j Nieuw plein betekent een groots feest Leven in De Brouwerij in Hulst CDA maant tot actie voor behoud Bredabus HET BESTE EN SNELSTE INTERNET VAN ZEELAND VOLGENS NETFLIX! Derde editie Kloosters Young Talent Fietsers op Boulevard 'wel logisch' EN 21 Overslag viert opening dorpsplein DELTA Zo vaak gebeurt er niet wat in Overslag, maar als er dan iets is, dan wordt dat meteen goed gevierd. Heel Overslag, een paar honderd man, liep gisternamiddag uit voor de opening van een gloednieuw dorpspleintje. Daarvoor was het een overwoekerd hoekje van het plein bij de Onze Lieve Vrouw Ge boortekerk, maar door vereende krachten van het wijkplatform Overslag met financiële steun van de gemeente Terneuzen en het Bel gische Wachtebeke is er iets mooie van gemaakt. Op het pleintje werd een speeltuin aangelegd met twee zandbootjes die verwijzen naar het rijke 'overslag-verleden' van het dubbeldorp. Het dorp dankt zijn naam aan zijn functie in de middel eeuwen. Bij Overslag werden goe deren van de ene naar de andere boot geladen. Met de voltooiing van de Sassevaart in 1547, die grotere schepen toeliet om rechtstreeks naar Gent te varen, verloor Over slag zijn handelsfunctie. Een muurschildering beeldt de 'skyline' van Overslag uit en vertelt de geschiedenis van het dorp waar vroeger in oorlogstijd zoveel ge smokkeld werd. Ook staat er nu een tipi van wilgen en twee wipkippen. Volwassen Overslagnaren, want zo heten ze, kunnen op het pleintje even uitrusten aan de picknickta fel. Burgemeester Jan Lonink en zijn Vlaamse collega Rudy Van Cronenburg van Wachtebeke openden samen het nieuwe Voor een grote stad is een nieuw pleintje misschien niet bijzonder, voor ons is het dat zeker wel -Hilaire Decraecker pleintje met ouderwets lintjeknip pen. Alle lof ging uit naar de leden van het Wijkplatform Overslag die zo hun nek hadden uitgestoken voor de aankleding van hun dorp. „Er is keihard gewerkt", zegt Hilaire Decraecker, coördinator van het wijkplatform. „Voor een grote stad is een nieuw pleintje misschien niet zo bijzonder, maar in onze ge meenschap is het dat zeker wel en daar hoort een feestje bij!" De grensoverschrijdende samenwer king was beide burgervaders goed bevallen. „In plaats van boter hopen we vanaf nu veel ideeën over de grens te smokkelen", zei Lonink. Rond de opening van het pleintje, aan de Vlaamse kant van het dorp, werden erfgoedwande lingen gehouden, konden er oude volksspelen worden gedaan en werd de enige echte smokkelfilm De Zwarte Ruiter vertoond. Ook werd het gelijknamige bier ge schonken. De noeste vrijwilligers kregen als dank allemaal nog een fors bierpakket mee naar huis. En daar bleek ook weer de saamhorig heid van de Overslagnaren, altijd bereid elkaar te helpen. „Ik krijg dat pakket nooit mee naar huis, ik ben op de fiets!", zei een van de vrijwil ligers. „Geef maar aan mij mee", zei een dorpsgenoot. „Ik ben met de auto!" Het betreft de locatie waarin nu al jaren de Action gevestigd is, en een nieuw te bouwen appartementen complex De Brouwerij, verderop het plein. Beide projecten maken deel uit van De Nieuwe Bierkaai, de facelift van het noordwestelijk deel van de binnenstad. Wethouder Diana van Damme sluit morgen de overeen komsten met de ontwikkelcombi natie, bestaande uit aannemer Van der Poel, K&B Vastgoed en Bies- broeck Beheer. De afspraak is dat de ontwikkelaars een bouwplan op stellen. Als hiervoor de vergunning rond is, wordt de grond pas aan de combinatie verkocht. Als alles vlot verloopt, zou in het voorjaar vol gend jaar begonnen kunnen wor den met De Brouwerij. De plannen voor het Action-ge- bouw zijn nog niet vastomlijnd. Daarover lopen nu gesprekken met de gemeente Hulst en met de wo ningbouwcorporatie die boven het pand appartementen in de verhuur heeft. Wel is al duidelijk dat in dit nieuwbouwproject een parkeerga rage wordt opgenomen. In 2016 was ook al sprake