Veel ophef over voordracht van 'PVV hatende Marokkaan' Last minute Autovakanties Toestand van ex-politiebaas 'zeer zorgelijk' 5 Zaak-Baybasin hoeft niet over Creditcardmes blijkt populair 189 199 Kras.nl/actie REACTIES Ik wil burgemeester zijn voor alle Arnhemmers, ongeacht hun afkomst en politieke overtuiging streden ideoloog van de Inter nationale Moslimbroederschap, red.) en wilde van Amsterdam Nieuw-West een islamitisch stadsdeel maken", zegt Wilders. Sabine Andeweg, voorzitter van de vertrouwenscommissie van de gemeenteraad, bena drukt dat is gekozen 'voor een burgemeester die boven de par tijen kan staan, een doorzetter en iemand die kan verbin den'. „Het blijft ons als D66 ver bazen hoe Wilders, ondanks dat we een democratisch proces hebben doorlopen, weer een haakje vindt om zijn niet-ver- bindende boodschap naar voren te brengen", zegt ze. PvdA-leider Lodewijk As- scher kan niets met de 'zure re acties'. „Arnhem draagt iemand voor als burgemeester omdat ze dat een goeie kandidaat vinden. Als partijen als DENK en de PVV de achtergrond of het ge loof erbij halen, missen ze het mooie nieuws: Nederlanders met een migratieachtergrond kunnen alles worden wat ze willen. Omdat ze goed zijn in hun werk." Tunahan Kuzu van DENK, die in zijn vorige leven als PvdA- Kamerlid vaak de degens kruiste met Marcouch: „Wie anders kan 219 stemmen halen op 15 maart in Arnhem om er een paar maanden later burge meester te worden?" Thierry Baudet van Forum voor Demo cratie hekelt de 'baantjescarrou sel', waarin de gevestigde par tijen in zijn ogen elkaar mooie klussen toespelen. subsidie van 150.000 euro hebben ge vraagd voor een debat met de om streden islamitische geestelijke Yu- suf al-Qaradawi. Dit meldt het Parool in 2008. Marcouch was destijds be stuurder van een moskeevereniging en mede-initiatiefnemer van de con ferentie met de prediker. De bijeen komst, die vlak na de moord op Theo van Gogh zou worden gehouden, moest moslims en niet-moslims tot elkaar te brengen. Het subsidiever zoek werd afgewezen vanwege de omstreden uitspraken van Al-Qara dawi over homo's en zijn begrip voor Palestijnse zelfmoordenaars. In 2009 lekte een interne notitie uit waaruit bleek dat Marcouch plan nen had om 'een stad op zich' buiten de ring van Amsterdam op te richten, 'waarin een bloeiende moslimge meenschap kan ontstaan', zo schreef de Telegraaf destijds. „Er kan hier een moslimgemeenschap ontstaan met voldoende sociaal kapitaal." Veel van zijn tegenstanders zagen hierin het bewijs dat Marcouch uit was op een kalifaat 'Nieuw West'. De politicus pleitte eerder ook voor meer allochtonen bij de politie en meer agenten die Turks of Marok kaans kunnen spreken. Deze talen kennis zou hun helpen in wijken met veel allochtonen, aldus Marcouch. De levenslange veroordeling van Hüseyin Baybasin hoeft niet opnieuw te worden beoor deeld. Dat concludeert advo caat-generaal Diederik Aben. Baybasin kreeg in 2004 levens lang voor het medeplegen van moord en drugshandel. In 2011 diende hij een herzieningsver zoek in. Baybasin stelt dat er is gerommeld met telefoontaps. Met knip- en plakwerk zouden telefoongesprekken zijn gema nipuleerd om hem schuldig te doen lijken. Dat zou de Turkse geheime dienst hebben gedaan vanwege zijn inzet voor de Koerden. Soms kan ik mijn eigen zoon wel vermoorden 'Blijf uitgezette migrant volgen' AMSTERDAM De overheid moet zicht houden op wat er gebeurt met afgewezen asiel zoekers nadat ze Nederland zijn uitgezet. Die asielzoekers worden eenmaal terug in hun land van herkomst soms di rect op de luchthaven al vast gezet of afgeperst. Dat stelt Amnesty Internationaal in