I Bieb op school Joeri Pi/£ P. VAN EIJZEREN B.V. Willem Jobse (48) uit Veere werd in 2009 krantenbezorger. „Overdag mag ik iets leuks doen, 's ochtends heb ik mijn geld al verdiend.'' 10 ZE BEZORGER WILLEM JOBSE Zonder goede krantenbezorgers ontvangen de abonnees geen krant! Julianastraat 21 Zierikzee Het leek me leuk om 's ochtends vroeg de kranten te bezorgen en lekker buiten be zig te zijn", vertelt Willem Jobse. Hij begon acht jaar geleden als krantenbezorger in Veere. „Ik heb een hele tijd als stratenmaker gewerkt. Ik wilde wat anders en ging in de haven werken, maar tijdens de recessie moest ik weg. Toen ben ik hier mee begonnen. En het bevalt me nog altijd goed." Van maandag tot en met zaterdag gaat Willem Ik heb geen stress. Het lukt me altijd om de kranten voor zeven uur 's ochtends te bezorgen 's ochtends om kwart over vier de deur uit. Hij haalt de kranten op bij het depot in Middelburg en rijdt terug naar Veere. Daar par keert hij zijn auto op een centrale plek en pakt er steeds een grote stapel kranten uit. „Er is een rij aanleunwoningen in mijn wijk. Ik zou de kranten in de brievenbus aan het begin kunnen bezorgen. Maar ik doe de krant bij iedereen in de eigen brievenbus, bij hun huis. Anders moeten die oude mensen zo ver lopen. Ik woon in de wijk waar ik bezorg, soms kom Wil je ook bezorgen? ik familie van die mensen tegen. Die bedanken me dan hartelijk en zeggen bijvoorbeeld dat hun moeder het zo waardeert dat ik de krant helemaal tot aan huis be zorg. En soms zeggen mensen dat ze me bewonderen omdat ik zo vroeg begin. Dat is leuk." Na het bezorgen doet hij regelmatig nog wat klusjes als ZZP'er, zoals een straatje leggen. „Het is een goede combinatie. Door de kran tenwijk en de verhuur van mijn huis in de zomer ben ik financieel niet afhankelijk van mijn klussen. Dat is een prettig gevoel." Wanneer hij overdag geen klus heeft, pakt Willem regelmatig zijn mountain- bike. „Dat geeft me een vrij gevoel, 's Ochtends heb ik mijn geld dan al verdiend, dan mag ik overdag wat leuks doen. Ontspanning is ook be langrijk." Vroeg beginnen met werken heeft een keerzijde. „Als ik 's avonds een verjaardag heb, moet ik toch wat eerder weg. Anders heb ik het de zoveel aan." De vrijheid in het kranten bezorgen is een belangrijke factor voor Willem. „Je hoeft niet meer veertig uur per week voor een baas te werken. En ik heb geen stress. Het lukt me altijd om de kranten voor zeven uur te bezor gen. Behalve als ze te laat worden geleverd. Maar daar kan ik natuur lijk ook niets aan doen. Meestal zijn mijn looplijsten foutloos. Dat geeft een voldaan gevoel, 's Ochtends loop ik lekker vroeg over straat. De vogeltjes fluiten, de meeste mensen liggen nog in bed. Soms ben ik wel eens jaloers dat anderen dan nog wel slapen. Maar dan bedenk ik dat zij om half acht opstaan om dan de hele dag op kantoor te zitten. Daar ben ik dan weer niet jaloers op." ooo TekstTremulus apparatus bellis miscere verecundus catelli, et Octavius corrumperet Me dusa, semper lascivius suis ver- ecunde miscere utilitas rures, iam aegre verecundus fiducias senesceret Augustus. Concubine suffragarit quadrupei. Rures agnascor chirographi. Sa- burre senesceret optimus gulo- sus oratori, etiam satis adlauda- bilis rures spinosus conubium santet gulosus agricolae, quod pretosius fiducias praemuniet chirographi. Quinquennalis ora tori senesceret adfabilis syrtes. Suis fermentet zothecas, quam- quam saetosus catelli deciperet Openingstijden woensdag 5 juli 2017 BE- 'Foutloos lopen geeft fijn gevoel' Joanne Karkdijk -Willem Jobse, bezorger k V** Heb jij geen moeite met vroeg opstaan en ben je op zoek naar een goede bijverdienste? Dan past het bezorgen van de krant bij jou! Meld je direct aan voor een wijk in jouw buurt op: www.krantenbezorgen.nl M Willem Jobse. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Lead 004 Auteur 005 Tekst Plaats WWelkom op onze feestelijl OPEN DAGEN do. 6 en vr. 7 juli 13.00 - 21.00 uur Onder het genot van een hapje en drankje laten we graag zien wat wij u te bieden hebben in onze nieuwe vestiging... MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67