O O) CD O Schoremans mag voorzichtig aan de Lakeside gaan denken 12 ZE Laatste plaats voor WV Wolphaartsdijk De Witte pakt Europese titel Seizoen Julius Bliek begonnen in Dordt El Hattach krijgt direct nieuwe kans Bij het WK karate in Vlissing sprak Jan Knobel jongeren en ouderen vermanend toe. „Leer je kind verliezen." WERELDKAMPIOENSCHAP KARATE Na twee speelronden van de eredivisie zeilen is WV Wolphaartsdijk hekkensluiter. De zei lers eindigden in Aalsmeer, waar het tweede wedstrijdweekend werd afgewerkt, na drie dagen op de zeventiende plaats. Na een ge deelde zestiende plaats in Almere zakte de formatie af naar de achttiende plaats in het al gemeen klassement. WV Breskens, de andere Zeeuwse formatie, deed het met een der tiende plaats in Aalsmeer iets beter. De zeilers stegen daardoor een plekje in het algemeen klassement. De Zeeuws-Vlamingen bezetten nu de dertiende plaats op de ranglijst. De vol gende speelronde is in Scheveningen (28 tot en met 30 juli). BANKDRUKKEN Johny de Witte uit Terneuzen is zondag Euro pees kampioen bankdrukken geworden bij het EK in sportschool Total Bodyfit in Kerk- driel. De Witte deed mee in de gewichtsklasse tot 125 kilo voor mannen tussen de 45 en 50 jaar. Johny de Witte wist 155 kilo op de stang omhoog te duwen. Dankzij de overwinning heeft De Witte zichzelf gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap in India later dit jaar. Het EK bankdrukken werd door Power- lifting Holland georganiseerd. Deelnemers uit onder meer Nederland, Frankrijk, Duitsland, Rusland, Polen en zelfs India deden mee aan het kampioenschap. Voetballer Julius Bliek debuteerde gisteren bij de profvoetballers. Om 11.30 uur stapte de Schouwse verdediger in het shirt van FC Dor drecht het hoofdveld op voor de eerste trai ning. Bliek maakte vorige maand de overstap van eersteklasser Kloetinge naar de Dordtse profclub. Daar werd hij herenigd met trainer Gérard de Nooijer, die hem ooit al eens bij JVOZ onder zijn hoede had. Ook De Nooijers zoon Bradley was present. Volgende week za terdag speelt Dordrecht de eerste oefenwed strijd, tegen een regioteam. In de voorberei ding speelt de ploeg ook tegen het Schouws elftal (29 juli) en Hoek (9 augustus). Khalid El Hattach is in Indonesië met een ne derlaag begonnen aan het AFF Futsal Cham pionship. Met Permata Indah Manokwari ging hij gisteren in de eerste poulewedstrijd met 4- 1 onderuit tegen Thai Port, de kampioen van vorig jaar. De zaalvoetballer uit Vlissingen kreeg niet al te veel speelminuten in de Bang kok Arena, dat plaats biedt aan 12.000 toe schouwers. De ex-speler van Vamos FC Mata- ram krijgt echter vandaag al een kans op re vanche. Dan neemt Permata het op tegen Shah United uit Brunei. Morgen staat de laat ste poulewedstrijd - tegen TBD uit Myanmar - op het programma. Wielrennen Triatlon Er werden zondag af en toe rake tikken en trap pen uitgedeeld in Vlis singen. Tijdens het weekend organiseerde Karate Do Vlissingen voor de derde keer het WK karate. Binnen de zelfVerdedigingsport zijn ver schillende bonden actief met ver schillende opvattingen. Bij deze vorm van karate is het de bedoe ling dat je elkaar raakt tijdens het gevecht. Beschermende pakken of handschoenen werden niet gedra gen. Wel hadden de deelnemers een bitje in. Jan Knobel (67) is één van de grootmachten in de sport. Als ge respecteerd 'opperhoofd' zette hij de lijnen uit tijdens het evene ment. Knobel constateerde dat de