'W 9 €300 €600 €30 WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week: de drie wandelende takken van Stephanie Buijs (38) uit Oudelande. F at ben jij daar aan het doen?' is de vraag die Ste phanie Buijs het vaakst te horen krijgt als ze in een berm aan het rondneuzen is. „Voer aan het zoe ken voor mijn wandelende takken, antwoord ik dan", vertelt Buijs. „Mijn huisdieren eten voornamelijk bra menbladeren, dus af en toe plan ik een uitstapje naar bermen in de buurt om bladeren te plukken." Buijs heeft haar huisdieren niet voor de gezelligheid of om lekker mee te knuffelen. Ze vindt het ge woon superinteressante diertjes. „Veel mensen vinden wandelende takken saai, maar ik vind hun ont wikkeling bijzonder. Ze worden on geveer een jaar en in die tijd doorlo pen ze allerlei stadia. Ze groeien snel en binnen een paar weken zijn ze volwassen. Omdat ze zelf wel groeien maar hun vel niet, zijn ze in de eerste weken bijvoorbeeld steeds aan het vervellen. Mijn kinderen van 6 en n DE CONCURRENTIE jaar leren veel over de dieren. Vooral de jongste is enthousiast. Soms staat ze 's avonds voor het terrarium en zegt: 'Ik hou van jullie en ga nu lek ker slapen'." Stekeltjes Toen Buijs via een klasgenoot van haar dochter in aanraking kwam met een wandelende tak was ze meteen verkocht. „Ik heb Australische Flap- pentakken gekocht, een populaire soort vanwege de aparte vormen en de grootte. Deze takken lijken meer op een soort cactus dan op een tak of blad. Ze hebben opvallende stekeltjes Deze takken lijken meer op een cactus dan op een tak of blad en uitstulpingen aan hun poten. De takken vergen nauwelijks onder houd. Als er voldoende voedsel aan wezig is, kan ik makkelijk een week op vakantie." In haar bak zitten mo menteel vijf vrouwtjes en één man- net jestak. „Met name de vrouwtjes vertonen speciaal gedrag. Als verde diging bootsen ze een giftige schor pioen na. Wanneer ik het terrarium schoonmaak en te dicht bij ze kom, krullen ze hun staart omhoog. In het wild schrikt dat roofdieren af. Door te bluffen ontsnapt de ongevaarlijke wandelende tak aan de dood." Alle volwassen vrouwtjestakken leggen eitjes, ongeacht of ze gepaard hebben. In de bak van insectenlief- hebber zijn ook al een paar wande lende takken ter wereld gekomen. Nu wil ze graag drie van haar vijf vrouw tjes verkopen. „Dierenwelzijn vind ik belangrijk en mijn terrarium is aan de kleine kant voor zes wandelende takken. Het is voor allemaal het beste als een aantal van hen een nieuw baasje krijgt." woensdag 5 juli 2017 JPZ Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een tuinset. Huib Vermeu len (58) uit Vlissingen „Al jaren ge niet ik van een fijne tuinset. Maar er komt natuurlijk een moment dat die aan ver vanging toe is. Ik denk dat ik dan naar een aanbieding speur, bijvoor beeld bij Leen Bakker. Ik ga zeker niet naar een tuincen trum, daar be taal je gega randeerd de hoofdprijs. Bo vendien zoek ik niet zozeer het beste van het beste: goed is goed genoeg. Ik hoop voor 250 tot 300 euro klaar te zijn." Hans Colijn (54) uit Mid delburg „Voor een tuin set heb ik best 600 euro over. Dan praat je over een luxe hoekbank, ge maakt van ste vig, waterbe stendig mate riaal. Toevallig heb ik onlangs een nieuwe tuinset ge kocht. Ik heb lang getwijfeld tussen een dure of goed kopere set en uiteindelijk toch voor dat laatste geko zen. Wat mee speelde is dat onze kleinkin deren nog te klein zijn om zorgvuldig met spullen om te gaan." Rignald An thony (56) uit Middelburg „Als er ooit een moment komt dat ik overweeg een tuinset te kopen, zoek ik de goedkoop ste optie. Een maximumbe drag van 30 euro is het eerste dat me te binnen schiet. Dat is weinig, maar ik zou proberen creatief te zijn. Op internet zoeken of naar een tweede hands zaak. Ik hoef geen luxe in mijn tuin. Zolang ik op een stoel in de zon kan zitten, is het prima." Geen huisdieren om te knuffelen Hans Puik —Stephanie Buijs Wande lende tak ken saai? Stepha nie vindt van niet. FOTO MARCELLE DAVIDSE Object Wande lende tak ken Verkoper Stephanie Buijs (38) uit Oude lande Prijs 4,50 euro Gezien op Prikbord Diverse soorten wandelende takken, prijs: n.o.t.k. (Marktplaats, Oost-Sou burg) M10 wan delende takken, prijs: 5 euro (Markt plaats, Harder wijk) Pasgeboren wandelende takken, prijs: gratis (Marktplaats, Doetinchem)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53