h v. r.i Plan Perkpolder blijft voorlopig vooral beloftevol Biezelingse leerlingen voeren actie voor Surinaamse scholen Vlissingen begint het seizoen tegen Pennings Sem is de beste dichter Het zit Hulster raadsleden niet lekker dat de provincie te elfder ure uit Plan Perkpolder wil stappen. Volgens wethouder Frank van Driessche zijn er echter voldoende financiële garanties van alle mogelijke partijen. De 7-jarige Sem Taal uit Oost- Souburg won de landelijke gedichtenwedstrijd van stichting Het Poëziepaleis Het zit niet mee met Plan Perkpol der, een combinatie van natuuront wikkeling, recreatie en woning bouw. Al sinds 2004 wordt erover gesproken. Het project moest Kloosterzande, Ossenise en omge ving na het verdwijnen van de veerverbinding Perkpolder-Krui- ningen een economische impuls geven. Nog voordat het plan tot ontwikkeling kon komen, sloeg in 2008 de economische crisis toe. Twee particuliere investeerders, AM en Bouwfonds, stapten eruit. De gemeente Hulst en de provincie bleven over als aandeelhouders van ontwikkelingsbedrijf Perkpolder Beheer BV. Alleen de natuurontwikkeling, het ontpolderen van 75 hectare landbouwgrond, is tot nu toe gerea liseerd. En dan maakte de provincie deze week bekend alle aandelen in de beheersmaatschappij te willen overdragen aan de gemeente Hulst. Voor Hulster raadsleden kwam dit bericht niet als een verrassing. Ze waren er vorige week al in beslo tenheid over ingelicht, zoals wel va ker over Plan Perkpolder. Het pro ject is altijd breed gedragen in de raad en dat lijkt nog zo te zijn, blijkt uit reacties van raadsleden. Piet van de Kerkhove (CDA) laat weten positief gestemd te zijn. Dennis Lensen (Progressief Hulst) laat voorzichtiger hetzelfde geluid horen. Frank Smits (PvdA) en Clen de Kraker (VVD) melden het 'heel jammer' te vinden dat de provincie eruit stapt, maar ze willen Plan Perkpolder niet laten schieten. Fons Dobbelaar (ABGH) wil eerst meer informatie. Ger van Unen (SP) was zeer kritisch en is dat nog steeds. De raad beslist volgende week donderdag of Hulst alleen verder gaat, waaraan is gekoppeld dat de gemeentelijke garantstelling tijde lijk omhoog moet van 15 naar maxi maal 24 miljoen euro. Hulst moet immers de gronden van de provin cie overnemen. Plan Perkpolder is altijd breed gedragen in de raad en dat lijkt nog zo te zijn Het college van B en W heeft, al dus wethouder Frank van Dries sche, alle mogelijke risico's in kaart gebracht. Die zijn volgens hem overzienbaar, vooral dankzij finan ciële garanties van vele andere par tijen. De provincie stelt zich borg voor 3,3 miljoen euro, de beoogde ontwikkelaar Hulst aan Zee van Bram de Vos voor vijf miljoen euro (wat eerder één miljoen was), de vroegere partners Bouwfonds en AM voor samen twee miljoen en dan is er een garantie van 4,5 mil joen euro voor het ophogen van de laaggelegen westelijke Perkpolder. Een overeenkomst tussen Perk polder Beheer BV en Hulst aan Zee is overigens nog niet ondertekend. Dat moet gebeuren, als alle besluit vorming binnen de provincie en de gemeente Hulst is afgerond. Loopt bij Plan Perkpolder straks wel alles volgens planning, dan moet het nu nog zo verlaten gebied aan de Wes- terschelde in 2023 'een lustoord' zijn met 450 (deeltijd)woningen, een hotel-restaurant, jachthaven en golfbaan. It donderdag 6 juli 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Wielercoryfee Jo de Roo neemt er in alle rust even een glaasje op. Hij is gisteren 80 jaar geworden. Tot zijn verrassing werd dat niet in kleine kring gevierd, maar samen met veel van zijn 'wielermakkers' van weleer. Proost! ZEELAND10 ZEELAND 4 Hulst staat er alleen voor Harmen van der Werf Hulst ZEELAND10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29