tfitlWi Onderzoek van Antidiscriminatiebureau Vermeulen en Schoofs kunnen weer genieten van tennis Van alle meldingen in Zeeland ging ruim een kwart over ongelijke behandeling op de werkvloer. En het wordt er niet beter op. Diederik Samsom op verkenning bij Thermphos Schijn bedriegt op het oude, geel uitgeslagen Veerplein van Perkpolder. Niet het eerste huis voor het ambitieuze recreatieproject Plan Perkpolder verrijst er, maar een tijdelijke woning voor de film 'De dag dat mijn huis viel'. Tot slot van de filmop names tussen 10 en 26 juli zal de woning ook echt omvallen. 'De dag dat mijn huis viel' over drie mannelijke nestblijvers van in de vijftig is in september te zien op het Nederlands Filmfestival in Utrecht en later op tv. Thessa Meijer debuteert ermee als regisseur. Perkpolder is als filmset uitgekozen, omdat het er (nog) zo lekker rustig is. foto peter nicolai In Zeeland wordt vooral ge discrimineerd op de arbeids markt. Dat blijkt uit een meerjarig onderzoek van het Antidiscriminatiebureau (ADB) Zeeland. Van alle mel dingen in Zeeland ging tussen 2011 en 2014 ruim een kwart over ongelijke behandeling op de werkvloer. En het wordt er niet beter op. Bij een onder zoek van ZB Planbureau dit jaar zei één op de vijf respon denten in 2016 discriminatie te hebben ervaren. Daarvan speelde zich 26 procent af op het werk en 19 procent bij sol licitaties. Dat is ook een stij ging ten opzichte van 2009, toen Intomart een vergelijk baar onderzoek deed. „Bij arbeidsdiscriminatie gaat het om benadelen van mensen vanwege bepalende kenmerken, zoals culturele achtergrond, donkere huids kleur, achternaam, leeftijd, beperking, sekse, religie of seksuele voorkeur", zegt Ste- fano La Heijne van ADB Zee land. Hij wijst erop dat dit niet al leen nadelig is voor de 'slacht offers' zelf. Voor de werkge vers betekent discriminatie dat ze zelf de poel verkleinen waaruit ze werknemers kun nen putten. Zeeland heeft problemen met het werven van hoger opgeleiden en met vergrijzing en een chronisch tekort aan personeel in de ho reca en techniek. Door groe pen bij voorbaat uit te sluiten, verkleint de werkgever zijn kansen om de beste kandidaat te vinden. Mensen met een niet-Nederlandse naam of uit een andere cultuur wordt vaak bij voorbaat al geen seri euze kans geboden. De Zeeuwse arbeidsmarkt laat ook kansen liggen door ou dere werkzoekenden en werkzoekende statushouders te negeren. De campagne 'Diversiteit loont' van ADB Zeeland moet Het is niet alleen nadelig voor de 'slachtoffers' zelf daar verandering in bren gen. De werkgever wint er zo wel organisatorisch als be drijfseconomisch bij, stellen de campagnevoerders. Min derheidsgroepen komen be ter in hun vel te zitten. Een to lerant klimaat op de werk vloer, dat mensen het gevoel geeft geaccepteerd te worden voor wie ze zijn, is bevorder lijk voor het welzijn. Dat ver taalt zich in een lager ziekte verzuim en een hogere pro ductiviteit. Het mes snijdt dus aan twee kanten, stelt ADB Zeeland. De campagnevoerders ho pen dat organisaties zich wil len aansluiten bij het Charter Diversiteit. Daarmee verkla ren zij zich voorstander en pleitbezorger van diversiteit binnen hun organisatie. Het moet niet alleen bij woorden blijven. De goede bedoelin gen moeten worden vertaald in personeelsbeleid en in zelf gekozen maatregelen en ac ties, gekoppeld aan bedrijfs economische doelen. Burgemeester Harald Berg- mann van Middelburg opent vrijdag om 10.00 uur de cam pagne Diversiteit loont! in het Stadhuis. It woensdag 5 juli 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND5 Schijn bedriegt ZEELAND12 Zeeuwse werkgever discrimineert Ondine van der Vleuten Middelburg - ADB Zeeland Belangstellenden kunnen zich aanmelden via info@adbzeeland.nl. Meer in formatie op de site adbzeel- and.nl/diversiteit-loont.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29