M Ifc 9 PZC ONLINE Watersporticoon Frans Maas over leden na barre zeiltocht op zee. Dank voor alles Frans. Jouw ont werpen zijn blij vend. Wilco is hoofd technische dienst en projectleider bij Hak- voort Horeca, Matthijs is data-ana list bij het Delta-netwerkbedrijf. Speuren moet na het dagelijks werk. Maar dan reageren ze ook snel. Er zijn meer strandsnuffe- laars actief en niet altijd met goede bedoelingen. „Vooral rond de strandpaviljoens. Daar verliezen mensen kleingeld, sleutels, gsm's. Als dat soort zoekers een achttien karaats ring vinden van tien gram, is het niet zeker dat die gemeld Vooral rond de strandpaviljoens. Daar verliezen mensen kleingeld wordt op www.verlorenofgevon- den.nl.", weet Wilco. Natuurlijk, ze komen zelf ook sieraden tegen die ze niet bij de ei genaar terug kunnen brengen. Thuis hebben ze allebei wel een doos vol. „Kinderringetjes. Die geef ik aan mijn dochters. Of rin gen zonder inscriptie of merkte ken waar een eigenaar 'm aan zou kunnen herkennen. Dan hebben we ook geen aanwijzingen waar we mee op zoek kunnen gaan", zegt Matthijs. Wilco, in zijn vrije tijd ook edelsmid, gaat met som mige stukken zelf aan de slag. „Ik vond eens een zilveren slavenarm- band. Die lag helemaal in stukken, dus die had al een flinke tijd in het water gelegen. Ik moest voor mijn opleiding tot goudsmid een sla- venarmband maken. Ik heb die armband helemaal gerestaureerd. Mijn vrouw draagt 'm wel eens." Alle rotzooi waar de zoekappa- raten op aanslaan, gaat ook mee. Anders blijven ze die rommel ook maar tegenkomen. Bovendien is het vaak link spul. „Blikjes. Op twintig meter van de prullenbak. Ik begrijp die mensen echt niet", vertelt Matthijs hoofdschuddend. „Scherpe bliklipjes, vlak onder het zand. Daar lopen kinderen met hun blote voetjes. Daar moet je toch bij nadenken." Losgeslagen prullenbakken vinden ze ook. Die gaan weer naar de strandwachten. „Die kosten toch gauw een paar honderd euro." Wat ze ook bij ho pen vinden, is visserslood. Wilco: „Op een goeie avond zeker twee kilo de man." Tegen een passende vergoeding kunnen vissers het lood komen halen. De gekste vondst? Heeft Mat thijs direct paraat. „Dat was een jaar of vier geleden. Een kunstge bit. Nu ja, een brug van chirur gisch staal met een paar tanden erin. Bij strandpaviljoen Piet Hein. Scherpe bliklipjes, vlak onder het zand. Daar lopen kinderen met hun blote voetjes Die had er al even gelegen ook. Die moet ik thuis nog wel ergens heb ben, ja." vaak dat ze toch op meer plekjes bezig geweest. Zoals dat andere Duitse stel, met hun zoontje op vakantie in Nieuwvliet-Bad. „Hij kwam uit Mexico", weet Matthijs. „Zij had van haar schoonmoeder een verlovingsring gekregen, een erfstuk, zeker honderd jaar oud. Witgoud met een diamant. Ze was in alle staten. 'Ik kan mijn schoon familie nooit meer onder ogen ko men', zei ze." Maar ja, dat zandkas- teeltje, en ze had net haar zoontje ingesmeerd.De hele avond zochten ze vruchtenloos het strand af. „De moed zonk ons in de schoenen. Zij werd steeds wan hopiger. We hebben bij een strandpaviljoen zitten wachten tot we met het afgaande water mee konden zoeken. Tegen midder nacht kreeg ik een signaal. Het was de ring. Die vrouw heeft enorm zitten huilen. Die diamant was overigens een flinke. En echt." Daar doen ze het voor. Tranen van geluk. „De enorme opluchting bij de mensen. De intense blijd schap als de herinneringshanger met as van moeder terecht is. Zulke dingen zijn onvervangbaar. Het is geweldig als je mensen zo kan helpen", vindt Wilco. Ze reke nen alleen een kilometervergoe ding en parkeer- en tolkosten. Het vindersloon loopt nogal uiteen. „Soms een pakje stroopwafels. Of ze willen wat met ons eten of drinken. Vinden we prima", ver telt Wilco. „Mensen geven ook wel geld. Wat ze kunnen missen of wat ze het waard vinden. We kopen er ac cessoires van, of een nieuwe zoek- scho- tel." dinsdag 4 juli 2017 Kijk op www.pzc.nl of E @pzcredactie ri facebook.com/depzc @pzcredactie tranen van geluk TOUR DE FRANCE Peter Sagan won gisteren de derde etappe in de Tour de France tijdens een pit tige sprint met Michael Matthews en Daniel Martin. De vierde etappe van de Tour start vandaag om 12.20 uur vanuit Mondorf- les-Bains en gaat in 207,5 kilometer naar Vittel. Alle etappes zijn te volgen via een liveblog op pzc.nl. Daarnaast worden er dage lijks video's met voor- en nabeschouwingen en reac ties van wielrenners ge plaatst. Maar ook voor de parkoersen, klassementen en natuurlijk de tussen stand in het Tourspel is alles te volgen via pzc.nl/tour TWITTER Geert Dijks @geertdijks Op sociale media reageer den mensen uit de zeilwe- reld op het overlijden van Frans Maas uit Breskens. Maas kwam zaterdag om het leven bij een zeilonge- luk voor de kust van Oost ende. Maas en zijn kennis van zeiljachten worden in ternationaal geroemd. Sommigen noemen hem zelfs de Cruijff van het zei len. Maas werd 79 jaar oud ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Waarom kon het zeil- drama bij Oostende gebeu ren? 2. Belgische (20) verdrinkt in bad na pakken telefoon 3. Treinverkeer tussen Goes en Middelburg komt weer op gang 4. Auto rijdt in op woning in Ovezande 5. File op A58 door onge luk Zij werden geholpen, foto's facebook.com/zoekservicezeeland De detector van Zoekservice Zeeland kijkt wel door nat zand. foto lex de meester - Wilco van Belzen - Matthijs van Boven Voor meer informatie zie de web site zoekservice-zeeland.nl V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37