Koopjesroute van deur tot deur in Zierikzee K m 6 Toeristenvermaak met zeven themafestivals Als Zierikzeese Dagen, Toeristen- markten, maar vooral als Toeristen- dagen. Zo staan de dinsdagen van juli en augustus sinds jaar en dag bekend in Zierikzee. Dit jaar gaan de winkeliers het anders doen met zeven Themafestivals. „Zierikzee wil zich onderschei den van de toeristenmarkten in Re- nesse en Burgh-Haamstede", legt bestuurslid Steven Schravesande van winkeliersvereniging InZzee uit. Daarom is in Kats het organisa tiebureau Stolk Stolk ingehuurd. Zij organiseren markten rond de door InZzee bedachte thema's. Schravesande: „Die markten zijn kleiner van opzet, maar bieden de bezoeker meer beleving. Je ziet er dus geen kramen met telefoon hoesjes of andere ellende." De serie festivals gaat volgende week van start met het thema 'Me tamorfose'. Dat gaat dan vooral over textiel en woninginrichting. Er is live muziek en er zijn modeshows met medewerking van kappers en visagisten. Dinsdag 18 juli is het thema 'Uit de kunst' met street-art en een kunstveiling. Op 25 juli gaat het om 'Kofferbak verkoop': zowel ondernemers als particulieren brengen bric-a-brac en vintagespullen aan de man. Met straattheater, kindertheater Je ziet dus geen kramen met telefoonhoesjes of andere ellende en een ballenbak haakt InZzee dinsdag 8 augustus aan bij de ker mis in het centrum van Zierikzee. Een week later wordt de Histori sche Dag gehouden. Dan zijn er ele menten uit de opvoeringen van 8oo jaar Stadsrechten te zien; open luchttheater in samenwerking met de Zierikzeese musea. De markt is die dag uiteraard een antiekmarkt. De serie sluit af met de Proever- ijdag op 22 augustus. Zierikzee prijst Schouwse streekproducten aan, waaronder een lokaal biertje en wijn uit Dreischor. Er staan foodtrucks en de bezoeker kan ook zelf wat koken of braden tijdens een workshop. Steven Schravesande is door InZzee aangetrokken als adviseur, maar heeft inmiddels zijn draai ge vonden in het bestuur. Hij is eige naar van reclamebureau Anders Doen. InZzee is de organisatie ach ter de Bedrijven Investerings Zone (Biz) in Zierikzee. Via een heffing, gekoppeld aan de onroerend zaak belasting, betalen de winkeliers hun collectieve acties, feestverlich ting en publiekstrekkende evene menten. De gemeente verstrekte een startsubsidie aan de Biz en doet met 50 mille per jaar ook een flinke duit in het zakje. Op de dag nadat ze op Facebook de belangstelling voor deelnemers af tastte, meldden zich dertig adres sen uit de buurt. De Jonge kreeg ook aanmeldingen uit andere de len van Zierikzee, maar kiest er voor de route overzichtelijk te houden. „Als mensen in Malta of de binnenstad er ook oren naar hebben, moet iemand anders het daar maar organiseren. Ik beperk me echt tot Poortambacht, dan houd je het ook een beetje bij el kaar. De meeste adressen die ik tot nu toe binnen heb gekregen, zit ten in de Scheldestraat en omge ving. Wel in meerdere straten al dus. Op zich is dat goed aan te lo pen. En anders pakje toch gewoon de fiets. Dat kan altijd." Het idee is even simpel als effec tief. Wijkgenoten die overtollige spulletjes hebben, kunnen die in hun tuin, schuur of garage te koop aanbieden. De Jonge stelt uit de aangemelde adressen een route samen, zodat voor potentiële klanten duidelijk is waar de koopjes staan uitgestald. Daarvoor is een aparte Facebook- groep aangemaakt. De opbrengst is voor eigen portemonnee van de verkoper. Onder meer in Goes en omge ving is deze formule een beproefd succes; daar wint de rommelroute in sneltreinvaart aan populariteit. De uitstallingen brengen zo niet alleen leven in de brouwerij, ze brengen je ook op plekken waar je anders niet snel zou komen. „Het mooie is dat de spullen vanaf eigen terrein worden aange- De reacties op Facebook zijn heel enthousiast allemaal boden", vertelt De Jonge. „Geen gedoe dus met het aanvragen van vergunningen vooraf bij de ge meente." Ze wil haar koopjesroute door Poortambacht na de zomervakan tie beginnen. „Eerder heeft geen zin als gelijk de helft weg is. De re acties op Facebook zijn heel en thousiast allemaal. Laten we eerst maar eens een zaterdag in