Zevenjarige Sem is de beste dichter ONTDEK DE SALE! 4 Oud-wielrenner wordt verrast op zijn tachtigste verjaardag De Zeeuwse wielerheld Jo de Roo vierde gisteren zijn tachtigste verjaardag. Te gen zijn eigen verwachtin gen in met veel van zijn oude 'wie- Iermakkers'. Er is een Jo de Roo-route, een Jo de Roo-toertocht, sinds kort is er ook een Jo de Roodijk vlakbij zijn geboor teplaats Schore, maar de enige échte Jo de Roo is er ook nog altijd. Een van de succesvolste Zeeuwse wielrenners aller tijden vierde gisteren zijn tach tigste verjaardag. Gestoken in een korte broek en T-shirt stapte hij aan het begin van de avond Club Casco binnen, waar hij verrast werd door bijna honderd vrienden, familiele den en goede kennissen. De Roo zou niet zo van die aan dacht houden, maar wie hem glun derend naar binnen zag wandelen en enthousiast handen zag schudden stelde die mening gauw bij. De agenda van velen was leeggemaakt voor de surpriseparty in Wemel- dinge. Het speciaalbier vloeide er rij kelijk, er hingen tricots van De Roo en er werden verhalen opgehaald. Door Gerben Karstens bijvoor- beeld, zesvoudig ritwinnaar in de Tour de France en de man die in nog veel meer andere koersen zegevierde. Hij vertelt graag en in geuren en kleuren over die wedstrijden, want hij heeft - naar eigen zeggen - 'een grote bek'. Iets dat hij niet gemeen heeft met De Roo. Toch zijn er ook genoeg overeenkomsten. „Want Jo en ik zijn allebei goudeerlijk", ver telde Karstens. „Ik heb een hekel aan mensen die niet eerlijk zijn en dat heeft Jo ook. Wij kennen elkaar van Ik ben gewoon weereen dagje ouder dan gisteren onze gezamenlijke tijd bij Televizier. We zijn elkaar daarna blijven zien. Ook in een mindere periode, toen er bij hem prostaatkanker werd ont dekt. Daar is hij gelukkig weer aardig bovenop gekomen en dit is een mooie avond voor hem." Die woorden onderschreef Jan Janssen. Behalve winnaar van de Tour de France (1968), de Ronde van Spanje (1967) en het wereldkampi oenschap (1964) is hij ook een goede vriend van De Roo. „Hij is een paar jaar ouder dan ik en ik keek erg tegen hem op. Jo was de grote kampioen, hij had Parijs-Tours en de Ronde van Lombardije twee keer gewonnen." Janssen keek naar de zaal met gas ten. „Hij is ook charmant. Daarom heeft hij zo'n grote vriendenkring. Hij zal ook nooit kwaad over iemand spreken. Hier zijn een hoop van zijn oude wielermakkers. Daar geniet hij van." Het ging op zijn tachtigste ver jaardag over het leven, waar de fiets niet in mag ontbreken. „Ik volg het fietsen nog steeds", verzekerde De Roo. „Zelf heb ik gisteren nog twee uurtjes op de fiets gezeten, maar ik doe niet meer al te gek. Of ik die tachtig jaar al voel? Ik ben vandaag gewoon een dag ouder dan gisteren." EXECUTIEVERKOOP Sem Taal (7) uit Oost-Souburg is fantasievol, vindingrijk en mag zijn achternaam met trots dragen. Hij is hoofdwinnaar van de lande lijke gedichtenwedstrijd van stichting Het Poëziepaleis. Sem kreeg gisterochtend zijn prijs bij de Burcht-Rietheim- school in Oost-Souburg: een reu- zenzitzak met daarop zijn gedicht afgedrukt. Zijn klas, groep 3 van juf Ineke van Splunder, is wel bij zonder. Liefst zeven van de hon derd kinderen van wie het gedicht is uitverkoren om afgedrukt te worden in de bundel De lucht zo grijs als haring zitten in de klas van juf Ineke. Zij gaf de zeven een exemplaar van het boek. Voor de hele klas was er appelkruimel- taart. De school doet elk jaar mee aan de poëziewedstrijd, vertelt juf Ineke. „We besteden veel aan dacht aan taal. Het ene kind is er wat vrijer mee dan het andere. We praten samen over dichten: bij voorbeeld welke woorden je kunt