Rotterdamse ama teurs. Het wordt ook voor de eer ste keer dat een Zeeuwse ploeg tegen Sportclub Feyen oord aantreedt in competi tieverband. De amateurs Ajax en PSV hebben wel al eens tegen Zeeuwse clubs donderdag 6 juli 2017 TENNIS WIELRENNEN ZAALVOETBAL Ook voor de TMZ-renners is het bijna zo mervakantie. Morgenavond rijden ze de koers in Heinkenszand, volgende week volgt de - voorlopig - laatste wedstrijd in Yerseke en be gint het zomerreces. In Heinkenszand staat de Wielerstichting Vitesse borg voor de organisa tie. De renners kunnen nogmaals vlammen om punten te scoren voor de klassementen en de laatste weken weten vooral de coureurs van Star hun stempel te drukken. Zo verkeert Ste fan Laurijssen behoorlijk in vorm, zowel in wed strijden van TMZ als bij de elite/beloften. De wedstrijden starten morgen om 18.00 uur, aan het Van der Biltplein in Heinkenszand. Nick van der Lijke eindigde gisteren in de vierde etappe van de Ronde van Oos tenrijk op de 35ste plaats, in dezelfde tijd als ritwinnaar Elia Vi- viani. In het alge meen klassement staat de Middel burger 42ste. Jean Paul de Bruijn is uitge schakeld in de voorlaatste kwali ficatieronde van de wereldbeker driebanden in Porto. De Hulste naar wist in Portu gal zijn twee par tijen niet te win nen. Zowel tegen Thomas Andersen als tegen Rui Ma nuel Costa werd het 30-30. t Arjan Poleij boekte in het Bel gische Schelde- windeke zijn zesde zege van het seizoen. De wielrenner uit Kruiningen kwam snel in een kop groep van vijf man terecht. Kort voor het einde sprong Poleij weg en kwam solo over de streep. Vlissingen-Halsteren De Stichting Zeeuws Elftal heeft de selectie bekendgemaakt voor het oefenduel met Willem II. De selectie oefent op zater dag 22 juli tegen de eredivisio- nist uit Tilburg. Het duel wordt gespeeld op het complex van Veere. Barry van der Hooft Vlissingen a Lars Oreel. foto peter nicolai Barry van der Hooft en Rudy Boogert Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40