septem ber prikken en dan afwachten hoe het loopt. Slaat het aan en is er ge noeg animo, dan lukt het mis schien wel iedere week, of anders één keer per maand." De Jonge is de drijvende kracht achter meerdere sociale initiatie ven in Zierikzee. Haar groep 'Zon der honger naar bed Schouwen- Duiveland' telt meer dan driehon derd leden. Eerder nam ze vanuit haar vrijwilligerswerk bij devoed- selbank het initiatief tot oprich ting van de Kledingbank in Zie rikzee. Daarnaast is ze al ruim tien jaar betrokken bij de knutselclub op kinderboerderij De Punt. „Woensdag maken we een uilmo biel. Er is nog plek!" IN DE REGIO Oosterlands Fanfare speelt in Leeuwenburg H MIJN DORP, MIJN STAD Woensdag woensdag 5 juli 2017 SD Zierikzeese dagen in nieuw jasje Geen zes Toeristendagen, maar zeven Themafestivals. Die staan de bezoekers en de inwoners van de monumentenstad de ko mende weken te wachten Ton van den Nouweland Zierikzee - Steven Schravesande, InZzee 11 juli - Metamorfose Dag 18 juli - Kunst Dag 25 juli - Bric Brac Dag 1 augustus - Midzomer Dag 8 augustus -Kinder Dag 15 augustus - Zeeuwse Dag 22 augustus - Proeverij Dag Een zolder of schuur vol met spullen, maar geen puf om er mee te gaan leuren op een rom melmarkt? Marike de Jonge biedt bewoners in de Zierikzeese wijk Poortambacht een prima al ternatief: een koopjesroute van deur tot deur. Marcel Modde Zierikzee - Marike de Jonge Deelnemers kunnen zich aanmel den via de Facebookgroep, door een mail te sturen naar marikedjong@zeelandnet.nl of langs te gaan bij de Kabbelaars- bank 57 in Zierikzee. OOSTERLAND Muziekvereniging Oosterlands Fan fare geeft vrijdag avond een afslui tingsconcert in de wijk Leeuwenburg. De fanfare speelt een gevarieerd pro- gramma. Daarna gaan de muzikanten naar woonzorgcom plex De Saele, waar ze ook een buiten optreden geven. Bij slechte weersom standigheden speelt de muziek vereniging alleen in De Saele. De fan fare staat onder lei ding van dirigent Jaap Everwijn (foto). Het concert begint om 19.30 uur. LANDELIJKE OPEN IMKERIJDAG a KERKWERVE De Nederlandse Bijenhouders Vereniging houdt zaterdag de vierde Landelijke Open Imkerijdag. Ook op Schouwen-Duiveland vertellen imkers over het leven van de honingbij en demonstreren ze wat er komt kijken bij hun hobby. Onder anderen Wim Bil aan de Taaijersweg 12 in Kerkwerve en Jac Rens aan d'Heule 3 in Nieuwerkerk doen mee. Meer informatie is te vinden op bijenhouders.nl. FOTO LEX DE MEESTER BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie tex tielkunst Annemarie Flapper; Tonnenma- gazijn, 20.00 uur: Boogschieten heren Sint Jan; Yogacen- trum Be happy, 16.30-17.45 uur: Yo- gales Marianne van den Haak BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; De Vanger, 08.45 en 10.30 uur: Yoga door Jacque line Binnendijk, 14.00-15.00 uur: Ka rate tot 6 jaar, 15.15- 16.00 uur: Karate van 3 tot 6 jaar, 20.00-22.00 uur: Badminton BURGH-HAAM STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; De Schutse, 09.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yo gales Ingrid Geers; Strandpaviljoen Co- razon, 10.00 uur: Yoga op het Strand DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling 'Aardappel'; De Kleine Schorre, 15.00 uur: Rondlei ding en proeverij KERKWERVE Dorpshuis, 10.00- 14.00 uur: Pedicure NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond OOSTERLAND De Oosterhof, 13.30 uur: Koersbal OUWERKERK Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Foto expositie Jakarta RENESSE Blikmuseum de Blik vanger, 14.00-17.00 uur: Verkoopexposi tie en Poppenhuis tentoonstelling; Centrum, 08.00- 15.00 uur: Seizoen- smarkt; Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling; Cam ping Kloet, 10.00- 16.00 uur: Vlooien markt; Gasthuis- kerk, 13.30-16.30 uur: Open Kerkda gen; Kinderboerderij de Punt, 14.00-16.00 uur: Uil Mobiel maken; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zilver van Kaft tot Kaft, 14.30 uur: Rondleiding naar het Gravensteen ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop Breek de Week; Haven van Bomme- nede, 11.00-14.30 uur: Op Zoek naar de Grote Vijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60