weglaten, zodat het niet een ver haaltje wordt." „Een verrassing", vond de zicht baar genietende Sem van zijn prijs. „Ik had nooit gedacht dat ze mijn gedicht gingen kiezen." Hij was nog net zes jaar toen hij begin januari het winnende gedicht schreef. De klas had aandacht be steed aan de grootste zoogdie ren op aarde en Sem zag ze voor zijn geestesoog al buitelen op het schoolplein: 112 NIEUWS Auto belandt in sloot Vrouw rijdt man (88) aan Mishandeling op Grote Markt GAASTRA donderdag 6 juli 2017 Jo de Roo viert het leven met de fiets Mitchell Minnaard z k Jo de Roo (rechts) viert zijn verjaardag in Club Casco in We- meldinge met Gerben Karstens, foto johan van der heijden - Jo de Roo (80) Op zaterdag 8 juli 2017 om 12.00 uur zal op het terrein van de Jachthaven Wemeldinge te Wemeldinge, gemeente Kapelle (ZLD) in het openbaar worden verkocht een 'klassieke-8-meter' (cruiser racer) -12,40 meter lang, 2,70 meter breed en met een diepgang van circa 2,1 Ometer. Bijzondere kenmerken: 30 PK motor (Volvo Penta 2030), GPS systeem (RS5700), windmeter, etc. De zeilboot staat op kade en heeft wel enig onderhoud nodig (motorrevisie, schade aan de kiel). De verkoop komt ten laste van dhr. B. van Donselaar en wordt gehouden bij opbod zonder verdere kosten en de zeilboot zal worden toegewezen aan de meestbiedende waarbij wel direct tot betaling moet worden overgegaan. Bezichtiging een half uur voor de verkoop. Geen opgeld. Om uitsluitsel te verkrijgen of de verkoop doorgang zal vinden, verzoeken wij u voor die tijd contact met ons kantoor op te nemen of kijk op onze website. De deurwaarder met de verkoop belast, M.L. Scheepbouwer, Janssen Janssen c.s. Gerechtsdeurwaarders Avignonlaan 9,5627 GA Eindhoven, telefoon: 088-7303400 Claudia Sondervan Oost-Souburg Spelen Kuil graven In de zandbak Wel 60 meter diep Water erin Dan 2 blauwe vinvissen Past net. De bundel 'De lucht zo grijs als haring' is voor 13 euro te be stellen bij poeziepaleis.nl CADZAND Een auto is gis termiddag in de sloot be land langs de Knokkertweg in Cadzand. Het eenzijdig ongeval gebeurde rond 13.00 uur. Toen de hulp- dienten ter plekke kwamen, zat de bestuurder bekneld in het voertuig. De brand weer heeft de man uit het voertuig bevrijd. De be stuurder is door het ambu lancepersoneel gecontro leerd en behandeld. De auto werd weggesleept. Hoe het ongeluk heeft kun nen gebeuren, is niet be kend. SLUIS Een 88-jarige man uit Breda is dinsdagmiddag gewond geraakt toen hij op de Kaai in Sluis werd aan gereden door een 54-jarige inwoonster van de ge meente Sluis. De vrouw was flink dronken, had geen geldig rijbewijs en probeerde er na de aanrij ding vandoor te gaan. Om standers wisten te voorko men dat de vrouw zich uit de voeten maakte en waar schuwden de politie en een ambulance. Het slachtoffer is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Uit een ademanalyse bleek dat de vrouw bijna vijf keer te veel had gedronken. Er is een proces-verbaal tegen haar opgemaakt. GOES Een 30-jarige Goe- senaar is dinsdagavond laat door twee plaatsgeno ten mishandeld op de Grote Markt in Goes. Het slachtoffer is door ambu lancepersoneel aan zijn verwondingen geholpen. Eén van de geweldplegers (39) is kort daarop in een café aangehouden. De an dere (19) meldde zich gis termiddag zelf. De mannen zijn naar Torentijd in Mid delburg gebracht. Daar werden zij gisteren ver hoord. Het slachtoffer heeft gisterochtend op het politiebureau in Goes aan gifte gedaan van zware mishandeling. Hij had veel pijn aan zijn hoofd en kaak. De man zou zich nog bij de huisarts melden. BAKER BRIDGE DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32