van het verdwijnen van de met name onder Zeeuws-Vlaamse studenten veel gebruikte buslijn 19. Resultaat van onderhandelingen destijds was dat de Bredabus in elk geval in 2017 zou blijven rijden. Nu blijkt dat ver voerder Connexxion voornemens is lijn 19 volgend jaar uit de dienst regeling te schrappen. Tussen Ant werpen en Breda komt een (betere) treinverbinding. Bovendien zou er bij het nieuwe station Breda onvol doende ruimte zijn voor de Breda bus. Chauffeurs van Connexxion be vestigen het voornemen van hun werkgever. „Een forse tik voor de leefbaarheid van Zeeuws-Vlaande- ren", zegt CDA'er Jos van Ginne- ken. „Voor studenten uit de ge meente Hulst en Terneuzen is het een belangrijke verbinding naar Brabant en zonder lijn 19 zouden zij waarschijnlijk wegtrekken uit Zeeuws-Vlaanderen. Bovendien gebruiken ook veel dagjesmensen naar Antwerpen de Bredabus. Van Ginneken wil dat de ge meente Terneuzen en Hulst samen optrekken om de buslijn te behou den. Eerder maakte ook de PvdA in Hulst, bij monde van Joris Wee- maes, zich al hard voor het behoud van lijn 19. Indien Connexxion de plannen doorzet, zou de Bredabus nog slechts tot Antwerpen Centraal rijden. Passagiers met bestemming Breda, moeten daar overstappen op de trein. Het is nog niet duidelijk of de OV-studentenkaart geldig is op dit traject. KLOOSTERZANDE Muzikaal ta lent tussen twaalf en twintig jaar uit Kloosterzande en (verre) om streken kan zich weer inschrijven voor de audities voor Kloosters Young Talent On Stage. Voor het derde jaar op rij worden talenten, die het proefoptreden overleven, door ervaren muzikanten uit de streek onder de vleugels genomen. Samen geven ze zaterdag 4 no vember in de grote zaal van hotel De Linde in Kloosterzande een professionele avondvullende show. Kytos is bedoeld om jonge talen ten een podiumervaring te bieden die ze nooit zullen vergeten. Ze zijn een avond een echte ster. Ie dereen kan auditie doen, van zan gers tot muzikanten en van dj's tot duo's en groepen. De audities zijn op zondag 3 september in De Linde. Kandidaten kunnen zich hiervoor tot 31 augustus opgeven via sonnyb@zeelandnet.nl CADZAND-BAD De nieuwe situ atie voor fietsers op de Boulevard in Cadzand-Bad is bewust zo ge kozen en niet onlogisch. Dat ant woorden B en W Sluis op vragen van Lia Flikweert (Lijst Babijn). Tussen de nieuwe jachthaven en het Duinplein moeten fietsers nu over de rijbaan. Het voormalige fietspad is geblokkeerd door bak ken met boompjes. Flikweert en een aantal bewo ners spreken van een onveilige en onduidelijke situatie. Fietsers op de rijbaan past bij een dertigkilo- meterzone, schrijft het college aan Flikweert. Door de bomen lijkt de weg smaller, wat minder hard rij den door automobilisten in de hand werkt. Op de voormalige fietsstroken komen nog bankjes te staan, waardoor de situatie voor fietsers duidelijker wordt. De situ atie is maar tijdelijk, de Boulevard wacht over een paar jaar een com plete metamorfose. Supersnel en betrouwbaar. Bestel op DELTA.nl/betrouwbaar maandag 3 juli 2017 .ZV Burgemeester Jan Lonink en zijn Vlaamse collega Rudy Van Cronenburg van Wachtebeke openden samen het nieuwe pleintje van Overslag, fotocamileschelstraete Het was een verwaarloosd hoekje op het Omer van Puyvel- deplein, maar door grensover schrijdende samenwerking heeft Overslag nu een mooi speeltuintje en een muurteke ning over de geschiedenis van het dorp. Reden voor een dorps feest. Sheila van Doorsselaer Overslag De Ontwikkelcombinatie 's-Gra- venhofplein gaat een bouwplan opstellen voor de ingrijpende herinrichting van het 's-Graven- hofplein in Hulst. Sheila van Doorsselaer Hulst De toekomst van de Bredabus, de lijn van Hulst naar Breda, wordt wederom bedreigd. CDA Terneuzen luidt de noodklok en wil dat de gemeente in actie komt. Sheila van Doorsselaer Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63