Brouwerseiland kost Schouwen platina Quality Coast Award Fietspromotors doen Zeeland aan Controles terug op Zeelandbrug Pad is waarschijnlijk pas eind 2018 klaar Leefbaar blijft weg bij voordracht burgemeester 5 De Raad van State heeft gisteren de weg vrijgemaakt voor de aanleg van een fietspad aan de noordzijde van de Kattend ij ksed ijk bij de Goese Golfbaan. lopen fietsers wel een ander risico als ze dicht langs de golfbaan fiet sen: afzwaaiende golfballen. Om te voorkomen dat fietsers door uit de koers geraakte golfballen worden geraakt, komt er een hek van 3,5 meter hoog. De golfclub vindt de De hoogste bestuursrechter veegde in een definitieve uitspraak alle be zwaren van golfbaanuitbater Goese Golf B.V. van tafel. De golfclub ging er lang van uit dat het fietspad aan de zuidzijde van de Kattendijkse- dijk zou worden aangelegd. Het noordelijke tracé van het fietspad tussen Goes en Kattendijke loopt immers pal langs de golfbaan. De Raad van State is het eens met de gemeente dat de zuidelijke variant minder veilig is dan het noordelijke tracé omdat er dan meer fietsover- steken gemaakt moeten worden. Overigens heeft De Goese Golf vol gens de rechter niet aangetoond dat het gemeentebestuur in het verle den harde toezeggingen heeft ge daan voor de aanleg van een zuide lijk fietspad. Hoewel minder fietsoversteken Door de rechtszaken hebben we al met al een jaar vertraging opgelopen route aan de zuidzijde veel veiliger en minder ingrijpend voor zowel de natuur als de golfbaan. Het fiets pad en hekwerk komen in de zwaar beschermde ecologische hoofd structuur te liggen. Ter compensa tie van de aangetaste natuur heeft de provincie Zeeland elders een halve hectare groen in natuurge bied omgezet. Bovendien blijkt uit een natuuronderzoek uit 2013 dat de aanleg van het nieuwe fietspad geen nadelig effect heeft op de aan wezige natuurwaarden op de bloe mendij k. De Raad van State tilt er verder niet zo zwaar aan dat het hekwerk niet is onderzocht. Immers, het hekwerk, of ballenvanger neemt nauwelijks ruimte in en heeft ver der ook geen invloed op de flora en fauna. Door de geringe hoogte van het hek hebben de winter(trek)vo- gels er geen last van en ook in het broedseizoen lijkt er geen pro bleem. Vogels en andere kleine die ren kunnen onder het hekwerk door. Najaar Wethouder Loes Meeuwisse van Goes laat weten blij te zijn dat de juridische strijd nu eindelijk in het voordeel van de gemeente is beslist. Eerder ving De Goese Golf ook al bot bij de rechter in Middelburg. „Al met al hebben we een jaar ver traging opgelopen." De aanleg van het fietspad begint in het najaar. Volgens Meeuwisse moet er eerst nog veel voorwerk worden gedaan. „Daarom denk ik dat we wel aan het eind van 2018 zitten voor het fiets pad klaar is." Schouwen-Duiveland bleef hangen op 'slechts' goud, omdat volgens de organiserende Green Destinations stichting nog onduidelijk is hoe de aanleg van dertien eilandjes voor 314 luxe vakantiebungalows in de Grevelingen zich ontwikkelt. Ook Veere prolongeert de gouden titel. Andere Zeeuwse kustgemeenten vielen buiten de prijzen. De vlag gen werden verder verdeeld onder Katwijk, Wassenaar en Ameland. Wethouder Jacqueline van Burg (toerisme) toonde zich in een eer ste reactie 'not amused' over de on verwachte diskwalificatie door Brouwerseiland. Met de dertien ei landjes wordt nieuwe natuur gecre ëerd in een oude werkhaven, wierp de wethouder tegen. Ze houdt hoop voor over twee jaar, wanneer de huidige Quality Coast bestemmin gen opnieuw worden beoordeeld en de recreatie-archipel wellicht ook vorm krijgt. Schouwen-Duiveland was giste ren gastheer voor de Green Desti nations Day. In het Renesser hotel De Zeeuwse Stromen werden duurzame toepassingen gepresen teerd voor recreatiebedrijven en ge meenten. Zo pioniert het Friese Af- mitech al zo'n twintig jaar met een particuliere afvalwaterzuivering. Door extra filters aan te brengen, kunnen recreatiebedrijven het wa ter bijvoorbeeld hergebruiken om het gras te sproeien. Het systeem kan ook worden toe past bij