12 ÉÉN JAAR LATER WIE SPEELT HET NOG? Pokémon Go is vandaag exact één jaar oud. Over de hele wereld waren spelers op jacht naar de virtuele beestjes die via hun mobieltje in de 'echte wereld' verschenen. Wat is er over van de hype? 'Ik ben een beetje obsessief' 'De nostalgie maakt het leuk' 'Ik ga op pad met mijn moeder' II et doel van het spel was simpel: I alle 150 verschillende pokémon I vangen. Op het hoogtepunt van I dé zomerhype van 2016 speelden I dagelijks maar liefst 44 miljoen I mensen Pokémon Go. Niet ieder- I een was blij met de fanatieke 'pokémon trainers'. Op sommige plekken in Nederland nam de gekte extreme vormen aan. In Kijkduin werden de duinen vertrapt en klaagden omwonenden steen en been over de duizenden jongeren die de plaats bezochten. Gelukkig voor hen hield de hype geen stand. „Met name tieners raakten snel uitgekeken op het spel", legt Julian Huijbregts van elektronica- en technologiewebsite Tweakers uit. „Zij heb ben vaak niet genoeg geduld om alle pokémon te vangen." Tegenwoordig zijn het vooral millennials en 30-plussers die nog proberen hun 'pokédex' compleet te krijgen. Zij genieten van alle nieuwe updates van ontwikkelaar Niantic. Zo werden er in februari 83 nieuwe pokémon toe gevoegd aan de app en kunnen trainers sinds twee weken zeldzame pokémon vangen door met een groep deel te nemen aan raids (een ge zamenlijk gevecht om bijzondere pokémon te vangen). Want hoewel de grote hype voorbij is, is Pokémon Go met 750 miljoen downloads en 12 miljoen dagelijkse gebruikers nog lang geen donderdag 6 juli 2017 Pokémon Go is jarig! Hanneke Marcelis Lize Korpershoek (31) Woont in Amsterdam Pokédex: 218 Favoriete pokémon: Bulbasaur „Eigenlijk was ik nooit zo'n Pokémon- fan. Daar ben ik iets te oud voor, volgens mij. Mij sprak vooral de augmented reality aan, dat je echt op pad moet om ze te verzamelen. Dat ik nooit gestopt ben met spelen, komt doordat ik een beetje obsessief ben. Ik stop niet snel met dingen. Ik wil gewoon mijn hele pokédex vol krij gen. Laatst was ik op vakantie in Amerika en toen zag ik een super- zeldzame Taurus op mijn radar, terwijl ik in de taxi zat. Ik heb de chauffeur toen meteen laten stoppen en ben gaan rennen. De nieuwe updates vind ik erg tof, omdat ze je motiveren om weer met z'n allen op pad te gaan. Dan ga je met je vrienden naar een raid en ben je samen helemaal enthousiast omdat je een Snorlax hebt gevangen. Dat is een superleuk gevoel." Tomer Azulay (24) Woont in Haarlem Pokédex: 231 Favo riete pokémon: Pikachu en Snorlax „Ik herinner me nog enorm goed dat Pokémon Go uitkwam. Toen was ik niet thuis, maar ik heb onmiddellijk mijn databundel leeggetrokken om de app te downloaden. Ik keek er al een jaar naar uit. Het is zo'n gruwelijk spel, omdat het zo nostalgisch is. Dit is wat je vroeger al wilde. Op pad gaan om pokémon te vangen en je pokédex te vullen. Mijn vrienden en ik zijn er nooit mee opgehouden. Door er met elkaar over te praten, blijft de drive om te spelen bestaan. Ook lees ik op fo rums over de nieuwste ontwikkelin gen in het spel. Wel is het tegen woordig iets minder spannend, omdat ik er nog maar twee hoef. Ik weet niet of ik zo fanatiek blijf spelen als er weer nieuwe pokémon in het spel komen. Die ken ik namelijk niet, dus dan gaat de nostalgie eraf." Leonore Poldervaart (23) Woont in Utrecht Pokédex: 202 Favoriete pokémon: Eevee „Eigenlijk was ik best laat bij de hype. Ik kocht namelijk pas drie weken nadat Pokémon Go uitkwam een tele foon waarop ik de app kon installeren. Ook mijn moeder installeerde toen de app. Zij is de reden dat ik nu nog steeds speel. Elk weekend als ik bij haar ben, gaan we samen op pad. Voor haar is Pokémon Go een jaar na de release nog steeds dé manier om even tot rust te komen na haar werk. Ik vind het enorm gezellig om het samen met haar te spelen. Het spel blijft boeiend doordat het goed is blijven vernieuwen. Ik ben bij voorbeeld erg enthousiast over de up date waardoor je samen zeldzame po kémon kan vangen via raids. Je komt daardoor meer in contact met andere spelers. Mijn moeder zit zelfs in een Whatsappgroep waarin mensen af spreken naar welke raids ze gaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12