De vijf van Staatsbosbehe 9 Edelhert PZC ONLINE Dat #Wilders nog eens boos zou worden om een Marokkaan met baan. Wie had dat verwacht? #Marcouch #PVV EXCURSIES heckrunderen en fjordenpaarden", zegt boswachter De Visser nog voor vertrek. En dat geluk hebben ze. Al blijkt de ree lastig te spotten tussen het hoge gras. De enkeling die zich laat zien, rent meteen weg. „Ze zijn erg schuw", legt De Visser uit. „Maar ik heb liever drie reeën die wegren nen, dan veertig bij elkaar. Dat houdt het spannend." De toeristen hadden de schuwe hertensoort toch liever wat rusti ger bekeken. Maar de 'bonusdieren' maken veel goed. Een kudde heck runderen, een groep fjordenpaar den en nog wat bijzondere vogels zoals de veldleeuwerik en de kie kendief komen allemaal voorbij... En ach, in Afrika laat de luipaard zich ook niet altijd ge makkelijk vinden. donderdag 6 juli 2017 UW REACTIE Het gaat slecht met de bijen in Zeeland. De insec ten hebben grote moeite om het hele jaar door vol doende voedsel te vinden. De verstening van tuinen is één van de oorzaken. „Niet meer spuiten met gif", vindt Dieneke Mooibroek-ten Have. „Bij ons in de tuin zijn ze welkom hoor en er zit ten er genoeg", zegt Heidie Moerland-van de Velde. Ook Jeannine Willeboer-vd Schoor heeft genoeg bijen in haar tuin: „Net nog 1 gered... verzoop bijna in m'n zwembad!" Ramon Rijntjes zegt: „Ik help ze al met m'n bloemen in de tuin. Hele zwermen zitten er. Tegels eruit en vooral veel paars en blauwe bloemen er in TWITTER Martijn Tonies @MartijnTonies PVV-leider Geert Wilders heeft gistermiddag in Arn hem gedemonstreerd tegen de voordracht van PvdA'er Ahmed Marcouch als nieuwe burgemeester van de Gelderse hoofd stad. „Nederland is een vrij land, iedereen mag protes teren en demonsteren, dus ook de heer Wilders", klinkt de reactie van Marcouch. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Waar komen die vlie gende mieren ineens van daan? 2. Twee ongelukken binnen uur op A58 3. Groningen kaapt bedrij ven voor neus Zeeland weg 4. Sinke weet raad niet te overtuigen van bouw kerk Yerseke 5. Twee brutale boeren- broers uit Zierikzee, in de strijd tegen calorieën Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie R facebook.com/depzc 1 @pzcredactie De excursiegangers worden met tractor en kar vervoerd. Boswachters Piet van Loon (links) en Alex de Visser. Het edelhert, de bever, het wilde zwijn, de zeehond en de ree. Dat zijn de Grote Vijf van Ne derland volgens Staatsbosbeheer. De overheidsorgani satie houdt door het hele land excursies om deze dieren te spotten in het wild. Bevers zijn te vinden in de Biesbosch, Zeehond op de stortstenen in de Grevelingen. fotosernesta verburg edelherten op de Veluwe bij Ughelen en wilde zwijnen op de Veluwe bij Nun- speet. De excursie op de Grevelingen en de Slikken van Flakkee is uniek in dit rijtje, omdat er twee van de vijf dieren in één excursie te zien zijn. Misschien in de toekomst zelfs wel drie, zegt boswach ter Alex de Visser. „Afgelopen winter hebben we hier na melijk bevers gezien. Maar het is nog de vraag hoe die zich gaan ontwikkelen." Meer informatie over de excursies is te vinden op www.staatsbosbe- heer.nl/grote-vijf. Ook de ree is in de Grevelingen te zien. foto ferry siemensma Turen naar de zeehonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37