jachthavens, schetste Roe mer Goossensen de nieuwste toe passing. In Friesland is de proef op de som genomen met een aantal drijvende stations, waar vuilwater van jachten wordt afgezogen. Dat voorkomt lozing op het oppervlak tewater en zorgt voor een betere (zwem)waterkwaliteit. Al dit soort initiatieven dragen bij aan het verduurzamen van een va kantiebestemming en is graag wat Green Destinations ziet. Recreatie bedrijven en gemeenten die daar Wethouder Van Burg was in eerste reactie niet blij met de diskwalificatie serieus werk van maken, kunnen binnenkort op de Groene Vakantie- kaart komen. Dat is een soort Google Maps voor duurzame loca ties, vertelt Marloes van der Goor van Viami over de pilot die in Re- nesse werd gelanceerd. Volgens haar blijkt uit (inter)nationale on derzoeken dat toeristen hun be stemming steeds vaker uitkiezen op het 'authentieke en groene ka rakter'. Al 21 jaar zet de Belgische organisa tie Dynamobile jaarlijks een tocht op touw ter promotie van het ge bruik van de fiets in het dagelijkse verkeer en om ervaringen in andere landen op te doen. Dit jaar heeft Dynamobile Nederland als be stemming gekozen voor hun tien daagse. Een mobiele vegetarische keuken volgt de deelnemers aan de tocht. De fietsers vertrekken op 15 juli uit Brussel om op de derde dag in Den Bosch aan te komen. Op 22 juli rijden ze naar Westerschouwen en een dag later fietsen ze naar Mid delburg, waar ze in het stadhuis worden ontvangen. De laatste etappe gaat van Middelburg naar Knokke. KRUININGEN Leefbaar Rei- merswaal blijft maandag uit protest weg bij de besloten ver gadering waarin de nieuwe burgemeester van Reimers- waal wordt voorgedragen. Dat betekent dat de drie fractiele den ook geen keuze kunnen maken uit de twee kandidaten die de vertrouwenscommissie van alle elf sollicitanten het meest geschikt acht. Het besluit heeft alles te ma ken met de weigering van coa litiepartijen SGP, CDA en VVD om fractievoorzitter Ma rien Weststrate plaats te laten nemen in de vertrouwenscom missie. „Leefbaar heeft daaruit de conclusie getrokken dat de vertrouwenscommissie het nu ook zelf maar moet regelen." In februari 2015 werd de traject controle op de Zeelandbrug nog opgeheven. Op de Zeelandbrug waren toen volgens het OM te weinig snelheidsovertredingen en ongelukken om zo'n controle te handhaven. Het aantal verkeersslachtoffers in Nederland is volgens het OM gestegen. Op provinciale wegen zijn volgens analyses meer ver keersslachtoffers dan op andere wegen. Omdat automobilisten zich bij trajectcontroles over lan gere afstanden beter aan de snel heid houden, wil het OM het middel vaker inzetten. Er komen elf trajectcontroles in Nederland bij. Die komen op wegen die be kendstaan als gevaarlijk, waar vaak te hard gereden wordt en/of waar veel ongevallen gebeuren. Ook op de Rondweg bij Sluis (N253) wordt over twee jaar tra jectcontrole ingevoerd. De pro vincie heeft al ingestemd met het plan. De aanbesteding voor de aanschaf en installatie van de Zeeuwse trajectcontroles start binnenkort. Later wijst het OM meer provinciale wegen in Neder land aan voor trajectcontroles. donderdag 6 juli 2017 PC Groen licht voor fietspad langs Goese Golfbaan Jan van Ommen en Rob Paardekam Goes -Loes Meeuwisse, wethouder Goes Brouwerseiland kost Schouwen- Duiveland dit jaar de hoogst mo gelijke onderscheiding in de lan delijke Quality Coast Awards. Goeree-Overf lakkee en West- voorne kregen gisteren als eer ste Nederlandse gemeenten het platina uitgereikt. Marcel Modde Renesse Westerschouwen en Middelburg zijn twee halteplaatsen in een 500 kilometer lange meer daagse tocht waaraan volgende maand 150 Belgische fietsers deelnemen. Theo Giele Middelburg Jong en oud nemen deel om de fiets als verplaatsingsmid del te bevorderen. FOTO DYNAMOBILE L Marien Weststrate. FOTO MECHTELD JANSEN De trajectcontrole op de Zee landbrug (N256) komt terug. Dat heeft het Openbaar Minis terie gisteren aangekondigd. De controles worden over twee jaar ingesteld. Marjoleine Kramer Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33