Nieuw kantoor biedt plaats aan vierhonderd agenten Britten weren buitenlandse Jan Knobel maant Baskensburg tot rust vissers Over drie jaar werken op de Mortiere in Middelburg vierhonderd politiemensen in een nieuw kantoor voor het district Zeeland en het team Walcheren. dinsdag 4 juli 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Wilcoen Matthijsvan et metaaldetector- team speuren in het zandJk Het vlas gaat neer. De oogsttijd is begonnen. Vlasser Honny van Looij uit Sint-Jansteen is maandagmiddag laat met drie plukmachi- nes aan het werk bij Perkpolder. Want vlas maai je niet. De vezel laat zich niet knippen. De planten zijn nog redelijk gegroeid op het laatst, maar zijn dun gebleven en leveren niet veel kilo's op. Honny noemt als oorzaak stress in het vlas, vooral door het te droge voorjaar. Theo Giele Middelburg De politie vervangt de drie politie bureaus in Middelburg door nieuwbouw op de Mortiere, naast het ZEP-terrein. De opening van het nieuwe pand staat gepland voor het derde kwartaal van 2020. In het kantoor kunnen straks vierhonderd politiemensen aan de slag. Het nieuwe bureau, dat 6.500 tot 7.000 vierkante meter groot wordt, biedt plaats aan de leiding van het district Zeeland en gespecialiseerde afdelingen die voor heel Zeeland werken. Dan gaat het om centrale diensten, zoals arrestantenbewa king, conflict- en crisisbeheersing, forensische opsporing, planning, recherche en vreemdelingenpoli tie. Alleen de verkeerspolitie blijft in Kruiningen. Het kantoor wordt tevens de thuisbasis van het politieteam Wal cheren. In Vlissingen komt een ne venvestiging ter vervanging van het kantoor in de Breestraat, dat zal worden verkocht. „Het nieuwe bu reau in Vlissingen dient als op komstlocatie voor wijkagenten en er kan ook een publieksfunctie ko men", aldus Hans Leijten, chef van het team Walcheren. Steunpunt Eerder is voor de gemeente Veere een steunpunt in het gemeentehuis van Domburg gevestigd. Voor de politieteams en burgers in het Oos- terscheldebekken en Zeeuws- Vlaanderen verandert er niets. Volgens districtschef Ronald Weydema is gekeken of de be staande gebouwen in Middelburg (Achter de Houttuinen, Segeerssin- gel en Buitenruststraat) verbouwd konden worden. De conclusie was dat nieuwbouw, zeker op termijn, voordeliger is dan verbouw. De aankoop van de grond en de bouw De drie politiebureaus in Middelburg worden verkochten vervangen door nieuwbouw op de Mortiere kosten samen zo'n 15 miljoen euro. Eind dit jaar wordt begonnen met het ontwerp van het bureau. De drie oude panden in Middelburg worden verkocht. Uitvalsweg De plaats voor de nieuwbouw moest volgens Weydema dicht bij uitvalswegen liggen. Andere over wegingen waren zichtbaarheid, be reikbaarheid met het openbaar ver voer en het voorkomen van overlast voor omwonenden. Dat leidde tot de keuze voor de plek tussen de Mortiereboulevard en het ZEP-ter rein, vlak bij de grote rotonde in de Schroeweg. Alle gemeenteraden in Zeeland zijn gisteren op de hoogte gesteld van het Verheugende nieuws', zo als Weydema de aankondiging van de nieuwbouw noemde bij de pre sentatie van de plannen. It ZEELAND ZEELAND12 ZEELAND4 EELAND8 FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Politie bouwt op Mortiere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58