een rapport dat vandaag ver schijnt. De mensenrechtenor ganisatie deed onderzoek op enkele Afrikaanse luchtha vens en kwam daar asielzoe kers tegen die direct nadat ze door de Marechaussee waren overgedragen aan de lokale overheid waren vastgezet. Ze moesten soms honderden eu ro's smeergeld betalen om weer vrij te komen. De marechaussee op Schiphol heeft de afgelopen vier maan den zo'n 900 'creditcardmes sen' in beslag genomen. Cre ditcardmessen zijn ingeklapt zo groot als een bankkaart, maar uitgeklapt bevatten ze een vlijmscherp mes van 6,5 centimeter. Het mes valt onder de categorie verboden wapens. Creditcardmessen mochten nooit mee in de handbagage, maar tot een maand geleden werden ze alleen in beslag ge nomen. Sinds een maand krijgt de eigenaar ook een schikking van 150 euro. Hoe veel van dergelijke messen vo rig jaar in beslag zijn geno men, is niet bekend. Zonovergoten Italië n»m tio voor u! Prachtig landhuis Antica Dimora incl. Italiaans ont- bijtbuffet. Nieuw in ons aanbod! Zie: Kras.nl/54501 Alpenland Oostenrijk Onze tio voorn! Hotel Hannes incl. ontbijtbuffet, diner en voordeel- - kaart. Klantbeoordeling 8,4! Zie: Kras.nl/53524 AMSTERDAM Oud-korpschef Gerard Bouman (64) is terug in Nederland. Hij is overgevlogen vanuit New Orleans, waar hij op 24 juni werd getroffen door een hartaanval. Bronnen bevestigen aan deze krant dat Bouman afge lopen weekend is overgebracht. Zijn gezondheidstoestand zou 'zeer zorgelijk' zijn. De ex-korpschef van de Natio nale Politie (2013-2016) was in Amerika op vakantie, toen hij een hartinfarct kreeg. Dat ge beurde kort voordat het rapport van de commissie-Ruys zou ver schijnen. Die onderzocht de geldsmijtrel rond de Centrale Ondernemingsraad van de poli tie. Bouman gaf de COR een to renhoog budget van ruim 1 mil joen euro, dat onder meer werd gespendeerd aan een feest. De PVV-leider keerde zich in diverse tweets tegen de aanstaande benoeming van Mar couch. Vanmiddag om 16.00 uur de monstreert Wilders met het Gelderse Statenlid Marjolijn Faber en enkele an dere partijgenoten bij het Arnhemse stadhuis tegen de PVV-hatende Marokkaan'. „De heer Marcouch is fan van de islamofascistische moslim broeder al-Qaradawi (een om- woensdag 5 juli 2017 —Ahmed Marcouch Geert Wilders fotoanp DEN HAAG Moeder van Duitser Marcel H. (19) die in maart van dit jaar in Herne zijn buurjongen Jaden (9) doodde en foto's van zijn daad op het darknet plaatste. Later vermoordde hij ook zijn vriend Christopher (22) en stak hij diens huis in brand. SCHIPHOL Bij Kras begrijpen we dat u er nog even tussenuit wilt deze zomer. Wacht niet langer en kies nü uit ons ruime aanbod autovakanties. Idyllische dorpjes, glooiende heuvels, cipressen én een fantastische keuken! Proef 'la dolce vita' en droom weg tijdens een autovakantie in Italië. Ontdek het land van de romantiek Culturele highlights en fijne stranden Van agriturismo tot luxe hotels 8 dagen Het land van kristalheldere bergmeren, frisse alpen weides en machtige bergketens nodigt uit voor een onvergetelijk avontuur. Beleef Oostenrijk op z'n best! Wandelen in de Oostenrijkse Alpen Gegarandeerd genieten Een échte Wiener Schnitzel op het terras 8 dagen v.a. oF bel 0900-9697 70 cpg - Prijzen zijn o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds-Zie: kras.nl/actievoorwaarden ■iiSiiSü. ANVR \sXJ/ De voordracht van Ahmed Marcouch als burgemeester van Arnhem heeft gisteren op sociale media tot ophef ge leid. Aangevoerd door Geert Wilders uitten velen hun onvrede over de PvdA'er van Marokkaanse af komst. Marco Bouman Berrie van Helden Arnhem/Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5