weerbaarheid in de maatschappij en in het karate achteruit gaan. „De motivatie en ambitie zijn minder geworden. Dat komt door de huidige mentaliteit." De voorman ergert zich groen en geel aan de huidige - zoals hij het noemt - 'vrouwencultuur'. „In mijn tijd veegde je het bloed van je neus als je een tik kreeg. Vooral in de westerse wereld is deze gedach tegang verdwenen. Daarom ko men goede karateka's vaak uit Oe kraïne, Zuid-Afrika en Roemenië. In deze landen moet je nog knok ken om te overleven." Eén van de positieve uitzonde ringen is Darrell Meedendorp (19) uit Vlissingen. Hij werd wereld kampioen kata (schijngevecht) in zijn leeftijdscategorie. Op het on derdeel kumite (gevecht) verloor hij de finale en werd daarmee tweede. De Vlissinger baalde na afloop van zijn gevecht, maar rela tiveerde het verloop al snel. „Mijn tegenstander scheen het win nende punt te maken. Het zicht van de scheidsrechter was bepa lend. Dat moet ik accepteren. Soms heb je geluk, soms pech." Hoewel karate in omvang klein is in onze provincie, is de kwaliteit volgens Knobel goed. Dat heeft met de kwaliteit van de trainers en de manier van opleiden te maken. De inwoner van Roosendaal stelt Leerjezoonof dochter ook eens verliezen. Zo leren zij met tegenslagen omgaan De glimlach was na de machts greep zaterdag in Nijkerk niet van zijn gezicht te krijgen. Via het ran- kingtoernooi had Schoremans zich namens Zeeland samen met zijn plaatsgenoot Tim Kaijser geplaatst voor het kwalificatietoernooi. Daarin stonden zaterdag twee plaatsen in het nationale team op het spel. Schoremans won vier partijen en daarmee mocht hij („tot mijn eigen verbazing") toetreden tot de Ne derlandse selectie. Daarmee gaan internationale deuren voor hem open. „In september mag ik bij voorbeeld aan de playoffs voor de Lakeside meedoen, het WK dus. Niet te geloven." Schoremans is na Jean-Paul van Acker uit IJzendijke en Karin Krap- Mijn doel was dit seizoen Zeeuws kampioen worden; en dat was al gelukt pen uit Vlissingen de derde Zeeuwse darter die zich 'interna tional' mag noemen. De selectie bestaat momenteel uit dertien spelers. Schoremans: „De bondscoach zal bepalen wie aan welke wedstrijden mag mee doen." dinsdag 4 juli 2017 ZEILEN macrOn Julius Bliek bij FC Dordrecht, foto erwin spek VOETBAL ZAALVOETBAL SD 12 Wielrenner Nick van der Lijke (foto onder) is gisteren 62ste geworden in de eerste etappe van de Ronde van Oostenrijk. De Middelburger in dienst van Room pot - Nederlandse Loterij kwam op ruim anderhalve minuut van de Ita liaanse ritwinnaar Elia Viviani binnen. De wielerronde van Oostenrijk duurt tot en met komende zater dag. Chris Steenbakker uit 's-Heerenhoek heeft zijn debuut gemaakt in een in ternationale triat lon. In Holten eindigde de 19-jarige junior in de achterhoede, maar zijn eerste internationale op treden smaakte naar meer. Steenbakker kwam over de fi nish na 1 uur, 5 mi nuten en 19 se conden. Aan deze triatlon deed de wereldtop bij de junioren mee. a Karate als het tegengif Len Wolters Vlissingen - Jan Knobel Rowdy Schoremans uit Terneu zen was gisteren nog vol onge loof. De darter speelde zich za terdag in de Nederlandse selec tie. „Een groot extraatje", noemde hij dat. Helemaal omdat dat dit seizoen helemaal niet in zijn hoofd was opgekomen. „Mijn doel was Zeeuws kampi oen worden; en dat was al ge lukt." Rudy Boogert Nijkerk - Rowdy Schoremans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66