Vakantie geeft stress 480vreemdelingen weg Dit jaar zijn minstens 480 criminele vreemdelingen uit Nederland vertrokken. Op het totaal van 615 veroordeelde vreemdelingen die in januari in de cel zaten, is dat 78 procent. Walcheren \fi I Dat blijkt uit gegevens van het mi nisterie van Veiligheid en Justitie over de maanden januari tot en met mei. Het gaat onder meer om 60 Albanezen, 60 Surinamers, 50 Alge rijnen en 50 Marokkanen. Het grootste deel is onder begeleiding uitgezet. Het aantal criminele vreemdelin gen dat kan worden uitgezet stijgt de laatste jaren al. In 2011 lukte het om 72 procent weg te sturen, daarna steeg dat percentage richting 80 procent. Sinds 2011 zouden al zeker 5.290 criminelen zijn vertrokken. Naast drugsdelicten waren zij ver antwoordelijk voor onder meer diefstallen, overvallen of zedenza ken. In een enkel geval ging het zelfs om moord. Dikwijls worden de criminelen onder begeleiding uitgezet, van zo'n 100 van de 480 gevallen heeft het ministerie echter geen sluitend bewijs dat zij zijn aangekomen in het land van herkomst. De uitzetting van criminele vreemdelingen lukt in relatief veel gevallen, omdat zij vaak wel over reisdocumenten beschikken. Al was het maar omdat zij die nodig hebben om bijvoorbeeld te kunnen reizen om mensensmokkel en drugshandel op te zetten. Om die reden zijn ze gemakkelijker over te dragen aan hun land van herkomst. Bij veel andere asielzoekers ligt uit zetting veel lastiger. Veel van hen maken hun paspoorten kwijt om de kans op het krijgen van een ver blijfsvergunning te verhogen. Bij voorbeeld omdat zij uit een land komen dat als veilig is bestempeld en zij dus zouden kunnen terugke ren maar dat niet willen. Bovendien weigeren hun vermoedelijke lan den van herkomst hen geregeld als hun nationaliteit niet is vast te stel len. Asielzoekers zijn lastiger het land uit te zetten, omdat die vaak hun paspoorten kwijtmaken Deze week ontstond nog ophef omdat de politie misdrijven van criminele asielzoekers niet zou ver volgen, maar liever overgaat tot uit zetting. Volgens staatssecretaris Klaas Dijkhoff (Asiel) is dat 'geen beleid'. Wel worden vreemdelin gen voor wie uitzetting al geregeld is soms niet vervolgd 'voor bijvoor beeld winkeldiefstallen' als dit hun uitzetting zou vertragen. Dijkhoff maakte het vorig jaar al makkelijker om criminele vreemde lingen uit te zetten. Zij kunnen nu ook worden teruggestuurd als zij zijn veroordeeld tot een voorwaar delijke celstraf van zes maanden. Nieuwsmedia De zomervakantie bezorgde Denise Simons uit Vlissingen flink wat verlofstress: ze moest veel moeite doen om een weekje samen vrij te zijn met haar man en kinderen. Ze is niet de enige die kampt met spanningen voor de vakantie.»zeeland2 11 11 V 1 1 J Voor meer Tournieuws zie pagina 22 t/m 24 en pzc.nl/tourdefrance XXXXXX ETAPPE 1. Fabio Aru 03.44.06 2. Daniel Martin +16 3. Christopher Froome +20 25. Laurens ten Dam +01.39 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Christopher Froome 18.38.59 2. Geraint Thomas +00.12 3. Fabio Aru +00.14 43. Laurens ten Dam +05.04 Criminelen zijn land uitgezet Tobias den Hartog Den Haag donderdag 6 juli 2017 Later mogelijk onweer 29°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1