'De leukste baan van de wereld' II Konijn dood door vastknopen 3 Provincie uit plan Perkpolder Bij Beachclub Perry's aan de Brou- wersdam kunnen zó 'een stuk of tien' keukenhulpen aan de slag. Er varing is leuk, maar affiniteit met koken al genoeg. Walter Bien, mede-eigenaar van het strandpavil joen, heeft de grootste moeite om de vacatures vervuld te krijgen. En dat terwijl het 'de leukste baan ter wereld' is, het salaris passend ('maar beter dan gemiddeld') en er eventueel zelfs nog woonruimte geregeld kan worden. Strikt genomen is er geen leef tijdsgrens, maar gezien de gemid delde de leeftijd in het team - twin tig a dertig - hebben senioren niet echt de voorkeur. „Je moet wel in de groep passen en in teamverband kunnen werken", geeft Bien aan. Het is natuurlijk niet de bedoeling dat je voortdurend vrij vraagt Perry's biedt geen vaste baan. „Het gaat om de extra drukke periode. Vandaar ook dat vrije tijd wel be spreekbaar is, maar het is natuurlijk niet de bedoeling dat je voortdu rend vrij vraagt. Ze zijn er om de drukte op te vangen." Martijn Boonman van café De Barbier in Ouwerkerk zit dit jaar beter dan de twee voorgaande ja ren. 'Slechts' vier vacatures voor de bediening en de keuken. Met daar bij wel de kanttekening dat hij het zonder hulp van vrienden en be kenden uit de horeca niet zou red den. „Anders had ik echt een pro bleem gehad. De afgelopen twee jaar verdween al mijn personeel naar Concert at Sea. Nu is gelukkig de helft nog aan het werk gebleven. Zeeland is de meest vergrijsde én meest toeristische provincie. Dat wringt. Bovendien: kinderen krij gen tegenwoordig meer zakgeld dan salaris. Waarom zouden die nog gaan werken?" Ongeveer vijf jongens, waarschijn lijk rond de twaalf jaar oud, hebben zondag aan het eind van de middag vernielingen aangericht in de tui nen van Heijboer en haar buren aan de straat Onder de Molen. „Ze heb ben ook het kippenhok opengezet en alle eieren kapot gegooid", ver telt de inwoonster van Oud-Vosse- meer. Hek Het ergste vindt ze dat haar vier ko nijnen zijn meegenomen en even verderop, in de buurt van de Sint Anthoniusschool, met plastic lint aan hun kopjes zijn vastgebonden aan een hek. „Daar zijn de daders betrapt door een paar kinderen van ongeveer 8 of 9 jaar", zegt Heijboer. „Zij hebben de konijnen uit hun benarde positie bevrijd." De En gelse hangoor Belle heeft het voor val niet overleefd. De drie andere beestjes waren volgens hun eigena resse in shock. „Het gaat nu weer goed met ze." In een poging getuigen te vinden, heeft Heijboer het verhaal op Face- book gezet. „Ik twijfelde al of ik dat Ik denk niet dat het hun bedoeling was het konijn te doden wel moest doen", vertelt ze. „En ik heb eigenlijk alweer een beetje spijt van. Ik ben enorm geschrokken van sommige reacties." Zo stelt iemand dat ze de daders maar moeten laten inslapen. 'Kin deren die dat doen zijn psychopa ten.' Een andere persoon vindt dat de jongens 'hard tegen de muur moeten worden gepleurd.' Baldadigheid Heijboer vindt dat dit alle perken te buiten gaat. „Ik was ook woest, hoor, toen het net gebeurd was. Maar dit gaat te ver. Ik denk dat het helemaal hun bedoeling niet is ge weest om een konijn te doden. Het is waarschijnlijk meer baldadig heid." De eigenaresse van de dieren doet vandaag aangifte bij de politie. Ze heeft camerabeelden die wel licht wat duidelijkheid kunnen ver schaffen. „Al zijn die niet heel dui delijk." Wie iets gezien heeft, kan zich melden bij Heijboer of de po litie. HULST De provincie draagt haar aandelen in het plan Perkpolder over aan de gemeente Hulst. Die is nu enig aandeelhouder in de Perkpolder Beheer BV. Het project met natuur, re creatieve voorzieningen en wo ningen is in de uitvoeringsfase beland en met twee overheden is dat lastiger te sturen, aldus gede puteerde Jo-Annes de Bat. „Het was even puzzelen: hoe organi seer je dat het beste?" De provincie blijft wel voor 3,3 miljoen euro garant staan. De gronden die door de provincie zijn aangekocht gaan over naar de gemeente Hulst. De aanleg vindt de komende zes jaar plaats. woensdag 5 juli 2017 de wanhoop nabij De 16- jarige Mike Doorn tijdens zijn eerste werkdag bij Beachclub Perry's, foto's dirk-jan gjeltema Femke Ennenga en Kim Dijst (I) op het terras. A Walter Bien en kok Dennis Nieuwenhuijse (I) in de keuken. Ondine van der Vleuten Scharendijke - Walter Bien, Beachclub Perry's 'Wie heeft mijn konijnen meege nomen en vastgebonden?' Dat wil Linda Heijboer uit Oud-Vos- semeer graag weten. Eén van de vier dieren heeft het voorval van afgelopen zondag niet over leefd. „Het is absoluut niet mijn bedoeling de daders aan de schandpaal te nagelen", zegt ze. „Maar ik wil wel dat de waarheid aan het licht komt." Rob Paardekam Oud-Vossemeer -Linda Heijboer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64