5* ism* 10 ZE Willem Jobse (48) uit Veere werd in 2009 krantenbezorger. „Overdag mag ik iets leuks doen, 's ochtends heb ik mijn geld al verdiend.'' BEZORGER WILLEM JOBSE f- Zonder goede krantenbezorgers ontvangen de abonnees geen krant! Het leek me leuk om 's ochtends vroeg de kranten te bezorgen en lekker buiten be zig te zijn", vertelt Willem Jobse. Hij begon acht jaar geleden als krantenbezorger in Veere. „Ik heb een hele tijd als stratenmaker gewerkt. Ik wilde wat anders en ging in de haven werken, maar tijdens de recessie moest ik weg. Toen ben ik hier mee begonnen. En het bevalt me nog altijd goed." Van maandag tot en met zaterdag gaat Willem 's ochtends om kwart over vier de deur uit. Hij haalt de kranten op bij het depot in Middelburg en rijdt terug naar Veere. Daar par keert hij zijn auto op een centrale plek en pakt er steeds een grote stapel kranten uit. „Er is een rij aanleunwoningen in mijn wijk. Ik Ik heb geen stress. Het lukt me altijd om de kranten voor zeven uur 's ochtends te bezorgen zou de kranten in de brievenbus aan het begin kunnen bezorgen. Maar ik doe de krant bij iedereen in de eigen brievenbus, bij hun huis. Anders moeten die oude mensen zo ver lopen. Ik woon in de wijk waar ik bezorg, soms kom ik familie van die mensen tegen. Die bedanken me dan hartelijk en zeggen bijvoorbeeld dat hun moeder het zo waardeert dat ik de krant helemaal tot aan huis be zorg. En soms zeggen mensen dat ze me bewonderen omdat ik zo vroeg begin. Dat is leuk." Na het bezorgen doet hij regelmatig nog wat klusjes als ZZP'er, zoals een straatje leggen. „Het is een goede combinatie. Door de kran tenwijk en de verhuur van mijn huis in de zomer ben ik financieel niet afhankelijk van mijn klussen. Dat is een prettig gevoel." Wanneer hij overdag geen klus heeft, pakt Wil je ook bezorgen? Willem regelmatig zijn mountain bike. „Dat geeft me een vrij gevoel, 's Ochtends heb ik mijn geld dan al verdiend, dan mag ik overdag wat leuks doen. Ontspanning is ook be langrijk." Vroeg beginnen met werken heeft een keerzijde. „Als ik 's avonds een verjaardag heb, moet ik toch wat eerder weg. Anders heb ik het de volgende dag erg zwaar. Normaal gesproken ga ik tussen negen uur en half tien naar bed. Als ik geen kranten zou doen, bleef ik mis schien tot elf uur op en keek ik nog wat televisie. Maar eigenlijk mis je daar ook niet zoveel aan." De vrij heid in het kranten bezorgen is een belangrijke factor voor Willem. „Je hoeft niet meer veertig uur per week voor een baas te werken. En ik heb geen stress. Het lukt me al tijd om de kranten voor zeven uur te bezorgen. Behalve als ze te laat worden geleverd. Maar daar kan ik natuurlijk ook niets aan doen. Meestal zijn mijn looplij sten fout loos. Dat geeft een voldaan gevoel, 's Ochtends loop ik lekker vroeg over straat. De vogeltjes fluiten, de meeste mensen liggen nog in bed. Soms ben ik wel eens jaloers dat an deren dan nog wel slapen. Maar dan bedenk ik dat zij om half acht op staan om dan de hele dag op kan toor te zitten. Daar ben ik dan weer niet jaloers op." woensdag 5 juli 2017 W. 'Foutloos lopen geeft fijn gevoel' Joanne Karkdijk -Willem Jobse, bezorger Heb jij geen moeite met vroeg opstaan en ben je op zoek naar een goede bijverdienste? Dan past het bezorgen van de krant bij jou! M.®lcÜe. direct aan voor een wijk in jouw buurt op: www.krantenbezorgen.nl Willem Jobse. FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74