a Alleen tabakszaak mag over vijfjaar artikelen nog in het zicht hebben James Cameron wil scli^tl reddi Afscheid van groep 8 gaat gepaard met tranen en cadeau's De sigarettenautomaat gaat in de ban. Staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezondheid) maakt vandaag bekend dat de automaat vanaf 2022 wordt verboden in de horeca. Walcheren Regisseur van film over rampschip wil veiling voorkomen »pi2 Hoe functioneer jij? Vraag het je collega's! Geld Goed Over vijf jaar is het ook verboden si garetten in het zicht uit te stallen in tankstations, gemakszaken, avond winkels en kiosken en online-ver- koopunten. Alleen de tabakszaak wordt uitgezonderd. Van Rijn: „Roken is erg ongezond en het is belangrijk dat we ingrijpen om onze jeugd te beschermen. Dat vind ik mijn taak als staatssecretaris van Volksgezondheid. We moeten vooral jongeren helpen om van het roken af te komen en zorgen dat ze niet gaan roken." Voor supermarkten geldt het uit stalverbod al vanaf 2020. Enkele ke tens, waaronder Jumbo en Dirk, hebben inmiddels zelf besloten hun sigaretten voortaan te verber gen achter kastjes of in lades, maar deze pogingen gaan de politiek lang niet ver genoeg. Een ruime Kamermeerderheid sprak zich begin dit jaar uit voor een wettelijk uitstalverbod voor ta bakswaren. Uit onderzoek blijkt dat twee derde van de Nederlanders dit steunt. Burgers, bedrijven en orga nisaties kunnen binnenkort op in ternet meepraten over de ingreep. Vooral de PvdA maakte zich hard voor de ban. PvdA-Kamerlid Henk Nijboer: „Het is nu te makkelijk voor 14-jarigen om stiekem sigaret ten te halen in de kroeg. Goed dat zij straks niet meer om de leeftijds controle heen kunnen. Zo wordt roken steeds moeilijker voor de jeugd." De discussie over het uitbannen van sigarettenautomaten - waarvan er in Nederland nog 13.000 staan - loopt al vele jaren. Oud-minister Voor 14-jarigen is het nu te gemakkelijk om stiekem sigaretten te halen in de kroeg van Volksgezondheid Els Borst kondigde in 2000 al aan dat de ta baksautomaat zou verdwijnen na de invoering van een leeftijdsgrens, die nu op 18 jaar ligt. Het kabinet heeft afgelopen jaar, ook opgelegd door Brussel, meer dere maatregelen genomen om ta bak minder aantrekkelijk te maken. Zo zijn de pakjes voorzien van af schrikwekkende plaatjes en wor den ze binnenkort ontdaan van alle glitter en glamour. Zelfs een totaal kale verpakking is een optie. Sinds 1 juli jongstleden gelden de leeftijdsgrens en het reclamever bod ook voor elektronische sigaret ten zonder nicotine en voor krui denproducten die bestemd zijn om te roken. Zo is het weggeven van felgekleurde shishapennen aan jon geren op kermissen nu verboden. »P7 Nieuwsmedia Tatiana Rackewiecz komt uit Oostenrijk, maar ze werkt achter de bar bij Beachclub Perry's in Scharendijke. En dat is symbolisch voor de moeite die de horeca in Zeeland heeft om aan personeel te komen. Als er niet snel iets gebeurd, gaat dat ten koste van de service. Voor meer Tournieuws zie pagina xx en pzc.nl/tourdefrance VIERDE ETAPPE 1. Arnaud Demare 04.53.54 2. Alexander Kristoff +00.00 3. André Greipel +00.00 15. Mike Teunissen +00.00 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Geraint Thomas 14.54.25 2. Christopher Froome +00.12 3. Michael Matthews +00.12 63. Jos van Emden +02.02 ft P8 Sigarettenautomaat wordt verboden in de horeca Edwin van der Aa Den Haag —Henk Nijboer (PvdA-Kamerlid) woensdag 5 juli 2017 Zon wint aan kracht pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws 25°C Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1