MIJN HOBBY 3 7 8 11 Aan de crossmotorverzameling van Leo Ovaa uit Oost-Souburg valt altijd wel wat te sleutelen. Letterlijk; hij is steeds bezig met het opknappen van de rijtuigen. En figuurlijk, want er kan altijd nog wat bij. „Met de sport zelfben ik al langer bezig en ik heb ook een eigen speciaalzaak in scooters en motoren. Maar het verza melen zal een jaar of zes geleden zijn be gonnen." „Het zijn allemaal motoren waar ik vroeger zelf op heb gereden, het is dus iets nostalgisch. Je begint met één motor om op te knappen en dan komt de volgende. Zo gaat het door en nu heb ik er zo'n 30 staan. Niet allemaal af, hoor. Van een wrak iets moois maken, dat is de uit daging." Per motor gaat er gemiddeld, denk ik, zo'n 75 uur in zitten." „Dat laat ik liever in het midden. Maar het heeft wel een prijskaartje natuurlijk." „Wij - mijn zoon Steven en ik - zijn lid bij motorsportvereniging MSV De Uitlaat in Vlissingen." „Uiteraard hebben we de motor sportbladen. Bovendien heb ik ook nog veel blaadjes van vroeger, daarin zoek ik ook regelmatig iets op als ik naar informa tie zoek. Maar het zijn allemaal de motors waarop ik vroeger zelf gereden heb, dus ik heb er zelf ook al aardig wat kennis van." Die vindt het allemaal prima, hoor." „Met mijn zoon, Steven." „Dat moet een motor uit het jaar 1967 zijn. Ja, ik denk dat die motor wel mijn pronkstuk is." „Natuurlijk verklaren mensen me wel eens voor gek, maar dat doen ze bij anderen misschien ook wel. Dat doen ze vooral omdat er zoveel tijd in gaat zit ten. Maar dat is logisch, het is mijn hobby. Een voetballer steekt zijn tijd toch ook in het voetballen?" „Het plan is om hem verder uit te breiden. Het liefst willen we toch een spe ciale serie opbouwen. Bijvoorbeeld zo veel mogelijk motoren van één bepaald model of van voor een bepaalde datum. We zijn nog lang niet klaar. En we hebben voorlopig ook nog genoeg staan waaraan we verder kunnen sleutelen." A Leo en Steven Ovaa. foto lex de meester donderdag 6 juli 2017 GO Topstuk? Een motor uit 1967 Daniel Vervelde 1 Wanneer bent u met uw hobby be gonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? Wat vindt uw partner ervan? Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor gek? Bent u van plan om uw verzame- I ling nog uit te breiden? SUZUKI suzuki

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39