Besluit over toekomst sociale werkvoorziening Vermeulen en Schoofs kunnen weer genieten van tennis Dethon heeft vorig jaar 53 mensen ontslagen. Dat aantal zou zelfs al zijn opgelopen zijn tot 'minstens honderd'. woensdag 5 juli 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Diederik Samsom op verkenning bij Thermphos Schijn bedriegt op het oude, geel uitgeslagen Veerplein van Perkpolder. Niet het eerste huis voor het ambitieuze recreatieproject Plan Perkpolder verrijst er, maar een tijdelijke woning voor de film 'De dag dat mijn huis viel'. Tot slot van de filmop names tussen 10 en 26 juli zal de woning ook echt omvallen. 'De dag dat mijn huis viel' over drie mannelijke nestblijvers van in de vijftig is in september te zien op het Nederlands Filmfestival in Utrecht en later op tv. Thessa Meijer debuteert ermee als regisseur. Perkpolder is als filmset uitgekozen, omdat het er (nog) zo lekker rustig is. foto peter nicolai Harmen van der Werf Terneuzen Het getal van 53 ontslagen staat in de toekomstvisie op sociale werkvoorziening De thon die de colleges van B en W van de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten onlangs hebben vastgesteld. De Ter- neuzense lokale partij Sociaal Terneuzen noemt het aantal van 'inmiddels minstens hon derd' en trekt daaruit de con clusie dat het de verkeerde kant opgaat met Dethon. Die wordt te commercieel, stelt Sociaal Terneuzen, 'wat ten koste gaat van kwetsbare mensen'. Dethon bevindt zich in een veranderingsproces, gedwon gen door wijziging van lande lijke wetgeving. De Participa tiewet is sinds 1 januari 2015 van kracht. De Wet Sociale Werkvoorzieningen (WSW) is afgeschaft. Het idee hier achter is dat mensen met een arbeidsbeperking zoveel mo gelijk (met subsidie) aan de slag moeten bij de overheid en het 'gewone' bedrijfsleven, zodat zij beter kunnen deel nemen aan de samenleving. Sociale werkvoorzieningen moeten de 'oude' medewer kers met een erkende arbeids beperking wel in dienst hou den, maar ze krijgen geen 'nieuwe' meer binnen. In Zeeuws-Vlaanderen is er tot nu toe voor gekozen om De thon toch in volle omvang in stand te houden. In de toe komstvisie waarover de ge meenteraden in september beslissen, wordt Dethon een sociaal werkbedrijf. Dethon moet de spil worden in het weer aan het werken helpen van uitkeringsgerechtigden. De ondernemingsraad van de gemeente Terneuzen heeft eerder zware kritiek geuit op dit voornemen, onder meer dat dit niet het beste model zou zijn om mensen met een arbeidsbeperking te helpen. Sociaal Terneuzen sluit zich daar nu bij aan. Cees Liefting, wethouder van Terneuzen en voorzitter We laten deze mensen niet aan hun lot over -Cees Liefting, wethouder en voorzitter Dethon van Dethon, staat nog altijd achter de keuze van Dethon een sociaal werkbedrijf te ma ken. In zijn visie is dat de ma nier om zoveel mogelijk uit keringsgerechtigden met of zonder arbeidsbeperking toe komstperspectief te geven. „Je kunt wel voor een kleinere werkvoorziening kiezen, maar dat betekent een grotere sociale dienst met veel meer uitkeringsgerechtigden." Dat er medewerkers zijn ontslagen, steekt Liefting niet onder stoelen of banken. Zij hebben de mogelijkheid ge kregen mee te draaien in één van de onderdelen van De thon, maar ze bleken onvol doende een bijdrage te kun nen leveren. „Wij hebben die mensen vervolgens niet aan hun lot overgelaten." Volgens Liefting bevinden zich van de S3 ontslagenen in 2016 nog negen in de bijstand. De ondernemingsraden van Terneuzen, Sluis en Det hon hebben het onafhanke lijke adviesbureau Stimulanz in de arm genomen om de toekomstplannen voor Det hon te beoordelen. Veel par tijen in de Terneuzense ge meenteraad melden het re sultaat af te wachten, voordat ze een oordeel vellen. It ZEELAND5 Schijn bedriegt msoJku- ZEELAND12 Aantal ontslagen bij Dethon opgelopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69